Sanal Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu, 1-4 Haziran VENCO Yeni Zelanda’da Okulların Hava Kalitesini Yükseltiyor Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği Paneli Gerçekleşti Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor İSKİ VE GRUNDFOS HER BİR DAMLAYI KURTARMAK İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ ALDAĞ İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU: ‘’Ofislere dönüş kademeli olmalı.’’ İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörlüğü’ne Bilgi Akkaya getirildi Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR

DOĞU İKLİMLENDİRME A.Ş.’DEN FARKINDALIK PROJESİ

Dünya’da şu ana kadar yaklaşık 2,5 Milyon kişinin etkilendiği Covid-19 virüsünde ülkemizde de 100.000’e yakın vatandaşımız etkilendi. Çok hızlı yayılabilen virüse karşı tüm dünya birlik oldu.

Doğu İklimlendirme’nin öncülük ettiği COVID-19 farkındalık projesi ile hastalığın belki de en kritik konularından olan yoğun bakım yatak sayısının arttırılmasının yolu ve yapılacak olan yoğun bakım odalarının hangi özellikte olması gerektiği kamuoyu ile paylaşıldı.

Farkındalık projesi kapsamında kurulan 8 yataklı Sahra Yoğun Bakım Ünitesi için İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılay ile iletişime geçilmiş olup acil ihtiyaç duyulan bir hastaneye bağışlanması planlanmıştır. 

Yoğun Bakım Ünitesi olarak çadırın tercih edilme sebebi çok kısa sürede montajının ve demontajının yapılabilmesi, kolayca farklı bir ihtiyaç noktasına nakledilebilmesinden dolayıdır. Çok daha büyük metrajlarda üretimi mümkündür.

Sahra çadırı, DIN 1946/4:2018 standardına göre tasarlanıp üretilmiştir. Standardın Tablo-1; 5.2 maddesine göre basma hattında son kademede EN1822-1 normuna göre üretilen H13 sınıfı Hepa Filtre olmak üzere 3 kademe filtre edilmiş hava, egzoz hattında ise virüsün çevreye yayılmasını engellemek için H13 hepa filtre kullanılmaktadır. Bu sayede enfeksiyonlu hastanın ihtiyacı olan saflıkta taze hava sağlanmış olup, sağlık çalışanları ve çevre için güvenli şartlar oluşturulmuştur.

Negatif basınç altında çalışan izolasyonlu yoğun bakım odasında Doğu İklimlendirme Ar-ge Merkezinin tasarlamış olduğu %100 taze havalı PHKS -  Paket Hijyenik Klima Santrali kullanılmıştır. PHKS, Isıtma, Soğutma, Nemlendirme, Nem alma ve bunların otomatik çalıştırılması görevlerini tek bir gövde üzerinde toplayan “Tak-Çalıştır” özelliklidir. Bu sayede enerji beslemesi yapılır yapılmaz kullanılabilmektedir. Üzerinde bulunan yüksek verimli EC plug fanları ile standardın bir diğer gereği olan ortamın  ses basıncını 48 dB (A) altında tutar.

PHKS-Paket Hijyenik Klima Santrali, Eurovent ve TUV Hijyen (DIN 1946/4, VDI 6022, EN 13053) kalite belgelerine sahiptir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31