Sanal Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu, 1-4 Haziran VENCO Yeni Zelanda’da Okulların Hava Kalitesini Yükseltiyor Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği Paneli Gerçekleşti Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor İSKİ VE GRUNDFOS HER BİR DAMLAYI KURTARMAK İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ ALDAĞ İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU: ‘’Ofislere dönüş kademeli olmalı.’’ İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörlüğü’ne Bilgi Akkaya getirildi Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR

BUHARA KALKMAYA SON

Vitosol 100-FM - Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeye sahip yüksek verimli düzlemsel kolektör

 

Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeye sahip düzlemsel kolektör Vitosol 100-FM sayesinde güneş ışınlarının yüksek bir verim ile emilmesi sağlanır. Viessmann tarafından patentli bir teknik olan Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeyin sıcaklığa bağlı olarak optik özellikleri değişir ve yüksek sıcaklıklarda kristal yapısı değişmeye başlar, kolektör ısı yayılım değeri artar. Böylece kolektördeki durgunluk durumu sıcaklık değeri daha düşük olur ve kolektör devresinde buhar oluşumu önlenir.  Kolektör sıcaklığının düşmesi ile birlikte kristal yapı tekrar eski haline geri döner. Bu işlem sonsuz defa tekrarlanabilir. Böylece sistem ani basınç değişimleri ve termik yüklerden korunurken istenen yüksek sıcak su konforu da yüksek verimle sağlanmış olur. Kıvrımlı bakır boru absorberde ısı çeker. Kollektörün çerçevesi yüksek sıcaklığa dayanıklı ısı izolasyonu ile kaplıdır. Kalınlığı 3.2 mm olan kolektör camının demir oranı düşük olduğu için yansıma kayıpları oldukça düşüktür. 12 kolektöre kadar paralel bağlanabilir. Absorber yüzey alanı 2,32 m2’ dir. Mavi melek için istenen koşulları yerine getirmektedir. Solar-KEYMARK ve EN 12975’ e göre kontrol edilmiştir.

 

Untitled 1 Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeye sahip yüksek verimli düzlemsel güneş kolektörü.sayesinde kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması desteğinde yüksek solar karşılama oranı eldesi

Çatı üstüne ve serbest montaj mümkündür 

• kolektör dikey veya yatay olarak monte edilebilir. 

Çepeçevre bükülmüş alüminyum çerçeve ve eksiz tipte cam contası sayesinde sürekli sızdırmazlık ve yüksek dayanıklılık sağlanır. 

Seçici kaplama absorber yüzeyi, doluya karşı dayanıklı ve demir oranı düşük solar cam ile yüksek etkili ısı izolasyonu sayesinde yüksek verim sağlanır. 

Sağlam ve korozyona karşı dayanıklı koruyucu arka panel. 

Montajı kolay Viessmann bağlantı sistemi ve statik olarak kontrol edilmiş korozyona dayanıklı paslanmaz çelik ve alüminyum yapı parçaları - tüm Viessmann kolektörleri için aynıdır. 

Kolektörler, esnek paslanmaz çelik geçme boru bağlantıları ile hızlı ve emniyetli bir şekilde bağlanabilir.

 

Thermprotect modülasyonlu absorber yüzeyin avantajları:

Durgunluk durumu sıcaklığı 190 °C’ den 145 °C’ ye kadar düşmektedir.

Isı taşıyıcı akışkan sistemde sürekli sıvı fazda olacağından dolayı ani basınç değişimleri gerçekleşmemektedir.

Sistem sık sık termik gerilimler altına girmemektedir ve sistem (pompa, çek-valf, genleşme tankı, vs.) daha uzun ömürlü olmaktadır.

Isı taşıyıcı akışkan buhar fazına geçmeyeceği için yapısı değişmemektedir ve değişimine gerek kalmamaktadır.

Sistem yaz aylarındaki ışınım miktarı yerine, kış aylarındaki ışınım miktarına göre 

boyutlandırılabilmektedir (Boyutlandırmada limit yok).

Mahal ısıtmasına destek miktarı standard kolektörlere göre çok daha fazla olmaktadır.

Vanadyumdioksidin optik özelliğinden sonsuz kere faydalanılabilmektedir.

Viessmann patentlidir.

Tamamen güvenlidir.  

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31