Sanal Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu, 1-4 Haziran VENCO Yeni Zelanda’da Okulların Hava Kalitesini Yükseltiyor Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği Paneli Gerçekleşti Masdaf, Müşteri Odaklı Satış Sonrası Hizmet Anlayışıyla Farklılık Yaratıyor İSKİ VE GRUNDFOS HER BİR DAMLAYI KURTARMAK İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ ALDAĞ İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU: ‘’Ofislere dönüş kademeli olmalı.’’ İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörlüğü’ne Bilgi Akkaya getirildi Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR

TÜRKİYE İMSAD’IN YENİ BAŞKANI TAYFUN KÜÇÜKOĞLU OLDU

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İMSAD’ın 37. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliğiyle Tayfun Küçükoğlu seçildi. 

 

Türkiye İMSAD’ın, 37. Olağan Mali Genel Kurulu’nda 2020-2023 dönemini kapsayan 3 yıl için görev yapacak yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Genel Kurul’un ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu seçildi.

 

Ferdi Erdoğan: “Sürdürülebilir büyüme sanayi üzerinden sağlanmalı”

Türkiye İMSAD 2017-2020 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, başkanlığı döneminde sürdürülen çalışmaları ve sektöre yönelik değerlendirmelerini paylaşarak, yeni yönetim kuruluna başarılar diledi. İnşaat malzemesi sanayisinin 2019 yılı toplam pazar büyüklüğünün 88 milyar dolar, iç pazar büyüklüğünün 66,5 milyar dolar, toplam ihracatın ise 21,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirten Ferdi Erdoğan, “2017-2019 arasında inşaat sektörü, inşaat malzemesi sektörü, kişi başı gelir, hatta ekonominin büyük bir kısmıyla ilgili verileri karşılaştırdığımızda 2011 yılına döndüğümüzü söyleyebiliriz. Ancak demografik nedenlerden dolayı ihtiyaçlar artmış vaziyette. Bu bakımdan ekonominin sürdürülebilir büyümesi mutlaka sanayi üzerinden sağlamalı” dedi. 

 

Tayfun Küçükoğlu: “Ülkemize katkımızın önemi daha da artacak”

Önümüzdeki zorlu dönemde Türkiye İMSAD’ın sektörüne etkisinin daha önemli ve kritik olacağı bilinci ile yönetime aday olduklarını belirten Türkiye İMSAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu “İnşaat malzemeleri sektörünün 36 yıllık çatı kuruluşu Türkiye İMSAD’ın üyeleri, yaptıkları yatırımlar, ticari faaliyetleri, yarattıkları istihdam ve dış ticaretteki başarılarıyla ülkemizin kalkınmasına yüksek katkı sağlıyor. Gelecek yıllarda bu katkımızın önemi daha da artacaktır” diye konuştu. 

Türkiye İMSAD’ın, inşaat malzemesi endüstrisinin tüm gruplarını temsil ettiğini vurgulayan Tayfun Küçükoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye İMSAD, sektörde önemli rol ve sorumluluğa sahiptir. Bugün 87 firma, 51 sektör temsilcisi dernek ve 3 üniversite üyemizle sektörü tek çatı altında toplamanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar Türkiye İMSAD; üye yapısı, komiteleri, çalışmaları ve etkinlikleri ile birçok sektöre örnek olmuş bir kurumdur. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde de sektör içi artan koordinasyonumuz ile hep beraber sektörümüze daha yüksek fayda sağlayacağız. Biz sektörümüzün yurtiçi ve dışında yüksek gelişme potansiyeline inanıyoruz. Gelişimin istikrarlı ve sürdürülebilir olması adına faaliyetlerimizi geliştirmeye kararlıyız.”

 

“Odaklanmamız gereken konuları kolektif birikimimiz ile belirleyeceğiz”

Genel Kurul sonrası gerçekleşen Türkiye İMSAD Üye Buluşmaları toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Bir önceki dönemde yönetimde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla yürüttüğümüz projelerimize, yeni dönemde de tüm hızıyla devam edeceğiz. Sizlerden gelecek katkı ve öneriler ile yeni projeleri de hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Türkiye İMSAD ülkemiz gelişiminde lokomotif, sektörde önemli rol ve sorumluluğa sahiptir.  Söz konusu bilinç ile 2020-2023 döneminin gelişen koşullarına tam uyum ile ülkemiz ve sektörümüz adına öncelikli olarak odaklanmamız gereken konuları kolektif birikimimiz ile belirleyeceğiz.”

 

Türkiye İMSAD 2020-2023 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri: 

Tayfun Küçükoğlu - Betek Boya Genel Müdürü

Ferdi Erdoğan - Kale Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi

F. Fethi Hinginar - Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı

Arif Dündar Yetişener - Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı

Oktay Alptekin - Aluform Pekintaş Temsilcisi

Kenan Aracı - Çuhadaroğlu Genel Müdürü

Çetin Tecdelioğlu - Çetin Cıvata Genel Müdürü

Dr. Tamer Saka - Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı /Akçansa Yönetim Kurulu Başkanı

Ebru Şapoğlu - Şişecam Düzcam Paz. ve Satış Bşk. Yrd.

Bora Tuncer - Schneider Elektrik Orta Asya ve İran Ülke Başkanı

Ufuk Atan - Türk Demirdöküm Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Batuhan Besler  - GF Hakan Plastik Türkiye ve Orta Doğu Başkanı

Atalay Gümrah - Eczacıbaşı Holding Ceo’su / Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Yön. Krl. Bşk. Yrd.

Rami Atikoğlu - BASF Türk Genel Müdürü

Mehmet Tunaman - Saint-Gobain Rigips Genel Müdürü

Dr. Veysel Yayan - TÇÜD-Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri

Ozan Atasoy - İSKİD- İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Başkanı

Kemal Yıldırım - TİMDER - Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği Yön. Krl. Bşk. Yrd.

 

2020-2023 Dönemi Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Burak Gürkan - Grundfos Türkiye ve Orta Asya Bölge Direktörü

Mehmet Ercan Ecemiş - Dekor Ahşap Yönetim Kurulu  Başkanı

Münir İsker - Tepe Betopan Genel Müdürü

Doç. Dr. Ece Ceylan Baba - TUCSA-Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Nazım Yavuz - ÇATIDER-Çatı Sanayi ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

 

Türkiye İMSAD 2020-2023 Dönemi Denetim Kurulu Üyeleri: 

Murat Savcı - İzocam Genel Direktörü

Murat Turan - Vezirköprü İcra Kurulu Başkanı

Turgay Özkun - Sika Genel Müdürü

 

2020-2023 Dönemi Denetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Süleyman Balıbey - TÜMMER-Türkiye Mermer Doğaltaş ve Mak. Üret. Birliği Yön. Krl. Üyesi

Mustafa Tolunay - Prefabrik Yapı Genel Müdürü

Muammer Akgün - BACADER-Baca İmlatçıları ve Uygulayıcıları Derneği Genel Koordinatörü

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31