TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

ROCKWELL AUTOMATION YAŞAM DÖNGÜSÜ HİZMETLERİ’NE YATIRIM YAPIYOR

Rockwell Automation’dan Rob Ninker, “Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu konu siber güvenliğe geldiğinde nereden başlayacaklarını dahi bilmiyorlar” diyerek Automation Fair’de şirketin Yaşam Döngüsü Hizmetlerini açıkladı.

 

Yaşam Döngüsü Hizmetleri sadece endüstriyel otomasyon donanımınızla alakalı bir konu değildir” diye konuşan Rockwell Automation’dan Rob Ninker sözlerini şöyle sürdürüyor: “Biz işin sadece otomasyon tarafını değil, tesisin veya projenin yaşam döngüsünü düşünüyoruz.”

Ninker, şirketin Müşteri Destek & Bakım Kuzey Amerika İş Direktörü ve Şikago’da McCormik Place’da gerçekleşen Automation Fair’de, Yaşam Döngüsü Hizmetleri standında düzenlenen turu yönetti. 

Bir şirketin operasyon tasarımı, inşası, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi konusundaki tüm ihtiyaçları için Rockwell Automation Yaşam Döngüsü Hizmetler grubunun her bir adımda destek sağladığını belirten Ninker, şirketin yardımcı olabileceği yöntemleri de sıraladı. 

Örneğin şirketler sürdürülebilir kalabilmek için sistemlerini modernize etme ihtiyacı duyabiliyor. Otomasyon üstlenicileri dijital bir dönüşümün yönetilmesinde ihtiyaç duyulan proje yönetim hizmetleri için Yaşam Döngüsü Hizmetler grubundan destek alabilir. Ayrıca emeklilik ve kıdemle ayrılan çalışanların doğurduğu iş gücü açığı grubun e-öğrenme kursları, artırılmış gerçeklik temelli uzaktan desteği ve kurulu değerlendirme sistemleri ile kapatılabilir. Analitik ve ilgili desteğe her an ihtiyaç duyulabildiği için grup aynı zamanda ekipmanı daha verimli hale getirebilir ve dijital olarak etkin bir yaşam döngüsü sağlayabilir. 

Rockwell Automation’ın Yaşam Döngüsü Hizmetler portföyünün en güçlü tarafı ölçeklendirilebilir olmasıdır. Müşterinin küçük bir aile şirketi veya küresel, milyon dolarlık bir şirket olması fark etmeksizin portföy ölçeklendirilebiliyor. Ninker, “Yeni bir fabrika tasarlanmasına veya dijital dönüşüm konusunda çalışılmasına yardımcı olacak farklı türde danışmanlık hizmetleri verebiliyoruz” dedi.

“Ana otomasyon üstlenici olarak faaliyet gösterdiğimizde ekipmanın paketlenmesine ve modernize edilmesine yardımcı olması için sağladığımız profesyonel hizmetler var” diyen Ninker, şöyle devam etti: “Bağlı Hizmetler birimimiz, müşterinin tek bir ağ yönetiyor olsun ya da dünya çapında aktif bir operasyonel teknolojiler (OT) siber güvenlik programı yönetiyor olsun, büyümesine destek olacak operasyonel teknolojiler alanına odaklanıyor. Aynı zamanda fabrika katı bakım ve destek veya uzaktan teknik destek ve eğitim gibi geleneksel hizmetler de sunuyoruz. Tüm bunlar, veri ve analitikle şekillenmiş hizmetlerdir.”

