SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

JOHNSON CONTROLS DX TÜRKİYE VE HAZAR BÖLGESİ GENEL MÜDÜRÜ BAHADIR TAŞKONAK

KLİMA SEKTÖRÜNDE BÜYÜMEYİ SÜRDÜREN JOHNSON CONTROLS’UN HEDEFİ HEM TİCARİ KLİMA SEGMENTİNDE HEM DE EV TİPİ KLİMA SEGMENTİNDE PAZAR LİDERİ OLMAK

 

Johnson Controls DX Türkiye ve Hazar Bölgesi Genel Müdürü Bahadır Taşkonak, insanları önceleyen, bunu yaparken de kaliteden asla taviz vermeyen

ürün gamını tüketiciyle buluşturmak için çalışacaklarını dile getirdi.

 

2019 tüm iklimlendirme sektörü için zorlu bir seneydi. Maalesef HVAC pazarı, ciddi oranda küçüldü. Ekonomik daralma yatırımcıların daha tutumlu davranmasına neden olurken; sıcaklık ve bağıl nemin ortalama düzeyde olması parekende de negatif etki yarattı.

 

"2020’DEN BEKLENTİMİZ HER ANLAMDA İSTİKRAR"

Tüm sektör olarak 2019 da kaslarımızın ekonomik zorluklarla baş edecek şekilde geliştiği bir gerçek. Teknik anlamda ise enerji maliyetlerinin yükselmesi, yüksek verimli ürünlere olan eğilimi artıracaktır. Son kullanıcı tarafında kompakt ve tek bir sistemle tüm ihtiyacı karşılayacak çözümlerin trend olmasını bekliyoruz. Örneğin Santrifüjlü VRF ürünlerin, multi ve yutampo ısı pompası çözümlerinin ve Heat Recovery dediğimiz “ısıl geri kazanımlı sistemler” in yaygınlaşmasını hedefliyoruz.

 

"HITACHI MARKASINDA OLDUĞU GİBİ; YORK MARKASINDA DA PAZARDA ÖNEMLİ KONUMDAYIZ"

2015’ den bugüne, marka bilinirliğimizi, ürün gamımızı, satışlarımızı artırdık. Kısa sürede önemli başarılara imza attık. Hedefimiz hem ticari klima segmentinde hem de ev tipi klima segmentinde pazar lideri olmak.  Bunun için 2020 stratejisi doğrultusunda bayi sayımızda artışa gittik. Sektörün köklü ve etkin firmalarıyla bayilik anlaşması imzaladık. Johnson Controls Hitachi organizasyonu olarak; uzmanlık alanımız olan klima sektöründe büyümeyi sürdürüyoruz; günden güne gelişen hizmet ağımız ve geniş ürün gamımız ile Türkiye’nin her yerine ulaşmayı hedefliyoruz. “Hitachi” denilince akla ilk gelen elektronik ürünler olsa da bünyemizde güçlü bir HVAC ürün grubuna sahibiz. Bu doğrultuda yapılandırdığımız bayilerimizle, müşterilerimiz kapsamlı hizmet alabiliyorlar. VRF   sistemlerinde   Hitachi markasında olduğu gibi; York markasında da pazarda önemli konumdayız. Elde ettiğimiz bu başarıyı, Türkiye’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Hazar ülkelerinde de göstermek, buralarda da liderliği üstlenmek için distribütörlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgede de kısa sürede lider olacağımıza inanıyorum.

 

"TÜKETİCİNİN İHTİYAÇ VE BEKLENTİSİNİ KARŞILAYARAK MARKAMIZI YAYGINLAŞTIRACAĞIZ"

Gelişen ekonomileri ve dinamik yapıları ile dikkat çeken Hazar ülkelerinde, güçlü distribütörler ile birlikte önemli işlere imza atacağız, tüketicinin ihtiyaç ve beklentisini karşılayarak markamızı yaygınlaştıracağız. Bunu yaparken yenilikçi kimliği ile tüm dünyada başarılı olan Hitachi markasının gücünü kullanacağız.

 

Bizler, Johnson Controls olarak ürünlerin Türkiye pazarına en uygun, ülke ekonomisine, müşterilerimize faydası dokunacak şekilde Türkiye’de satışı ve dağıtımı için uğraşıyoruz. Hitachi ile işbirliğimiz bu anlamda ürün gamımızı zenginleştirdi; bizi müşterilerimize en uygun çözümü sunacak hale getirdi.

 

"DOĞALGAZA ALTERNATİF OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLECEK ISI POMPALARI"

Örneğin bu noktada ülkemize çok uygun olan Yutaki Isı pompasını müşterilerimizle tanıştırdık. Isı pompası; kombi ve klima karışımı olarak basitçe anlatılabilecek bir üründür. Fakat yenilenebilir enerji, yani hava kullanılmaktadır. Isı pompaları, kısaca doğada mevcut olan ancak sıcaklığı düşük olduğu için kullanamadığımız enerjinin sıcaklığını yükselterek kullanmamızı sağlayan cihazlar olarak tanımlanabilir. Fosil yakıtların tükenmekte oluşu, her geçen gün bu yakıtların fiyatlarında ciddi artışlar yaşanması ve çevre bilincinin gelişmesi gibi birçok sebepten ısı pompasının gelecekte ülkemizde de yaygınlaşması kaçınılmaz olacaktır. 

Doğalgaza alternatif olarak düşünülebilecek ısı pompalarıyla hem çevreye duyarlı olacak şekilde doğadan yararlanılacak hem de ekonomi açısından ülkemiz daha avantajlı konuma gelecektir.

 

Özetlersek; doğayı ve insanları önceleyen, bunu yaparken de kaliteden asla taviz vermeyen ürün gamını tüketiciyle buluşturmak asli hedefimiz.

 

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31