ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

CAMP LEMONNIER PROJESİNDE NEM KONTROLLÜ VE KOROZYON KORUMALI AAON ROOFTOP

Afrika Cibuti bölgesinde 77 inşaat firmasının ana yüklenici olarak bulunduğu Camp Lemonnier, projesinde su deposu ve dağıtım sistemi binasında AAON roof top cihazları kullanılmıştır. 

Projenin bulunduğu bölgede nem oranının çok yüksek olması ve projenin deniz kenarında olmasından dolayı cihazların hem nem kontrolü yapabilmesi hem de korozyona karşı dayanıklı olması istenmiştir. AAON roof toplar nem kontrolünü modülasyonlu hot  gas reheat  sistemle yapmaktadır. Korozyon koruması için de evaporatör  ve kondenser bataryaları polimer kaplıdır. Bu teknik özellikleri dolayısıyla bu projede ön plana çıkmıştır. Hot gas reheat sistemli nem alma opsiyonu ile ilave enerji harcamadan nem kontrolü yapılabilmektedir.  Bu özellikleri sayesinde projede istenen şartları yüzde yüz karşılamaktadır.

AAON roof top cihazları değişken debili kompresörleri ve değişken debili fanlarıyla mahal basınç kontrolü yaparak mahallin içine toz girmesini engellemektedir. 50 mm kalınlığında çift cidarlı ısı köprüsüz panel yapısı ile dış yüzey ile ısı transferi 3 kat daha düşüktür. Kondenser alanlarının geniş olmasından dolayı 55 0C dış hava şartında %100 taze havalı çalışabilmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36