TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

DOĞU İKLİMLENDİRME FOUR-HPGK ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZI

FOUR HPGK ısı pompası sistemi ile ısı geri kazanım sisteminin birleştirilmesi ile ortaya çıkan yüksek verimli tavan tipi bir ısı geri kazanım cihazıdır. Cihaz sadece klima cihazları ile ısıtılıp/soğutulan ortamların ek başka bir ünite olmadan taze hava ihtiyacına karşılayamaması üzerine geliştirilmiştir. Taze havaya ihtiyaç duyulan restoranlar, mağazalar, ofisler, tarihi binalar gibi yerlerde bu cihazı kullanmak, istenen taze hava ihtiyacını iç ortam şartlarını bozmadan sağlar. Ayrıca iklimlendirilen ortamda havalandırmadan kaynaklanan enerji kayıpları da minimuma indirir. 

 

Cihaz içesinde kapasitelerine uygun olarak ısıl verimliliği ve basınç düşümü ilişkisi en iyi şekilde optimize edilmiş EUROVENT sertifikalı bakır borulu, alüminyum kanatlı plakalı ısı geri kazanım eşanjörleri kullanılmaktadır.  Isı eşanjörü ile iç ortamdan atılan havayla dış ortamdan alınan taze havayı birbirlerine karıştırmadan ısı transferi yapmasını sağlar. Eşanjörden çıkan ısı transferi gerçekleşmiş taze hava ve egzoz havası, cihaza entegre edilmiş ısı pompası sistemi ile ısıtılıp/soğutulmaktadır. Isı transferi işlemi sırasında oluşan yoğuşma sonucu biriken su paslanmaz çelikten imal edilmiş yoğuşma tavası ile dışarı atılır. Ayrıca dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda, cihaz enerji harcamadan “freecooling” özelliği ile havalandırma yapmaktadır.

 

Cihazda hava akışını motora direkt akuple, geriye eğik kanatlı yüksek verimli radyal fanlar kullanılarak sağlanır. Fanlar düşük ses seviyesi ve optimum verimlilikte çalışmaktadır. Ekonomik AC fan seçeneği yanında yüksek verimli EC fan seçeneği de sunulmaktadır. Ayrıca G4 sınıfı filtre ile taze hava filtrasyonu yapılmaktadır. Fanlara ve filtrelere kolay ulaşım için müdahale kapakları cihaz üzerinde kilitli olarak bulunmaktadır. Kompakt yapısı ile Plug&Play mantığıyla geliştirilen cihaz dış üniteye ihtiyaç duymaz ve standart olarak çok fonksiyonlu güç kontrol ünitesi ve oda kontrol paneli ile kontrol edilebilmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31