MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

KLİMA ALACAKLAR NELERE DİKKAT ETMELİ?

Alarko Carrier hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte klima satın almak isteyenler için bazı konulara 

dikkat çekiyor.   

 

 

Konuyla ilgili Alarko Carrier tarafından yapılan açıklamada, tüketicilerin seçim yaparken sadece ürün fiyatına değil mekânın özelliklerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alması gerektiği belirtilirken, klima kapasitesinin doğru hesaplanmasının önemi vurgulandı. Mekânın büyüklüğü (hacmi), cephe yönü, duvar kalınlığı gibi detayların yanı sıra bina yüzeyinin cam olması, mahalde yaşayan kişi sayısı, yalıtımın kalitesi veya iç ortamda çok fazla elektronik ekipman olması gibi detayların mekanın iklimlendirilme performansını etkilediği belirtildi. İhtiyaca ve mekânın özelliklerine uygun cihaz belirlenmesi için uzman yetkili satıcı ya da bayiden destek alınması gerektiği vurgulandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “ürün kataloglarında belirtilen kapasiteler dış veya iç ortam ayar sıcaklığına göre değişkenlik gösterir. Örneğin kapasitesi 35 derece dış ortam ve 27 derece iç ortam sıcaklığında 9000 Btu/h olan bir klimanın daha yüksek dış ortam veya daha düşük iç ortam sıcaklıklarında kapasitesi düşer. Seçim yapılırken bu kriterlere dikkat edilmesi klimanın verimli çalışması ve uzun ömürlü olması için çok önemli.”  

 

Klimalar soğutma ve ısıtmanın yanı sıra mekânın havasını da temizliyor

Klima seçiminde iç ortam hava kalitesinin önemli kriterlerden biri olduğu vurgulanırken şu bilgilere yer verildi: “Alarko Carrier olarak ürün gamımızda standart filtreli ürünler dışında 2.5 mikrona kadar olan tüm materyalleri, sigara dumanını ve çöp kokusunu dahi yakalayabilen yüksek kaliteli filtrelere sahip ürünler bulunuyor. Bunun yanında bataryanın küflenmemesi ve kötü koku oluşumuna engel olan kendi kendini temizleme fonksiyonu, ‘night’ tuşu ile gece uyurken düşük ses ve ekonomik soğutma, tasarruflu ekonomik mod, düşük soğutma ihtiyaçları için ‘soft cooling mod’, hızlı iç ortam sıcaklığına ulaşmak için ‘hi power mod’ gibi özellikler tamamen kullanıcı isteklerine bağlı olarak tercih konusudur. Bu açıdan da en önemli nokta, uzman bir bayi ve satış noktası ile görüşülerek ihtiyacın doğru belirlenmesidir.” 

 

Klimalarda yetkili servis hizmeti en kritik noktalardan biridir 

Cihazın sorunsuz bir şekilde performans gösterebilmesi için yetkili ve uzman ekipler tarafından montajının yapılmasının gerekli olduğu belirtilen açıklamada şu bilgiler paylaşıldı. “Gerekliyse ilave gaz şarjı yapılması, dış ünitenin ısı transferini gerçekleştirebilmesi için doğru alana monte edilmesi, iç ünitenin montajının hava sirkülasyonuna en uygun yere yapılması,  klima kapasitesinin mekâna uygun olup olmadığının kontrolü servis hizmetinin kalitesine bağlı. Bu yüzden klimayı tanıyan ‘yetkili servis’ kullanılması şart...”.

 

Doğaya en az zarar veren ürünlere yönelmeleri için tüketicileri bilinçlendirme konusunda sorumluluk alıyoruz 

“İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak, doğaya en az zarar veren ürünler üretmeye odaklanıyor ve projeler geliştiriyoruz. Ürünlerimiz, üretimden kullanıma kadar tüm aşamalarda çevreye en az etki edecek şekilde tasarlanıyor. Ar-Ge çalışmalarını sürekli bu yönde geliştirip kullanıcıya konfor sağlarken, dünyadaki enerji kaynaklarını korumayı amaç ediniyoruz. Eko-tasarım (Ecodesign) yönetmeliklerini yakından takip edip ürünlerimizi bu yönetmeliklerin gerektirdiği şekilde güncellemekten ziyade yönetmeliklerin üzerinde ürünler üretiyoruz. Ayrıca klimalarda kullanılan soğutucu akışkanların çevreye olan etkisini minimuma indirecek F-gaz regülasyonu için de global platformda hareket ederek doğa dostu soğutucu akışkan içeren ürünlerimizi pazara sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi. 

 

Geniş ürün gamı ile farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz

Klimanın mucidi Willis Carrier’ın kurduğu Carrier ile Alarko’nun yıllardır sürdürdükleri işbirliği sonucu yüksek kaliteli ve farklı kapasitede ürünleri pazara sunan marka yenilenen web sitesinde yer alan klima sihirbazı ile son kullanıcıların klima seçmelerine de yardımcı oluyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31