TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

HT Solar Enerji, Solar İstanbul 2020’de yeni teknolojik güneş panellerini sergiledi

Güneş Enerjisi, Enerji Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı Solar İstanbul 2020, enerji sektörünün liderlerini bir araya getirdi.Enerji yazılım firmalarından elektrikli araç üreticilerine, kablo üreticilerinden depolama ünitesi üreticilerine kadar enerji sektörünün geleceğine yön veren oyuncuların katıldığı fuarda, HT Solar Enerjiyeni ürün yelpazesi ile yer aldı.

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden olan ve İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üreten HT Solar Enerji, Solar İstanbul 2020’ye katıldı. HT Solar Enerjifuar için yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilere, çift yönlü üretim yapabilen 400W Bifacial,335W Half-Cut Mono Perc,330W standart Mono Perc güneş panellerini ve çatı uygulamalarında, görsel amaçlı özel olarak üretilmiş 330W Full Black güneş panellerini sergiledi.Türkiye’nin yenilenebilir enerji yol haritasının veyeni iş modellerinin belirlenmesi için birçok oturum ve konferansın yer aldığı Solar İstanbul 2020, ulusal ve uluslararası birçok sektör liderine ev sahipliği yaptı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Solar İstanbul 2020, 3 gün boyunca, güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyen üreticileri, kamu kuruluşlarını, yerel yönetimleri, sektörel derneklerini ve akademisyenleri bir araya getirdi. Ht Solar Enerji Satış Pazarlama Müdürü Emre Kulaç’ın, “Doğru Panel Seçimi” konulu panelde konuşmacı olduğu fuarda HT Solar Enerji, geliştirdikleri güneş panellerininyanısıra güneş enerjisinin ülke ekonomisine ve sektörlere olan katkılarını paylaştı.

“Ülkemiz güneş enerjisinde adeta altın madeni”

HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler (1) Ülkemizin güneş enerjisi bakımından adeta bir altın madeni olduğunu ve bu madeni çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini söyleyen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, “Ülkemiz, güneş enerjisi potansiyeli açısından dünyadaki birçok ülkeden açık ara önde. Bizim bu enerjiyi çok iyi değerlendirip küçük ya da büyük ölçekli sanayide kullanmamız gerekiyor. Bu enerji sadece ekonomik açıdan değil, dünyamızın geleceği açısından da oldukça önemli. Fosil yakıtların dünyamıza verdiği zararları hepimiz biliyoruz. Artan karbon salınımına bağlı olarak küresel hava değişikliği dünyamızın ve insanlığımızın geleceğini tehdit ediyor. Güneş enerjisi sayesinde bu tehditleri azaltmamız mümkün.Dünyanın diğer ülkeleri bu potansiyelin farkına vardılar ve buna yönelik yatırım kararlarını çoktan aldılar. Dünyada ve ülkemizde her yıl güneş enerjisine artan bir talep olduğunu görüyoruz ve yatırımlarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. 2019 yılında yüzde 16’lık bir talep artışı yaşandı. 2020 yılında da yine benzer oranda bir artış bekliyoruz.” dedi.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31