ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

ANKARA MİLLET BAHÇESİ’NDE İMBAT ETKİSİ

Ankara’nın büyük projelerinden biri olan Ankara Millet Bahçesi projesinde, müze ve sosyal alanların iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri seçildi. İmbat projede, yüzde yüz yerli tasarım çatı tipi klimalarıyla yer alacak.

Millet Bahçesi, dev bir şehir parkı olarak tasarlanan proje 1 milyon 700 bin metrekare alana sahip olacak. Park içerisinde Cumhuriyet dönemi, Osmanlı ve Selçuklu dönemi, Roma dönemi, Mezopotamya dönemi müzeleri olmak üzere dört farklı müze projesine yer verilecek. Proje, sunduğu alanlar ile Ankara halkı için önemli bir sosyal ve kültürel alan yaratmış olacak.

Projede yer alan müze ve sosyal alanların iklimlendirmesinde, İmbat çatı tipi klimalar kullanılacak. İmbat’ın projede yer alan, termodinamik ısı geri kazanımlı, EC plug fanlı ve %30 taze havayla çalışan, G4 ve F7 filtreli, asimetrik soğutma teknolojisi sayesinde kademeli kapasite kontrolü ve uzun kompresör çalışma ömrü ile kısmi yüklerde yüksek verim sağlayan, toplamda 470 kW soğutma, 420 kW heat pump ve 450 kW doğalgazlı ısıtma kapasiteli, çift cidarlı çatı tipi klimaları, bu alanlarda ideal iklim koşullarını sağlayacak. 

İmbat çatı tipi klimalar, 7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klima cihazlarının  başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, tamburlu ve plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpi free cooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, tamamen yerli tasarım gücüyle ve ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ürünlerle dikkat çekmektedir. Dünyada yedinci Türkiye’de ise tamamen yerli tasarıma ve Eurovent sertifikasına sahip ilk çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle sunduğu yüksek verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sağlamaktadır. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36