AVenS’ in Yeni viral savaşçısı Vortice DEPURO EVO POMSAD’TAN BATARYA HAMLESİ VE AVRUPA BİRLEŞİK SU ETİKETİ Solarex İSTANBUL 2021 Bulaşı riskini azaltmak için Temiz Hava Dolabı geliştirdi ATLAS COPCO’DAN TÜRK SANAYİSİNE ÜCRETSİZ ANALİZ HİZMETİ Nobel İlaç Düzce Üretim Tesisi’nde ALDAĞ Güvencesinde CIAT Fancoil Cihazları Tercih Edildi GF Hakan Plastik yalınlaşıyor BİN 400 KOBİ MÜHENDİSLİK DESTEĞİ İLE KORUNACAK Tavuk Gübresinin Bertarafı ile 2.3MWe Elektrik Üretilecek Yapı sektöründe dönüşüm rüzgarı SÜT-D DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ÇAĞRISI Türkiye’nin En kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ALDAĞ Güvencesi ile CIAT Soğutma Grupları Tercih Edildi 35 ÜLKENİN FİKİR ÖNDERLERİ ZEROBUILD FORUM’DA SIFIR ENERJİ BİNALARI KONUŞACAK Bahçeşehir Kolejlerinin Tercihi Yine Aldağ Oldu İzmir’in tarihi stadyumu E.C.A ile iklimlendiriliyor

İnşaat ve Konut Konferansı 2020 Yapıldı

Bu yıl sekizincisi düzenlenen İnşaat ve Konut Konferans’ı 14 Ocak 2020 tarihinde Ataşehir Sheraton Hotel’de gerçekleştirildi. Türk inşaat ve gayrimenkul sektöründen katılımcıların buluştuğu konferans kapsamında İnşaat Sektörünün Piyasa Dostu Yapısal Reformları konulu bir de panel yapıldı. Panele katılan Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Gani Bayraktar, Geleceğin Değerlerinde Bütünleşik Tasarımın Rolü başlıklı bir sunum yaptı.  
 
Bayraktar konuşmasında: “Dünya nüfusundaki artışa yetişemeyen eksik ve yanlış tasarlanmış şehir altyapıları; iklim değişikliğinin sonucu olarak geliştiğine inanılan doğal afetlerin artması ve doğal hidrokarbon kaynakların giderek tükenmesi, özellikle yapılı çevre ve mekanik tesisatla ilgilenen profesyonellerin her zamankinden daha akılcı, esnek ve verimli çözümler üretmesini talep etmektedir.  
 
Birleşmiş Milletlerin yapmış olduğu Şehirleşme Raporunda dünya nüfusunun; 2050’de 9,7 milyarı aşması beklenirken, şehirlerin nüfusun %66’sını barındıracağı öngörülmektedir. Bu çerçevede sürdürülebilir gelişmenin şehirlerde başarımını sağlayacak ve geleceğin enerji etkin, çoklu konforlu, yenilenebilir enerji ile bütünleşik, çevre dostu alanlarını tasarlamak da önem kazanmaktadır. Çevresel kaygı ve enerji bağımsızlığını kavramış olan pek çok ülke yenilenebilir enerji kaynaklarına duyulan ihtiyacın farkına varmış ve artan enerji talebine, daha yüksek enerji korunumu, verimli teknolojiler ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile cevap vermeye çalışmaktadır. 
 
Binalarda enerji korunumunu artırmak ile birlikte yenilenebilir enerji kullanımı da yaygınlaşmakta, “Yerinde Üretim Tüketim” ve depolama ile sürdürülebilir gelecek için zengin fırsatlar sunulabilmektedir. İklim değişikliği ile mücadelede düşük karbon salımı ve buna yönelik teknolojiler geliştirmede planlı seferberlik, ekonomilerin çok yönlü rekabetçiliğini daha da kuvvetlendirmektedir. 
 
İklim Değişikliği ile mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine erişim için eşgüdümlü çalışma toplumun tüm kesimlerine önemli değer katacak yenilikleri doğrudan ya da dolaylı beraberinde getirmektedir. Bulunduğumuz bölge ve yenilenebilir enerji potansiyelimiz, halihazırda gelişmiş üretim yetkinliklerimiz ve mimarlık mühendislik bilgimiz, sektörümüze düşük karbonlu büyümenin önderliğini yapma ve rol model olma fırsatını sunmaktadır” dedi. 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36