SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

GF HAKAN PLASTİK TÜRKİYE VE ORTADOĞU BÖLGE BAŞKANI BATUHAN BESLER

2019 YILINDA ÜRÜN GAMI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINA VE YENİLİKLERE HIZ VEREN GF HAKAN PLASTİK İÇİN 2020 YILININ ANA KONUSU “İNOVASYON” OLACAK

 

GF Hakan Plastik Türkiye ve Ortadoğu Bölge Başkanı Batuhan Besler, 2019 sonuna yaklaşırken geçen yılın yaklaşık %12 üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Türk inşaat sektörü genel ekonomideki dalgalanmalara en duyarlı sektörlerden biri. Kısa vadede küresel büyümeye yönelik kaygıların, inşaat sektörüne yönelik risklerin dünya genelinde de arttığını görüyoruz. Bu nedenle inşaat sektörünün küresel anlamda da kısa vadeli büyüme eğilimini korunmakla beraber 2018 yılının sonu itibariyle kırılgan bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapıyla girilen 2019 yılı da oldukça zorlu bir yıl oldu.  İnşaat sektörü son 4 çeyrektir önemli ölçüde küçülme gösteriyor. 2019 ilk 3 çeyreğinde yakşalık %10 oranında küçülme yaşandı. Bu daralma inşaat malzeme sektöründe çok daha fazla hissedildi.

 

"BİRLİKTE GÜVEN İNŞAA EDİYORUZ”

Biz, GF Hakan Plastik olarak 2019 yılına tüm paydaşlarımızla “Birlikte Güven İnşaa Ediyoruz” diyerek başladık. Tüm çalışmalarımızı da güven mottosuna paralel olarak planladık. İç pazarda önceliğimiz riski yöneterek sağlıklı büyüme oldu. İhracatta ise mevcut pazarları büyütürken, yeni pazarlarda yeni iş ortakları ile güven temelli ilişkiler oluşturmayı hedefledik. 

 

2019 yılında önceliğimiz riski yöneterek bizimle birlikte yürüyen müşterilerimizle işimizi korumak oldu.  İç pazarda ana kanalımız, proje kanalı.  Proje kanalında oldukça önemli işler yapıyoruz ve tüm önemli projelere ürün tedarik ediyoruz.  Paralelinde perakende kanalı için de ürün ve hizmet seviyemizi artırmak için stratejilerimizi oluşturduk.  Ek olarak yurt dışında ürettiğimiz GF ürünlerini de Türkiye pazarına lanse ettik.  GF ürün gamında katma değeri yüksek, özellikle endüstriyel bina pazarına hitap eden çok farklı ürünler var. Bu şekilde farklı satış kanalları oluşturarak büyüme ivmemizi sürdürdük.

 

2019 yılı için en öncelikli büyüme hedefimizi ihracat üzerine kurduk. İhracat pazarında da ilk hedefimiz global olarak operasyon ve satış alanını genişletmek oldu. Hem doğrudan ihracat yapılan pazarlar hem de birleşmenin getirdiği sinerji ile GF Satış Şirketleri üzerinden bu pazarlarda faaliyetlerimizi sürdürdük. Bir yandan mevcut pazarlarımızda bir yandan da yeni pazarlarda müşteri talep ve ihtiyaçlarını çok yakından takip ederken; diğer yandan yeni ürün geliştirme çalışmalarımıza yön verdik. 2019 yılı boyunca yurtdışı 8 fuara katılım gerçekleştirdik. Ürünlerimizi değişik pazarlarda sektör profesyonelleri ile buluştururken, pazarların nabzını tutma imkânı yakaladık. 2019 sonuna yaklaşırken geçen yılın yaklaşık %12 üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik.

 

"2020 YILININ ANA KONUSU “İNOVASYON” OLACAK"

Georg Fischer’in bulunduğu ülkeler içerisinde duyurduğu Strateji 2020 hedefleri var. Biz de hedefler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşteri ihtiyaçlarını doğru tanımlama; hizmet ve ürün kalitesini iyileştirme, inovasyonu iş süreçlerine yayarak müşteri ihtiyaçlarına hızlı yanıt verme; yüksek katma değerli iş ve hizmetlere kaydırma konuları üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.  2020 yılının ana konusu da bizim için “inovasyon” olacak.

 

2020 için en önemli vizyonumuz, deneyimi, sağlam alt yapısı ve yenilikçi yaklaşımı ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bu sektörü geliştirmek, inovatif ürün ve hizmetler sunmak, iş ortakları için kalite ve güvenin tam karşılığı olmaktır. İnovasyon sadece ürünlerde değil, hizmette ve daha da önemlisi iş yapış şekillerinde de olacak.

 

Bu hedefe ulaşmak için farklı konulara odaklanan GF Hakan Plastik, plastik boru sektöründe Yalın Yönetim yaklaşımını uygulayan sayılı üreticiler arasında yer alacak. Tüm organizasyon içinde Kaizen ekipleri ile kaynak tasarrufu, verimlilik artışı, süreçlerin iyileştirmesi konusunda projeler gerçekleştirileceğiz. Etkin kaynak kullanımının önemli olduğu bu dönemde Yalın Yönetim anlayışıyla israflardan kaçınıp verimliliği artırmaya odaklanacağız.

 

2019 yılında ürün gamı ile ilgili çalışmalarına ve yeniliklere hız veren GF Hakan Plastik, Türkiye’nin ilk sessiz borusundan sonra bu pazara yine farklı ve inovatif ürünler sundu.  Tüm çalışmaları GF Hakan Plastik ekipleri tarafından yürütülen yeni ürünler, Türkiye pazarında ilk kez ISK-SODEX Fuarında tanıtıldı.  Halojen Free PP ürünü B s1; d0 yanma performansına sahip SILENTA Extreme, PP-R ailesine katılan PP-RCT boru sistemi ve yine tasarımı ve tüm analizleri GF Hakan Plastik ÜR-GE ekibine ait olan GF Aerator bu yıl ürün gamına eklenen ürünler oldu.  2020’de de bu çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. 

 

"2020 YILINDA DA GÜNEY AFRİKA’DAN İTALYA’YA KADAR 10’A YAKIN FUAR KATILIMI PLANLIYORUZ"

Tabii ihracat pazarı bizim için önemini koruyor. Bağımsız Devletler topluluğu, yakın coğrafyadaki ülkeler ve yine Almanya, İspanya ve özellikle Doğu Avrupa bölgesi ülkelere ihracatımızı artırmak yönünde çalışmalarımıza yön vereceğiz. 2020 yılında da Güney Afrika’dan İtalya’ya kadar 10’a yakın fuar katılımı planlıyoruz. 

 

2020 yılında sektörde dengelerin biraz daha yerine oturacağı yönünde beklentimiz var. Piyasanın tüm alt sektörlerle beraber düzenlenmesi, kentsel dönüşümde iyileştirici kararların alınması, ekonomik istikrarın sağlanması gibi faktörler için olumlu gelişmelerin olacağına inanıyoruz. 

 

Yeni on yılın tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31