ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Yeni Yargıtay Binası Yapım İşinde ALDAĞ Klima Santrallerini ve CIAT Isı Pompalarını Tercih Edildi

“Rönesans İnşaat Yeni Yargıtay Binası yapım işinde ALDAĞ Klima Santrallerini ve CIAT Isı Pompalarını Tercih Etti.”
 
Halen, 2 bin 853 kişinin görev aldığı ve 6 farklı binada hizmet vermekte olan Yargıtay Başkanlığı’nın, yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanması amacıyla; proje alanı 486 bin m2, toplam 513 bin m2 inşaat alanında 10 blok olarak tasarlanan yeni kompleksine gelecek yıl taşınması bekleniyor. Ankara İncek’te, Yüksek Yargı organımız Yargıtay Başkanlığı’nın 1 milyar 30 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen yapılarında Aldağ klima santralleri hizmet verecek. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un, “özellikle yerli malzemeler kullanılmasına özen gösterildiği, enerji verimli ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmasının istendiğini” belirttiği yeni Yargıtay Başkanlığı Kompleksinin 2021 yılına kadar bitirilmesi hedefleniyor.
 
Yargıtay’ın yüksek prestijini en iyi biçimde yansıtacak yeni kompleks için Aldağ , proje gereklerini karşılayacak farklı teknik özelliklere sahip, toplam 124 adet klima santrali üretecek. Bu santrallerin 30’u, karışım hücreli, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu, 3’ü 10.500-24.290 m³/h hava debisi aralığında, karışım hücreli, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu ve susturuculu, 5.000-23.320 m³/h hava debisi aralığında 64 adet Sorption tip tamburlu ısı geri kazanımlı, DX bataryalı, EC fanlı, 4.200-25.200 m³/h hava debisi aralığında 20 adet %100 taze havalı, DX bataryalı, EC fanlı, cihaz içi entegre otomasyonlu klima santrali ve 3.100-7.500 m³/h hava debisi aralığında, 7 adet hücreli tip, cihaz için entegre otomasyonu sığınak havalandırma santrali olacak.
 
Santrallerin seçiminde, dış ortam havasının bina içinde sağlıklı kullanımı sağlanırken enerji ve çevre dostu bir işletim olanağı gözetildi. Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Kompleksi’nde, yüksek enerji tasarrufu sağlayan EC fanlara sahip, bina yönetim sistemlerine entegre edilebilen otomasyon donatısına sahip Aldağ ,klima santralleri hizmete girecek.
 
Yüksek enerji verimliliği koşulunun gözetildiği Yeni Yargıtay Binası için, iklimlendirme alanında 80 yıllık deneyime sahip CIAT’ın geniş seçim aralığına sahip, Eco Design kriterlerine uygun Isı Pompası Ürün Grubu, bu koşulu en üst seviyede karşılayarak tercih edildi. Mümkün olabilen en optimum ebadı, kompakt yapısının yanı sıra 19 mm izolasyonlu emsalsiz paslanmaz çelik plakaları, Tak-Çalıştır özelliği ile kurulum kolaylığı sağlaması, dört tarafı sürgülü panel yapısıyla bakım kolaylığı sağlaması, Touch Connect otomasyon avantajı, CIAT seçiminin diğer dayanakları oldu.
 
CIAT ISI POMPASI1564993603 Aldag KlimaSantrali Large 768x768
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36