 

Verimi artırmak ve riskleri azaltmak konusunda en temel unsurlardan biri tesisiniz ve şirketiniz genelinde ne donanımlarınız olduğunu anlamaktır. Ninker, “Uzun yıllar boyunca Kurulu Sistem Değerlendirme diye bir hizmet sunduk. Rockwell Automation ve üçüncü parti donanımlardan detaylı bilgi toplamak, varlıklarınızı daha iyi yönetmek ve eskime riskini azaltmak için gerekli tavsiyeleri sunmak da bu işin bir parçasıydı” dedi.  “My Equipment dijital birçok ürün ve hizmetimizin ilki” diyen Ninker, My Equipment’ın başlıca faydalarını erişilebilirlik, kullanım kolaylığı, maliyetleri ve eskime riskini azaltması olarak sıralıyor. Ninker sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hedefimiz, müşterilerimizin planlarını onlardan bile daha iyi bilmek, doğru zamanda ve doğru yerde doğru bilgiyi sağlamak. Bu platform, bu düzeyde hizmetlerin temel unsuru.”

 

Sağlam, güvenli ve ölçeklendirilebilir bir ağ altyapısı verimi artırmaya ve daha da önemlisi riski azaltmaya yardımcı oluyor. Ninker bu durumu şöyle ifade ediyor: “Neredeyseniz oranın ihtiyacını karşılayacak hizmetler sunuyoruz; bunlar ağ ve görselleştirme altyapınızı izleyebileceğiniz, yönetebileceğiniz ve koruyabileceğiniz yönetilmiş hizmetler.Küresel hizmetlerimiz 24 saat destek sağlayan follow-the-sun modeliyle yönetiliyor. Bu yıl Endüstriyel Veri Merkezi ürününe (IDC) yeni bir ekleme yapıyoruz, Versa Virtual, uzaktan yönetim ve idare içine eklenmiş ve tamamen konfigüre edilmiş halde sunuluyor. Kurulumu için özel IT ve OT yetkinlikleri gerektirmiyor ve InnovationSuite ve PlantPAx gibi uygulamalar için mükemmel bir platform.”  Versa Virtual ve Endüstriyel Veri Merkezi ürün ailesi Rockwell Automation’ın yaşam döngüsünün tüm fazlarında pro-aktif şekilde destek verebilmesini ve yönetebilmesini sağlıyor. 

 

IT ve OT giderek bütünleşen, değişen ve hem teknoloji hem de ölçeklendirilebilir bir strateji gerektiren farklı siber güvenlik sorunlarını beraberinde getirmeye devam ediyor. 

Rockwell Automation’dan Ninker, “Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu konu siber güvenliğe geldiğinde nereden başlayacaklarını dahi bilmiyor” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Yeni Güvenlik Mevcut Durum Anketi donanım envanteri, temel ağ trafiğini değerlendirebilmek ve güvenlik risklerini önceliklendirmek, anomalileri tespit edebilmek için gereken detaylı bilgileri sağlıyor.”

Rockwell Automation, fabrika ve şirket genelindeki siber risklerin devamlı görünür halde olmasını sağlayan ve bir sonraki adım olarak kabul edilen Tehdit Tespit Hizmetleri’ni de tanıttı. Ninker konuyla ilgili, Claroty ile yaptığımız iş birliği sayesinde OT, ağ ve siber güvenlik alanlarındaki küresel uzmanlığımızı Claroty’nin teknolojileriyle birleştirdiğimiz ve tehdit tespit platformunuzu başarıyla kullanıp yönetebilmenizi sağlayan birinci sınıf bir hizmet yarattık” diyor.

 

Ninker şunları söyledi: “PTC ile ortaklığımız profesyonel hizmetler genelinde müşteri desteğini modernize etmenin ve operasyonların iyileştirilmesinin heyecan verici yeni yöntemlerinin ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. PTC’nin artırılmış gerçeklik (AR) platformu Vuforia sayesinde müşterilerimize teknik destek sağlama yöntemlerimize yenilikler getiriyor ve modernleştiriyoruz. Bulut temelli AR kütüphanemiz şimdiden Allen-Bradley donanımlarının tamir ve bakımına modern bir yaklaşım getirmeye başladı.” TechConnect Destek Sözleşmesi, mobil bir aygıt ve Vuforia View uygulaması sayesinde müşteriler gerçekleştirecekleri görevlere ilişkin AR deneyimlerini başlatabiliyor ve gerekli adımların pratiğini yapabiliyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31