VENCO Havalandırma’da Yeni Dönem Pompa Sektöründe Sürdürülebilir Olmanın Yolu “Tasarruflu Ürünler Üretmek”ten Geçiyor Isıtmada 8 ülkenin pazar lideri DemirDöküm oldu Ayvaz, Sakarya Arifiye’de Bulunan Fen Lisesi’ne Destekte Bulundu Anadolu’nun rüzgarına göre türbin üretti GRUNDFOS’UN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ 500 SEKTÖR PROFESYONELİNE İLHAM VERDİ Gökhan İşbitiren, Schneider Electric Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Oldu GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜNÜN PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ ODE EVOMİNERAL İLE KONFORLU YAŞAM ALANLARI SUNUYOR ÇEVRE VE BÜTÇE DOSTU DAIKIN PREMIX VZ KOMBİ BOSCH TERMOTEKNOLOJİ’DEN ODA KUMANDALARININ EN VERİMLİ KULLANIMI İÇİN İPUÇLARI VORT HRW MONO ÜNTES KALİTESİ TÜM DÜNYADA ÜNTES BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARKTA (BÜDOTEK) FORM’DAN AVM’LERE YERLİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

WILO TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ MEHMET ÜREK

2019’DA İLK DEFA TÜRKİYE’DEKİ TESİSLERİNDE UL-FM SERTİFİKALI YANGIN POMPALARI ÜRETEN WILO, 2020’DE YENİ İŞ ALANLARINA ADIM ATARAK KÂRLI BİR BÜYÜME SAĞLAMAYI HEDEFLİYOR 

 

Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, 2019’da dijitalleşme vizyonlarının önemli bir örneği olan, dünyanın ilk akıllı pompası olan Stratos MAXO ile sektörde ses getirdiklerini söyledi.

 

Sektörümüz son yıllarda bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Mobil teknolojiler, nesnelerin interneti ve yapay zekanın yön verdiği Endüstri 4.0 dünyasından Endüstri 5.0'a doğru ilerlerken, bu dijital gelişim sürecinde pompa sistemleri sektörü de kilit rollerden birini üstleniyor. Sektörün lider şirketi olarak, pompa teknolojileri alanında çağın ihtiyaçlarını karşılamak için gereken sorumluluğu üstleniyoruz. Şehirlerimiz akıllı şehirlere dönüşürken yüksek verimli ürünlerimiz sayesinde doğa ile barışık şehirler inşa edilmesine katkı sağlıyoruz ve insanların doğa ve teknolojiyle daha uyumlu, huzurlu ve mutlu yaşayacağı akıllı şehirlerin alt yapısını oluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hayatın kaynağı olan suyun, farklı kategorilerde en etkin, verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanılması için çözümler geliştiriyoruz. 2019’da dijitalleşme vizyonumuzun önemli bir örneği olan, dünyanın ilk akıllı pompası olan Stratos MAXO ile sektörde ses getirdik. Stratos MAXO, algoritmalarla çalışarak minimum enerjiyle maksimum verimlilik ve konfor sağlıyor. Sezgisel özellikleriyle ömür boyu öğrenebilen bu akıllı ürünümüz, sadece pompa verimliliğini değil sistem verimliliğini de maksimum seviyelere ulaştırıyor. 

 

"WILO-REXA SOLID Q DA DİJİTAL YETENEKLERİ İLE ÖNE ÇIKAN BİR ÜRÜNÜMÜZ OLDU"

Stratos MAXO’nun yanı sıra yapay zekâya sahip akıllı derenaj pompası Wilo-Rexa Solid Q da dijital yetenekleri ile öne çıkan bir ürünümüz oldu. Wilo-Rexa Solid Q’da, yüksek işletim güvenilirliği, düşük bakım ihtiyacı, enerji tasarrufu, ihtiyaca göre dizayn edilebilme gibi yeni nesil özellikler bulunuyor. Wilo-Rexa Solid Q ayrıca, akıllı ara yüzü sayesinde mobil cihazlarla da etkileşime geçebiliyor.  

 

"DİJİTALLEŞME İLE BİRLİKTE ENERJİ VERİMLİLİĞİ DE ODAKLANDIĞIMIZ ALANLARIN

BAŞINDA GELİYOR"

2019’da ilk defa Türkiye’deki tesislerimizde UL-FM sertifikalı yangın pompaları ürettik. Yangınla mücadele ihtiyaçları için doğru sistem çözümleri sunan, kendi fabrikalarımızda üretimini yaptığımız UL listeli ve FM onaylı yangın pompalarını müşterilerimizle buluşturmaya başladık. Yangınla mücadele sistemleri alanında büyümeye devam edeceğiz. Dijitalleşme ile birlikte enerji verimliliği de odaklandığımız alanların başında geliyor. 

 

"AKILLI FABRİKAMIZ BİZE AYRI BİR GÜÇ KATACAK"

Şirketimizin yatırımları global ölçekte ve istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Bu yatırımlar ağırlıkla dijitalleşmeye odaklanıyor. Dijitalleşmeye verdiğimiz önemin en belirgin örneği, Dortmund'daki akıllı fabrikamız oldu. 200 milyon euro gibi büyük bir yatırımla gerçekleşen ve 5 yıldır inşaatı süren fabrika, 2020 yılında tamamlanacak. Akıllı fabrikamız bize ayrı bir güç katacak. Sektördeki uzun yıllara dayanan otoritemizi, teknolojideki gücümüzle harmanlayarak Endüstri 5.0 ekonomisine kendimizi hazırlıyoruz. Wilo, Türkiye’de de yatırımlarına devam ederek, Türkiye pazarındaki liderliğini sürdürecek. Yangın pompalarının yanı sıra müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmek için ıslak montaj Emuport ürünümüzü de Türkiye’de üretmeye başladık. Endüstriyel alanlardaki yetkinliklerimizi güçlendirmek için yatırımlar yapıyoruz. Sektördeki gücümüzü her geçen yıl daha da artıracak stratejilerimiz var. Yeni iş alanlarına adım atarak kârlı bir büyüme sağlamayı hedefliyoruz. Bununla beraber kendimizi farklı alanlarda da güçlendiriyoruz. Sektör açısından bakarsak, 2020 yılında pompa sektörünün önemli bir ivme kazanarak büyüyeceğini öngörüyoruz. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Sodex Ankara-3