SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİ'NDE ALDAĞ KLİMA SANTRALLERİ

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ HASTANESİ AMELİYATHANELERİNDE HİJYENİK HAVAYI, ALDAĞ KLİMA SANTRALLERİ SAĞLIYOR

 

Akdeniz Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi, yeni G Blok Binası’nda Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı poliklinik ve Yatan Hasta Hizmetleri, Kemoterapi Ünitesi ile Akdeniz yöresinin tek başvuru merkezi olarak büyük önem taşıyor. 

Antalya'da ve bölgede onkoloji alanında gelişmiş, üniversite basındaki tek hastane olan sağlık tesisinde tüm teknik altyapı ve donanıma titizlikle karar verildi. Hastanenin ameliyathanelerine hizmet verecek hijyenik klima santralleri için Aldağ AŞ firmasının sağlık sektörü ve hijyenik alanlar için özel olarak tasarladığı ve ürettiği hijyenik tip DX klima santralleri tercih edildi. Kullanılan hijyenik DX bataryalı klima santralleri, hijyen hassasiyeti yüksek ameliyathanelere; toz, mikroorganizma, koku ve anestezik gazlardan arındırılmış, hijyen koşulları sağlanmış, sıcaklık, nem, pozitif-negatif basınç gibi parametreleri kontrol altında tutulan havayı güvenle sağlıyor.

 

Santrallerin çift cidarlı dekoratif panellerinin iç yüzeyleri hijyenik şartlara uygun 304 kalite paslanmaz sac ile kaplı. Panellerde 50 mm kalınlığında taş yünü kullanıldı. Paneller ve servis kapılarında sızdırmazlık, özel imal edilmiş hijyenik conta ile sağlandı. Cihaz iç yüzeylerinde toz ve kir tutacak keskin köşeler bulunmuyor. Cihaz kolaylıkla yıkanarak ve silinerek dezenfekte edilebiliyor. Havadan havaya plakalı ısı geri kazanım eşanjörü, taze hava ve egzoz edilen havanın çapraz akımlı hava hareketi sayesinde %50 - 60 arasında enerji tasarrufu elde ediliyor. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31