MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

Flokser Kimya’dan soğuk hava depoları için poliüretan sistemleri

Mükemmel ısı koruması sağlıyor
 
Sebze, meyve, süt, dondurma ve et gibi ürünlerin sağlıklı bir şekilde saklanması amacıyla yapılan soğuk hava depoları, yüksek enerji tüketimine neden olabiliyor. Bu tip uygulamalarda en etkili ısı yalıtımı elde edebilmek için ideal yapı malzemesi poliüretan paneller dikkat çekiyor. Flokser Kimya, paneller için Ar-Ge merkezinde özel olarak geliştirdiği poliüretan sistemler ile soğuk oda panellerinin yanı sıra soğuk oda kapıları ve endüstriyel buzdolapları olmak üzere, blok ve kesikli şekilde üretim süreçlerinde kullanılabilen uygulama çözümleri sunuyor.
 
Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip Flokser Kimya, geliştirdiği ürünleriyle sektöre öncülük ediyor. Soğuk zincirin en önemli halkalarından biri olan panellerin üretiminde kullanılmak üzere Flokser Kimya’nın sunduğu poliüretan sistemler, üstün yalıtım sağlayarak soğuk hava deposunun dış ortam şartlarından korunmasına imkan tanıyor.
 
Üstün bir izolasyon sağlıyor
Flokser Kimya’nın yalıtım gerektiren uygulamalar için özel olarak ürettiği panel poliüretan sistemleri, soğuk oda panellerinin yanı sıra soğuk oda kapıları ve endüstriyel buzdolapları olmak üzere, blok ve kesikli şekilde üretim süreçlerinde kullanılabilen uygulama çözümleri sağlıyor. Farklı serbest yoğunluklarda uygulama olanağına sahip poliüretan sistemlerinde, köpük kapalı veya açık döküm kalıbını tamamen dolduruyor. 
 
Soğuk oda panellerinde 13,5 metre uzunluğa kadar 5 ila 20 cm kalınlığında üretim yapılabiliyor. Bu süreçlerde kullanılan poliüretan köpükler kullanım amacına uygun olarak değişik yoğunluklarda kalıplanmaya imkan sağlıyor.
 
Flokser Kimya sandwich panel

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31