TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

ODE SATIŞ VE PAZARLAMA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ERHAN ÖZDEMİR

2019 YILINDA CİRO İÇİNDEKİ PAYI ARTIRARAK %40 SEVİYELERİNE ULAŞTIRAN ODE İÇİN 2020’DEKİ EN ÖNEMLİ HEDEF İHRACAT CİROSUNU DOLAR BAZINDA %25 BÜYÜTMEK

 

ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, daralmaya rağmen ODE Yalıtım olarak, 2019 yılını tüm hedeflerini gerçekleştirdikleri bir yıl olarak geride bıraktıklarını söyledi.

 

Yalıtım sektörü, doğası gereği inşaat sektörü ile paralel büyüyen ve inşaat sektörünün daraldığı dönemlerde de bu etkiyi doğrudan hisseden bir sektör. Bu perspektifle inşaat sektörünü değerlendirdiğimizde, küçülme eğiliminin 2019’da da devam ettiğini söyleyebiliriz.  Son olarak 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki küçülme yüzde 7,8 seviyesinde gerçekleşti. 2019'un ilk yarısında alınan toplam yapı ruhsatları ise alan bazında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60,1 geriledi. Yalıtım sektörü de bu paralelde daraldı. Bu daralmaya rağmen ODE Yalıtım olarak biz, 2019 yılını tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl olarak geride bıraktık. Bu başarının ardında, iç pazar henüz canlı iken doğru öngörülerle iş süreçlerimizin geliştirilmesi ve Ar-Ge’ye yatırım yapmamız ve bir dünya markası olma hedefiyle ihracat organizasyonunu sağlam bir şekilde kurgulamış olmamız yatıyor. 

 

"YALITIM SEKTÖRÜNDE BİR TOPARLANMA EĞİLİMİ BAŞLADI"

2020’ye baktığımızda ise yeni yılın 2019’dan daha iyi bir yıl olmasını beklediğimizi söyleyebilirim. Yalıtım sektöründe bir toparlanma eğilimi başladı. Sektörün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin (İMSAD) son verileri de bunu doğruluyor. İnşaat malzemeleri sanayisinin faaliyetlerinde başlayan toparlanmanın devam etmesi beklentisi var. Biz de bu beklentiyi paylaşıyoruz. Toparlanma yavaş olacak ama yönün yukarı doğru döndüğünü söyleyebiliriz. 

 

"KAPASİTE ARTIŞ KARARI ALDIK"

ODE olarak 2020 yılına yeni bir atılım ile giriyoruz. Tesisat yalıtımında elastomerik kauçuk köpüğü ürünümüzle Avrupa pazarında ilk üç büyük oyuncu arasındayız. Bu gücümüzü daha da artırmak için yeni bir yatırım kararı aldık. R-Flex ve R-Flex Diamond markalarıyla ürettiğimiz elastomerik kauçuk köpüğünde 2019 yılında kapasite kullanım oranımız % 100 seviyelerinde gerçekleşti. Yurtiçi ve ihracat pazarlarında talep tarafındaki güçlü seyir 2020 yılında da devam edecek. Bu talebi karşılayabilmek için kapasite artış kararı aldık.

 

"İHRACAT YAPTIĞIMIZ ÜLKE SAYISINI DA 70’İN  ÜZERİNE TAŞIDIK"

ODE olarak böyle güzel bir yatırım kararı ile girdiğimiz 2020’deki en önemli hedefimiz, 2019 yılında ciro içindeki payı artırarak yüzde 40 seviyelerine ulaştırdığımız ihracat ciromuzu dolar bazında yüzde 25 büyütmek. İhracatta sürdürülebilir büyüme ile ihracat ciromuzun toplam ciro içindeki oranını önümüzdeki 3 yıl içinde yüzde 50 seviyelerine çıkartmayı hedefliyoruz. Bu hedef paralelinde ihracat yaptığımız ülke sayısını da 70’in üzerine taşıdık. 2020 yılında Turqualtiy programının da desteği ile var olduğumuz ülkelerde marka bilinirliğimizi artırmaya ve bulunduğumuz pazarlarda Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizle derinleşmeye odaklanacağız. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31