VENCO Havalandırma’da Yeni Dönem Pompa Sektöründe Sürdürülebilir Olmanın Yolu “Tasarruflu Ürünler Üretmek”ten Geçiyor Isıtmada 8 ülkenin pazar lideri DemirDöküm oldu Ayvaz, Sakarya Arifiye’de Bulunan Fen Lisesi’ne Destekte Bulundu Anadolu’nun rüzgarına göre türbin üretti GRUNDFOS’UN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ 500 SEKTÖR PROFESYONELİNE İLHAM VERDİ Gökhan İşbitiren, Schneider Electric Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Oldu GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜNÜN PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ ODE EVOMİNERAL İLE KONFORLU YAŞAM ALANLARI SUNUYOR ÇEVRE VE BÜTÇE DOSTU DAIKIN PREMIX VZ KOMBİ BOSCH TERMOTEKNOLOJİ’DEN ODA KUMANDALARININ EN VERİMLİ KULLANIMI İÇİN İPUÇLARI VORT HRW MONO ÜNTES KALİTESİ TÜM DÜNYADA ÜNTES BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARKTA (BÜDOTEK) FORM’DAN AVM’LERE YERLİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

FRİTERM A.Ş. İŞ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ HAYATİ CAN

2019 YILINDA ALDIKLARI ASME VE ATEX SERTİFİKALARI İLE BİR BASAMAK DAHA İLERİYE GİDEN FRİTERM'İN 2020 HEDEFLERİNDEN BİRİ DE ÜRÜNLERİNİN İÇ HABERLEŞMELERİNİ MÜMKÜN KILAN ÇALIŞMALAR

 

Friterm A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Hayati Can, gerek üretim altyapıları, gerekse dünyanın yeni bölgelerine yelken açtıkları bir dönemin içinde olduklarını söyledi.

 

2019 Yılı Friterm için birçok yeniliğin yaşandığı bir yıl oldu. Öncelikle 40 yıl önce İstanbul yerelinde başlayan çalışma, dünya üzerinde evrensel bir yere ulaştı. Bu tabi ki bir varış noktası değil. Tersine yeni sorumlulukları yüklendiğimiz yeni bir tarihsel eşikteyiz. Gerek üretim altyapımız, gerekse dünyanın yeni bölgelerine yelken açtığımız bir dönemin içindeyiz. Artık yeni hedeflerimiz var. Dünyanın borulu kanatlı eşanjörleri konusunda teknoloji lideri olmalıyız. Bunu hem yapmalı hem de sertifikalandırmalıyız. 

 

"SAHİP OLDUĞUMUZ TEST LABORATUVARI KAPASİTE YÖNÜNDEN GENİŞLETİLDİ"

2019 yılında almış olduğumuz Asme ve Atex sertifikaları ile bir basamak daha ileriye gittik. Şimdi sırada tüm ürünlerimizi Eurovent Sertifikalı hale getirmek var. Hava Soğutmalı Freon Kondenserleri sona yaklaştı. Artık belgemizi bekliyoruz. Freonlu Oda Soğutucuları ise test aşamasındadır. Bunu da 2020 yılı içinde tamamlamayı umuyoruz. Sahip olduğumuz test laboratuvarı kapasite yönünden genişletildi. Artık 15 kW olan test sınırımızı 50 kW sınırlarına taşıdık. Şimdi ince işçilik dönemimiz başlıyor. Bu arada üretim tesisimizin ana gövdesi Dilovası tesisine taşındı. Bream sertifikalı bu tesisimizde daha güvenli ve daha ekonomik üretim yapabiliyoruz. İklimlendirme Sektörünün 5 alanına yönelik ürettiğimiz ürünlerde (Endüstriyel Soğutma, Klima, Enerji, Soğutuculu Teşhir Reyonu ve Proses İklimlendirme) yazılım geliştirme çabalarımız sonuçlarını veriyor. Artık daha güvenli ve hızlı bir şekilde Friterm ürünlerini seçebilir veya tasarlayabilirsiniz. 

 

"ARTIK YELKENLERE BİRAZ DAHA RÜZGÂR VERİP, OKYANUSLAR ÖTESİNE HEDEFLER

KOYMANIN ZAMANI GELDİ"

2020 Yılı yazılım çalışmalarımızın dünya üzerinde genişlediği bir yıl olacak. Bu çalışmaların sonucunda yurt dışı satışlarımız % 60 sevilerine ulaştı. Artık yelkenlere biraz daha rüzgâr verip, okyanuslar ötesine hedefler koymanın zamanı geldi. Tüm bilgilerimizi paylaştığımız eğitim çalışmalarımız enerji etkin ürünler üzerinde yoğunlaştı. 2019 yılında özellikle Isı Geri Kazanım eğitimlerimiz tüm klima sektörünü heyecanlandırdı. İlk eğitimde aşırı talep oluşunca ikincisini de düzenledik. Klimalarımız artık enerji etkin ürünlere dönüşecek. Radyatörlerde mevsimsel sıcaklık değişimlerine adaptasyon ve enerji verimliliği çalışmaları, ilk dijital Kuru Soğutucu çalışmamızı sonuçlandırdı. Artık akıllı radyatörlere doğru ilerliyoruz. Bir sonraki hedefimiz ürünlerimizin iç haberleşmelerini mümkün kılan çalışmalar olacaktır. 

 

Sevgi ile ürettiğimiz ve güvenle büyüdüğümüz bir 40 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu 40 yıllık süre boyunca bizi yerelden evrensele taşıyan tüm çözüm ortaklarımıza şükranlarımızı sunar, 2020 yılında da yeni projelerde yeni heyecanları birlikte yaşama umuduyla saygılarımızı sunarız.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Sodex Ankara-3