Systemair HSK, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Güven İslamoğlu ile Hava ve İklimin Geleceğini Konuşacak KOMBİ KLİMA SHOP YENİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE DİJİTAL AÇILIŞ YAPTI YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ

DOĞRU ORTAM HAVASI VİRÜSLERDEN KORUYOR

Daha çok kış aylarında görülen virütik hastalıklar hayat kalitesini düşürüyor. Nezle ve gripten sonra bütün dünyanın üzerine kabus gibi çöken ‘corona’ virüsü de başta Çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ölümlere yol açarak hayatı durma noktasına getirdi. Bu tür hastalıklarda iç ortam hava kalitesine dikkat çeken uzmanlar; klimaların bakımlarının düzenli yapılmasını, hava temizleme cihazları veya havayı temizleyen, nemi ayarlayabilen ve hatta taze hava sunabilen üstün teknolojili klimaların tercih edilmesini öneriyor. 

 

Konut ve işyerlerindeki soluduğunuz havanın ‘doğru hava’ olması sağlık açısından büyük önem taşıyor. Yapılan araştırmalar, virüs ve mikropların klimalardan bulaşabileceği konusundaki algının gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Aslında klima değil, yanlış kullanım hasta ediyor. Sektörün inovatif markası Daikin’in uzmanları, ‘doğru hava’  ile iç ortam hava kalitesinin artmasını sağlayarak sizi virüs ve mikroplardan koruyacak ürünleri tavsiye ediyor. Bulunduğunuz ortamın sağlıklı olması hastalıkların önünü keserek vücut direncine destek oluyor. 

 

Temiz ve sağlıklı hava sadece dışarıda soluduğumuz havayı tarif etmiyor. İç ortam havasının da sağlıklı bir solunum için ‘doğru hava’ olması gerekiyor. Temiz hava için en etkili ve bilinen yöntem sık sık havalandırma yapmak. Ancak bu her zaman mümkün olmuyor ve cihazlardan yardım almak gerekiyor. Konunun uzmanları mekanlarda ‘doğru havaya’ ulaşmak için birkaç kriterde birleşiyor: Mevcut klimaların periyodik olarak bakımlarının yapılarak filtrelerinin temizlenmesi, hava temizleme cihazlarının kullanılması veya hem havayı temizleyen hem de nemi ayarlayabilen üstün teknolojili klimaların kullanılması. 

 

PERİYODİK KLİMA BAKIMI NE SAĞLAR?

Uzman yetkili servislerce yapılan klima bakımları öncelikle cihazın performansını artırarak, ilk günkü gibi çalışmasına olanak verir ve enerji tasarrufu sağlar. En önemlisi de klima bakımlarından sonra ortam temiz havaya kavuşur. Çünkü bakım sayesinde filtrelerde biriken ve zamanla istenmeyen kokulara neden olan atıklar temizlenir, gerekirse filtreler yenilenir. 

 

HAVA TEMİZLEME CİHAZININ AVANTAJI NEDİR?

Havalandırma yapmak en iyi yöntemlerden biri ancak pencere açmanın mümkün olmadığı plazalarda veya hava kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde bu koşulu işletmek mümkün olmaz. O zaman en iyi çözüm hava temizleme cihazlarıyla bu işlemi yapmaktır. Hava temizleme cihazları sadece koku veya tozları çekmekle kalmaz; havadaki alerjen ve mikroorganizmalara karşı da etki gösterir. Böylece virütik hastalıklardan korunmaya ve sağlıklı hava solumaya katkı sağlar.

 

Daikin MC70L hava temizleme cihazı, Daikin’in geliştirdiği ve yüksek hızlı elektronların toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak parçalanması esasına dayalı ‘Flash Streamer’ teknolojisini kullanır. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada etkisizleşmeye başlar. Cihazın önemli parçalarından olan ‘titanyum apatit filtre’ ise havanın temizlenmesinde etkin bir rol oynar. 6 kademeli filtreleme özelliği ile yüksek konfor sağlar. Daikin MC70L hava temizleme cihazını üstün kılan ‘flash Streamer’ ve ‘titanyum apatit filtre’; markanın Ururu Sarara, Nexura, Emura, Shira Plus ve Shira Eco model klimalarında da kullanılır. Böylece klimalar klasik işlevlerinin yanı sıra iç hava temizliğine de katkı sağlar.

 

KLİMANIN ZİRVE NOKTASI: URURU SARARA 

Temel görevi ısıtma ve soğutma olan klimalar artık iç hava kalitesini olumlu etkileyen, zararlı partiküllere karşı savaşan hava temizleme teknolojileri ve filtreleme yöntemleriyle donatılıyor. 

 

Çok kuru bir hava da çok nemli bir hava da sağlığa zararlıdır. İdeal iç ortam koşulları ortalama yüzde 40-50 nem oranından, 20 ila 25 santigrat derece sıcaklıktan oluşuyor. Daikin’in üstün teknolojili kliması Ururu Sarara, hem ideal nemi sağlıyor hem ortamdaki havayı flash streamer teknolojisi (partikülleri parçalama) ile temizlerken dışarıdan da taze hava beslemesi yapıyor.  Klima, temel işlev olarak, iç ortamdaki havayı alıyor, süzüyor ve daha sıcak veya soğuk bir hava olarak iç ortama geri gönderiyor. Bunun yanı sıra eğer klimanızda flash streamer gibi teknojiler varsa havanın temizliği garanti altında alınıyor. Daikin, Ururu Sarara ile hem konforunuzu düşünüyor hem de güveneceğiniz ‘doğru hava’yı sağlıyor.

 

Hava Temizleme flash streamer

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36