İmbat, 15.000’inci Cihazını Üretti TİKAV ve Akfen Yenilenebilir Enerji’nin projesi “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü” aldı BoschTermoteknik, 2020 yılına motivasyon dolu bir giriş yaptı EN 12101-8 Sertifikalı, Şaft & Koridor Tipi, Çok Kanatlı Duman Kontrol Damperi LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerinde Bayilik Sistemine Ağırlık Verecek Mitsubishi Heavy’nin Ödüllü Airflex Kanat Teknolojisi ile Rüzgarsız Serinlik VENCO, TÜRKMENİSTAN'DAKİ PRESTİJLİ PROJELERE ÜRÜN TEDARİĞİNE DEVAM EDİYOR FERROLİ DİVACONDENS D PLUS KOMBİ YENİ ENERJİ YASASINA UYGUN (LOw NOx) SOSİAD, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Protokol İmzaladı ENERJİSA ENERJİ 2019’DABÜYÜME HEDEFLERİNİ AŞTI Bosch’un Orta Doğu bölgesindeki partneri Renergy, showroom açılışını gerçekleştirdi Wilo İleri Teknolojisi İle Geleceğe Yön Verecek Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’da 300 Firma ile Buluştu DÜNYANIN İLK KATLANABİLİR GÜNEŞ PANELİ ÇATISINI NORD HAREKET ETTİRİYOR PANASONIC’TEN YANGINA KARŞI AKILLI KORUMA SİSTEMLERİ

İnşaat ve Konut Konferansı 2020 Yapıldı

Bu yıl sekizincisi düzenlenen İnşaat ve Konut Konferans’ı 14 Ocak 2020 tarihinde Ataşehir Sheraton Hotel’de gerçekleştirildi. Türk inşaat ve gayrimenkul sektöründen katılımcıların buluştuğu konferans kapsamında İnşaat Sektörünün Piyasa Dostu Yapısal Reformları konulu bir de panel yapıldı. Panele katılan Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, Geleceğin Değerlerinde Bütünleşik Tasarımın Rolü başlıklı bir sunum yaptı.  
 
Bayraktar konuşmasında: “Dünya nüfusundaki artışa yetişemeyen eksik ve yanlış tasarlanmış şehir altyapıları; iklim değişikliğinin sonucu olarak geliştiğine inanılan doğal afetlerin artması ve doğal hidrokarbon kaynakların giderek tükenmesi, özellikle yapılı çevre ve mekanik tesisatla ilgilenen profesyonellerin her zamankinden daha akılcı, esnek ve verimli çözümler üretmesini talep etmektedir.  
 
Birleşmiş Milletlerin yapmış olduğu Şehirleşme Raporunda dünya nüfusunun; 2050’de 9,7 milyarı aşması beklenirken, şehirlerin nüfusun %66’sını barındıracağı öngörülmektedir. Bu çerçevede sürdürülebilir gelişmenin şehirlerde başarımını sağlayacak ve geleceğin enerji etkin, çoklu konforlu, yenilenebilir enerji ile bütünleşik, çevre dostu alanlarını tasarlamak da önem kazanmaktadır. Çevresel kaygı ve enerji bağımsızlığını kavramış olan pek çok ülke yenilenebilir enerji kaynaklarına duyulan ihtiyacın farkına varmış ve artan enerji talebine, daha yüksek enerji korunumu, verimli teknolojiler ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile cevap vermeye çalışmaktadır. 
 
Binalarda enerji korunumunu artırmak ile birlikte yenilenebilir enerji kullanımı da yaygınlaşmakta, “Yerinde Üretim Tüketim” ve depolama ile sürdürülebilir gelecek için zengin fırsatlar sunulabilmektedir. İklim değişikliği ile mücadelede düşük karbon salımı ve buna yönelik teknolojiler geliştirmede planlı seferberlik, ekonomilerin çok yönlü rekabetçiliğini daha da kuvvetlendirmektedir. 
 
İklim Değişikliği ile mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine erişim için eşgüdümlü çalışma toplumun tüm kesimlerine önemli değer katacak yenilikleri doğrudan ya da dolaylı beraberinde getirmektedir. Bulunduğumuz bölge ve yenilenebilir enerji potansiyelimiz, halihazırda gelişmiş üretim yetkinliklerimiz ve mimarlık mühendislik bilgimiz, sektörümüze düşük karbonlu büyümenin önderliğini yapma ve rol model olma fırsatını sunmaktadır” dedi. 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31