MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

ENERJİ SEKTÖRÜ GÜRİŞ ENERGY TALKS’TA BULUŞTU

COVID-19 SONRASI ENERJİ SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ VE YEKDEM BEKLENTİLERİ GÜRİŞ ENERGY TALKS’TA DEĞERLENDİRİLDİ
 
GÜRİŞ Holding tarafından düzenlenen “GÜRİŞ Energy Talks” Webinar toplantısı ENERCON Türkiye Genel Müdürü Arif Günyar moderatörlüğünde; GÜRİŞ Enerji Grup CEO’su Ali Karaduman, TÜREB Başkanı Hakan Yıldırım, HESİAD Başkanı Fahrettin Amir Arman, Garanti BBVA Yatırım Bankacılığı ve Finans Müdürü Emre Hatem ve GÜYAD Başkanı Cem Özkök’ün konuşmacı olarak katılımlarıyla gerçekleşti.  
 
Enerji sektörünün yoğun ilgi gösterdiği canlı oturumda, ‘COVID-19 salgınının sektör üstündeki etkisi’, ‘2020 sonrası YEKDEM beklentileri’ ve Yenilenebilir enerjinin dünü, bugünü ve yarını konuları ayrıntılarıyla ele alındı.
 
“YENİLENEBİLİR ENERJİDE DEVLETİMİZİN DESTEĞİNE GÜVENİYORUZ’
Program açılışında konuşan GÜRİŞ Enerji Grup Ceo’su Ali Karaduman, yenilenebilir enerjinin dünü, bugünü ve yarınını değerlendirerek; ‘Güriş Holding olarak, milli enerjimize nasıl yeni ve doğru bir gelecek sağlarız konularında devletimize katkı sağlamak amacıyla burada bulunmaktayız. Enerji üretiminde enerjide dışa bağımlılığı azaltmak ve yenilebilir enerji kaynaklarının doğru kullanımını sağlamak Türkiye için çok büyük bir fırsattır. Türk mühendisliğinin gücünü dünyaya tanıtmaı görevini üstlendik ve bu sebepten dolayı YEKDEM projelerine ağırlık verdik. Holding olarak toplamda 958 MW güç ile dünyaya temiz enerji ile dünyaya katkı sağlıyoruz. Bu sağlam mekanizmayı YEKDEM sayesinde kurduk. Bu mekanizmanın katkısıyla yapılan Türkiye’de yapılan yatırımlar bize çok büyük güç sağladı. Kendi potansiyelimizi kendi imkanlarımızla işlemek için devletimizin desteğine ihtiyaç duymaktayız. Bu sebeple devletimize çok güveniyoruz. Çünkü yenilebilir enerjide devlet desteğinin olması demek yatırımların önünün açılması demek. Desteğin devam etmesini bekliyoruz” diye konuştu.
 
GÜRİŞ ENERGY TALKS oturumunun tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;
 
Ekran Resmi 2020 06 11 20.25.49
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31