TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

TOSHIBA YENİ YÜKSEK KAPASİTELİ MİNİ SMMS-E MODEL VRF DIŞ ÜNİTELERİNİ PİYASAYA ÇIKARIYOR

Yeni yüksek kapasiteli Mini SMMSe yüksek kurulum esnekliği sunan, kompakt yapısı sayesinde birden fazla odanın enerji verimli bir şekilde soğutulmasını, ısıtılmasını ve sıcak su üretim ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak.- Yeni MiNi SMMSe yüksek kapasiteli 8 ve 10 HP.- Yeni MiNi SMMSe yüksek kapasiteli 8 ve 10 HP. 

 

Ticari ve evsel uygulamalara yönelik yüksek verimli, yüksek performanslı HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) sistemleri alanında bir dünya lideri olan Toshiba bugün değişken debili soğutucu akışkanlı (VRF) serisine en son katılan, yeni MiNi SMMS-e yüksek kapasiteli 8 HP ve 10HP modellerini görücüye çıkardı. Tek bir dış üniteyle birden fazla odanın soğutulmasını, ısıtılmasını ve sıcak su üretim ihtiyacının karşılanmasını sağlayan Toshiba MiNi SMMS-e, yüksek enerji tasarrufu, kurulum esnekliği ve sessiz çalışma özellikleri sayesinde küçük marketler, oteller, ofis binaları veya konut projeleri için ideal bir çözümdür. 

 

Hafif ticari uygulamalar için tasarlanmış Mini SMMS-e modelinin boyutları 1740 mm x 990 mm x 390 m´dir. Bu sayede üstten üflemeli modellere kıyasla proje entegrasyonu daha kolaydır. 8HP veya 10HP kapasite seçeneklerine sahip yeni dış üniteler  küçük veya orta büyüklükteki, çok odalı, perakende, konut veya ofis ortamlarında kullanılabilir, kompakt kasası sayesinde şehir merkezindeki binalarda çatı üzerinde veya bir paravan arkasına kolaylıkla monte edilebilir. Görüntü kirliliğine izin vermeyen tasarımı ve sessiz çalışma özelliği cihazın sağladığı diğer önemli avantajlardır. 

 

Toshiba´nın her türlü ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılayacak şekilde geliştirip tasarladığı DC Twin Rotary kompresör, iç ortam ihtiyacını eksiksiz bir biçimde karşılayacak biçimde çalışarak sınıfında lider performans ve sistem verimliliği sunar. Hassas soğutucu akışkan kontrolü sayesinde her bir iç ünite  mahal yüküne ve mahal büyüklüğüne göre doğru miktarda soğutucu akışkan kullanır, böylece farklı mahallerin ihtiyaçları daha hassas ve verimli yönetilir.

 

8 HP ve 10 HP Mini Smms-e´ye, 16 adede kadar iç ünite bağlanabilir ve birlikte sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilir. Kaset, kanal, konsol, tavan, duvar tipleri de dahil olmak üzere farklı ve esnek iç ünite serisiyle bağlanabilen ve iç ünite ile dış ünite arasında 300 m toplam borulama uzunluğuna, 30 m yükseklik farkına izin veren Toshiba MiNi SMMS-e çok çeşitli projelere uyacak şekilde uyarlanabilir. Sıcak su modülü ünitesi yerden ısıtma, radyatör ve sıcak kullanım suyu üretimi için suyun ısıtılmasını sağlayabilir. Ayrıca MiNi SMMS-e  Toshiba VRF sistemleri için tasarlanan tüm akıllı merkezi yönetim sistemleri ile de yönetilebilir. 

 

MiNi SMMS-e aynı zamanda standart üstten üflemeli ürünlere kıyasla soğutucu akışkan miktarında %25 azalma sağlayarak sınıfında lider bir enerji verimliliği sunar.

 

Cihazın SEER (Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı) değeri 8, SCOP (Mevsimsel Performans Katsayısı) değeri ise 4,5´dir. AB ülkelerinde vergi indirimi almaya uygun enerji tasarrufuna sahip olan cihaz Hollanda´da EIA (Enerji Yatırımı İndirimi) ve İtalya´da Conto Termico´nun da aralarında bulunduğu pek çok Avrupa teşvik programı için onay almıştır. Toshiba´nın çıkarttığı Mini SMMS-e 8HP ve 10HP dış ünite serisi kompakt, esnek ve enerji verimli yapısı sayesinde tüm standartları karşılar. 

 

Etkin, kompakt ve performanslı çözümü gerektiren ticari yapılarda ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıcak su üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bu çok yönlü, enerji verimli sistemle ilgili daha fazla bilgi için www.alarko-carrier.com.tr adresini ziyaret edin.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31