TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

FORM’DAN AVM’LERE YERLİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form Endüstri Ürünleri, yenilikçi ve çevre dostu ürünleriyle yeni başarılara imza atıyor. AR-GE’si ve üretimi Form tarafından gerçekleştirilen Form marka yerli ısı pompaları, İzmir Hilltown AVM ve İstanbul Metropol AVM’nin iklimlendirme sistemlerindeki tercihi oldu. 

Form Şirketler Grubu; iklimlendirme sektöründeki 55 yıllık tecrübesi, güçlü yabancı ortaklıkları ve başarılı AR-GE çalışmaları ile müşterilerin iklimlendirme ihtiyaçlarını en son teknoloji ve çevre dostu ürünlerle karşılıyor. Climate Master firmasının 1993 yılından beri Türkiye temsilciliğini yürüten Form, bu tecrübesi ve yaptığı AR-GE çalışmaları ile Form markalı yerli üretim su kaynaklı ısı pompalarının imalatına başladı. Uzun yıllardır Türkiye’deki su ve toprak kaynaklı ısı pompası pazarının lideri olan Form, bu gelişmeyle birlikte ürün yelpazesini genişletirken her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını da yerli üretim avantajıyla karşılamayı amaçlıyor. Enerji verimliliği ve maliyet anlamında müşterilerinin ihtiyaçlarını daha verimli karşılamak adına üretilen yerli su kaynaklı ısı pompaları sektör profesyonelleri tarafından da büyük ilgi görüyor.

 

İzmir Hilltown AVM’nin iklimlendirmesi Form’a emanet 

İzmir Karşıyaka’da bulunan Hilltown AVM, iklimlendirme ihtiyaçlarını için Form Endüstri Ürünleri ile el sıkıştı. Yatırımcısı Rönesans Gayrimenkul olan AVM, 68.000 m2 kiralanabilir alana sahip açık ve kapalı alan konsepti ile hizmet veriyor. Rönesans diğer projelerinde olduğu gibi bu projesinde de hem soğutma hem ısıtma yapabilen ve kendi içinde ısı geri kazanımı sağlayarak yüksek verimlilik sunan Form ve Climate Master markalı su kaynaklı ısı pompası sistemlerini tercih etti. Sistemde kullanılan tüm üniteler bina otomasyonuna uyumlu BTL sertifikalı Bacnet kartına sahip. AVM’nin iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılamak adına ortak hacimler ve mağazalar olmak üzere 400’e yakın su kaynaklı ısı pompası kullanıldı. Projede, yerli üretim olması ve yüksek verimlilik, otomasyon yapısı, geniş çalışma limitleri, satış sonrası desteği gibi birçok önemli özelliği sayesinde Form markalı su kaynaklı ısı pompaları özellikle tercih edildi. Projede kullanılan su kaynaklı ısı pompaları ile 6,000 kW’lık soğutma kapasitesi karşılanıyor.

 

Metropol İstanbul AVM, Form markalı yerli ısı pompalarını tercih etti

İklimlendirme ihtiyacı için sektörün en tecrübeli ve öncü firmalarından Form Şirketler Grubu’nun iştiraki Form Endüstri Ürünlerini tercih eden bir diğer firma ise Metropol İstanbul AVM oldu. 250 mağaza, 5.000 m2’lik eğlence ve performans alanı, 4.000 araç kapasiteli otopark, 5.000 m2 çocuk ve genç oyun alanlarına sahip olan AVM, Leed Gold sertifikasına sahip. Projede ortak hacimler ve mağazalar olmak üzere 220 adete yakın su kaynaklı ısı pompası, sinema kısmında da 17 adet Lennox marka rooftop üniteler kullanıldı. Kullanılan ısı pompası ürünleri, Hilltown AVM’de olduğu gibi aynı anda hem soğutma hem ısıtma yapabilen ve bu esnada kendi içinde ısı geri kazanım yaparak yüksek verimlilik sağlayan WSHP modeller.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31