MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

Binaların görünmez kahramanları; "Knauf Brio®" ve “AQUAPANEL®” zemin plakaları

Global yapı malzemeleri pazarında ‘ilk’lere imza atan Knauf, inovatif ürünleriyle en iyi ve güvenilir sistemleri sunmaya devam ediyor.  Yüksek teknolojiyle ince kalınlıkta ürettiği  “Knauf Brio®” ve “AQUAPANEL®” zemin plakalar, inşaatlarda kalite ve konforu artırarak modern mekanların yaratılmasını sağlıyor. 
 
Bir yapının konforunu belirleyen önemli özelliklerinden biri de görünmeyen ama binaya sağlamlık, güvenilirlik kazandıran tesisat malzemeleri ve zemin kaplamaları gibi altyapı ürünleridir. Yapı malzemeleri liderlerinden Knauf’un ürettiği zemin plakaları da bu ürünler arasında yer alıyor. İnce kalınlıkta üretilen Knauf Brio® ve AQUAPANEL® zemin plakaları kullanıldığı binalara konfor, sağlamlık, güvenilirlik katıyor. 
 
Yüksek teknolojiyle üretilen Knauf kuru zemin plakaları, aynı işlevi gören diğer zemin malzemelerine göre önemli işlevsel özelliklere sahip. Ağır yüklere dayanaklı olan her iki ürün aynı zamanda yüksek ısı ve ses yalıtımı da sağlıyor. Özellikle yerden ısıtma sistemleriyle birlikte kullanıldığında enerji tasarrufuna büyük katkısı oluyor. Temiz, hızlı ve kolay montaj yapılabildiği için modern yapılarda tercih edilen Knauf Brio® ve AQUAPANEL®’in döşendiği mekanlarda hafif, deforme olmayan, pürüzsüz ve sert bir kaplama elde ediliyor. Üstelik, geleneksel şap sistemlerinin aksine kuru sistemler olduğundan, uygulandıktan sadece 24 saat sonra üzerine gelecek her türlü zemin kaplama malzemelerinin döşenmesine hazır hale gelmesiyle de büyük kolaylık sağlıyor.
 
Yüksek yük taşıma kapasitesi 
Knauf Brio® zemin plakalarının üretiminde fiber alçı ve elyaf teknolojisi kullanılırken, AQUAPANEL® zemin plakaları çimento esaslı üretiliyor. Bu nedenle de diğer özelliklere ek olarak AQUAPANEL® zemin plakaları yüzde 100 suya dayanıklı; küf veya mantar oluşumunu engelliyor. 
 
Polistiren veya taş yünü yalıtım malzemeleriyle kompozit halde de temin edilebilen Knauf zemin plakaları; bu sayede bina içlerinde en üst seviyede akustik ve ısıl konfor düzeyi yaratıyor. 
 
Knauf Brio® ve AQUAPANEL® zemin plakaları, yüksek yük taşıma kapasitesine de sahip. Bir mahalden beklenen veya artan noktasal ve alan yüklerine uygun olduğundan yük taşıma kapasitesini genellikle tüm alana eşit olarak dağıtıyor. Bu özelliğiyle; ağır mobilyaların ve kullanım sirkülasyonunun yoğun olan hastane koridorları, hastane yatak odaları vb. alanlarda da rahatlıkla deforme olmadan kullanılabiliyor. Ayrıca, yüksek yük taşıma kapasitesi ve homojen yapısı sayesinde Knauf Brio® ve AQUAPANEL® zemin plakaları, prefabrik ve çelik yapılarla da mükemmel uyum sağlıyor. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31