İmbat, 15.000’inci Cihazını Üretti TİKAV ve Akfen Yenilenebilir Enerji’nin projesi “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü” aldı BoschTermoteknik, 2020 yılına motivasyon dolu bir giriş yaptı EN 12101-8 Sertifikalı, Şaft & Koridor Tipi, Çok Kanatlı Duman Kontrol Damperi LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerinde Bayilik Sistemine Ağırlık Verecek Mitsubishi Heavy’nin Ödüllü Airflex Kanat Teknolojisi ile Rüzgarsız Serinlik VENCO, TÜRKMENİSTAN'DAKİ PRESTİJLİ PROJELERE ÜRÜN TEDARİĞİNE DEVAM EDİYOR FERROLİ DİVACONDENS D PLUS KOMBİ YENİ ENERJİ YASASINA UYGUN (LOw NOx) SOSİAD, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzaladı ENERJİSA ENERJİ 2019’DABÜYÜME HEDEFLERİNİ AŞTI Bosch’un Orta Doğu bölgesindeki partneri Renergy, showroom açılışını gerçekleştirdi Wilo İleri Teknolojisi İle Geleceğe Yön Verecek Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’da 300 Firma ile Buluştu DÜNYANIN İLK KATLANABİLİR GÜNEŞ PANELİ ÇATISINI NORD HAREKET ETTİRİYOR PANASONIC’TEN YANGINA KARŞI AKILLI KORUMA SİSTEMLERİ

YÜKSEL TEKNİK, FRASCOLD SPA İLE DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMASI İMZALADI

Yüksel Teknik, endüstriyel ve ticari uygulamalar için en önemli soğutma ve iklimlendirme çözümleri üreticilerinden Frascold Spa ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

 

Genel merkezi Milano'da bulunan Frascold, 53.000 m2 üretim alanına yayılan ve 2019 yılını 50 milyon Euro'nun üzerinde ciro ve 70.000'den fazla kompresör üretimi ile noktalamıştır. 1936 yılında kurulan şirket, hızla tüm dünyada en önemli kompresör üreticilerinden biri haline gelmiştir. 80 yılı aşkın tecrübesi ile her zaman otomatik makine ve işleme merkezlerine yatırım yaparak ürün yelpazesini artırarak genişletmiştir. Frascold, şirketin sahip olduğu, Fonderie Palmieri Spa, dökümhanesindeki hammadde seçiminden ürünlerin son montajına kadar üretimin her aşamasını kontrol etmektedir.  İnovasyon ve optimizasyonun anahtarı, üretimin her detayının tam kontrolüdür, ek olarak teknolojiye yapılan yatırımlar sayesinde Frascold üretim esnekliğini artırmış ve otomasyon ile üretim süreçlerini optimize etmiş, üretim parkındaki en yüksek işleme kalitesine sahip 43 CNC makinesi ile işleme prosesin kalitesi garanti altına almıştır.

 

Frascold’in son derece deneyimli mühendislerinin misyonunun en önemli unsurları; araştırma ve yeniliklere sürekli odaklanmaktadır. Bu becerilerin ve özelliklerin kombinasyonu, pazarın gerektirdiği en yüksek kalite standardını elde etmek için birbirleriyle etkileşir ve birbirini tamamlar.

 

Frascold tüm müşterileri desteklemekte, endüstriyel soğutma, proses soğutma, konfor, ticari ve nakliye soğutması alanlarında özel soğutma sorunlarına soğutma ve iklimlendirme çözümleri sunmaktadır.

 

Üretimin tam kontrolü ürünün; mükemmel performansı ve güvenilirliğini garanti ederek vidalı ve pistonlu kompresörler serisine dönüşür. Frascold vidalı kompresör İklimlendirme için CX (50 ila 310 HP arasında) ve soğutma için NR (30 ila 180 HP arasında) serisini üretmektedir. Yüksek kalite, iklimlendirme ve soğutma için Yarı hermetik kompresörler (0,5 ila 80 HP arasında), Çift kademe   (5 ila 40 HP arasında) ve yenilikçi CO2 serisi Subcritical ve transcritical (1,7 HP ila 40 HP arasında) kompresörler bulunmaktadır.

Frascold kompresörler için uygulanabilecek sertifikalara ek olarak ATEX Yönergesi, ISO 9001: 2015, ECO Tasarım Yönergesi ve ASERCOM sertifikasyonun ada sahiptir.

Ar-Ge ve laboratuvar alanı, tüm soğutucu tiplerini test etme ve ürünleri UL, CCC ve SASO sertifikası ile belgelendirme yeteneğine sahiptir.

Şirket, uluslararası pazarda tam hizmet verebilmek rekabet sağlayabilmek amacıyla 86 ülkede distribütörlüklerine ek olarak Çin, Hindistan ve ABD satış ofisleri ile faaliyet de bulunmaktadır.

 

Yüksel Teknik ile ortaklık, Frascold açısından sürekli gelişmeleri, yenilikleri piyasaya sürme zamanını düşürmek ve başarılı işbirlikleri sağlamak için yeni bir adımı temsil ediyor.

Livio Calabrese tarafından belirtildiği gibi, bu önemli ortaklığa başlamasının nedenlerini  “Frascold ve Yüksel Teknik olarak, Türkiye’deki pazar paylarını artırma ve pekiştirme vizyonunu, satış öncesi ve satış sonrası teknik bilgi açısından bir bakış açısı haline getiriyor. Ayrıca OEM, montajcı ve son kullanıcılara, düşük GWP ve yüksek verimlilik ile doğal soğutucu (CO2, HC) gibi iklimlendirme ve soğutma alanındaki yeni teknolojiler konusunda eğitim için yatırım yapma konusunda yenilik ihtiyacını paylaşıyoruz. ” şeklinde açıklamıştır.

Teknolojik araştırma, yenilikçi tasarım, mükemmel kalite ve yüksek performans, Frascold kompresörlerini her zaman ayırt eden unsurlardır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31