İmbat, 15.000’inci Cihazını Üretti TİKAV ve Akfen Yenilenebilir Enerji’nin projesi “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü” aldı BoschTermoteknik, 2020 yılına motivasyon dolu bir giriş yaptı EN 12101-8 Sertifikalı, Şaft & Koridor Tipi, Çok Kanatlı Duman Kontrol Damperi LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerinde Bayilik Sistemine Ağırlık Verecek Mitsubishi Heavy’nin Ödüllü Airflex Kanat Teknolojisi ile Rüzgarsız Serinlik VENCO, TÜRKMENİSTAN'DAKİ PRESTİJLİ PROJELERE ÜRÜN TEDARİĞİNE DEVAM EDİYOR FERROLİ DİVACONDENS D PLUS KOMBİ YENİ ENERJİ YASASINA UYGUN (LOw NOx) SOSİAD, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzaladı ENERJİSA ENERJİ 2019’DABÜYÜME HEDEFLERİNİ AŞTI Bosch’un Orta Doğu bölgesindeki partneri Renergy, showroom açılışını gerçekleştirdi Wilo İleri Teknolojisi İle Geleceğe Yön Verecek Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’da 300 Firma ile Buluştu DÜNYANIN İLK KATLANABİLİR GÜNEŞ PANELİ ÇATISINI NORD HAREKET ETTİRİYOR PANASONIC’TEN YANGINA KARŞI AKILLI KORUMA SİSTEMLERİ

DOĞU İKLİMLENDİRME FOUR-HPGK ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZI

FOUR HPGK ısı pompası sistemi ile ısı geri kazanım sisteminin birleştirilmesi ile ortaya çıkan yüksek verimli tavan tipi bir ısı geri kazanım cihazıdır. Cihaz sadece klima cihazları ile ısıtılıp/soğutulan ortamların ek başka bir ünite olmadan taze hava ihtiyacına karşılayamaması üzerine geliştirilmiştir. Taze havaya ihtiyaç duyulan restoranlar, mağazalar, ofisler, tarihi binalar gibi yerlerde bu cihazı kullanmak, istenen taze hava ihtiyacını iç ortam şartlarını bozmadan sağlar. Ayrıca iklimlendirilen ortamda havalandırmadan kaynaklanan enerji kayıpları da minimuma indirir. 

 

Cihaz içesinde kapasitelerine uygun olarak ısıl verimliliği ve basınç düşümü ilişkisi en iyi şekilde optimize edilmiş EUROVENT sertifikalı bakır borulu, alüminyum kanatlı plakalı ısı geri kazanım eşanjörleri kullanılmaktadır.  Isı eşanjörü ile iç ortamdan atılan havayla dış ortamdan alınan taze havayı birbirlerine karıştırmadan ısı transferi yapmasını sağlar. Eşanjörden çıkan ısı transferi gerçekleşmiş taze hava ve egzoz havası, cihaza entegre edilmiş ısı pompası sistemi ile ısıtılıp/soğutulmaktadır. Isı transferi işlemi sırasında oluşan yoğuşma sonucu biriken su paslanmaz çelikten imal edilmiş yoğuşma tavası ile dışarı atılır. Ayrıca dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda, cihaz enerji harcamadan “freecooling” özelliği ile havalandırma yapmaktadır.

 

Cihazda hava akışını motora direkt akuple, geriye eğik kanatlı yüksek verimli radyal fanlar kullanılarak sağlanır. Fanlar düşük ses seviyesi ve optimum verimlilikte çalışmaktadır. Ekonomik AC fan seçeneği yanında yüksek verimli EC fan seçeneği de sunulmaktadır. Ayrıca G4 sınıfı filtre ile taze hava filtrasyonu yapılmaktadır. Fanlara ve filtrelere kolay ulaşım için müdahale kapakları cihaz üzerinde kilitli olarak bulunmaktadır. Kompakt yapısı ile Plug&Play mantığıyla geliştirilen cihaz dış üniteye ihtiyaç duymaz ve standart olarak çok fonksiyonlu güç kontrol ünitesi ve oda kontrol paneli ile kontrol edilebilmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31