TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

FRİTERM A.Ş. İŞ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ HAYATİ CAN

2019 YILINDA ALDIKLARI ASME VE ATEX SERTİFİKALARI İLE BİR BASAMAK DAHA İLERİYE GİDEN FRİTERM'İN 2020 HEDEFLERİNDEN BİRİ DE ÜRÜNLERİNİN İÇ HABERLEŞMELERİNİ MÜMKÜN KILAN ÇALIŞMALAR

 

Friterm A.Ş. İş Geliştirme Müdürü Hayati Can, gerek üretim altyapıları, gerekse dünyanın yeni bölgelerine yelken açtıkları bir dönemin içinde olduklarını söyledi.

 

2019 Yılı Friterm için birçok yeniliğin yaşandığı bir yıl oldu. Öncelikle 40 yıl önce İstanbul yerelinde başlayan çalışma, dünya üzerinde evrensel bir yere ulaştı. Bu tabi ki bir varış noktası değil. Tersine yeni sorumlulukları yüklendiğimiz yeni bir tarihsel eşikteyiz. Gerek üretim altyapımız, gerekse dünyanın yeni bölgelerine yelken açtığımız bir dönemin içindeyiz. Artık yeni hedeflerimiz var. Dünyanın borulu kanatlı eşanjörleri konusunda teknoloji lideri olmalıyız. Bunu hem yapmalı hem de sertifikalandırmalıyız. 

 

"SAHİP OLDUĞUMUZ TEST LABORATUVARI KAPASİTE YÖNÜNDEN GENİŞLETİLDİ"

2019 yılında almış olduğumuz Asme ve Atex sertifikaları ile bir basamak daha ileriye gittik. Şimdi sırada tüm ürünlerimizi Eurovent Sertifikalı hale getirmek var. Hava Soğutmalı Freon Kondenserleri sona yaklaştı. Artık belgemizi bekliyoruz. Freonlu Oda Soğutucuları ise test aşamasındadır. Bunu da 2020 yılı içinde tamamlamayı umuyoruz. Sahip olduğumuz test laboratuvarı kapasite yönünden genişletildi. Artık 15 kW olan test sınırımızı 50 kW sınırlarına taşıdık. Şimdi ince işçilik dönemimiz başlıyor. Bu arada üretim tesisimizin ana gövdesi Dilovası tesisine taşındı. Bream sertifikalı bu tesisimizde daha güvenli ve daha ekonomik üretim yapabiliyoruz. İklimlendirme Sektörünün 5 alanına yönelik ürettiğimiz ürünlerde (Endüstriyel Soğutma, Klima, Enerji, Soğutuculu Teşhir Reyonu ve Proses İklimlendirme) yazılım geliştirme çabalarımız sonuçlarını veriyor. Artık daha güvenli ve hızlı bir şekilde Friterm ürünlerini seçebilir veya tasarlayabilirsiniz. 

 

"ARTIK YELKENLERE BİRAZ DAHA RÜZGÂR VERİP, OKYANUSLAR ÖTESİNE HEDEFLER

KOYMANIN ZAMANI GELDİ"

2020 Yılı yazılım çalışmalarımızın dünya üzerinde genişlediği bir yıl olacak. Bu çalışmaların sonucunda yurt dışı satışlarımız % 60 sevilerine ulaştı. Artık yelkenlere biraz daha rüzgâr verip, okyanuslar ötesine hedefler koymanın zamanı geldi. Tüm bilgilerimizi paylaştığımız eğitim çalışmalarımız enerji etkin ürünler üzerinde yoğunlaştı. 2019 yılında özellikle Isı Geri Kazanım eğitimlerimiz tüm klima sektörünü heyecanlandırdı. İlk eğitimde aşırı talep oluşunca ikincisini de düzenledik. Klimalarımız artık enerji etkin ürünlere dönüşecek. Radyatörlerde mevsimsel sıcaklık değişimlerine adaptasyon ve enerji verimliliği çalışmaları, ilk dijital Kuru Soğutucu çalışmamızı sonuçlandırdı. Artık akıllı radyatörlere doğru ilerliyoruz. Bir sonraki hedefimiz ürünlerimizin iç haberleşmelerini mümkün kılan çalışmalar olacaktır. 

 

Sevgi ile ürettiğimiz ve güvenle büyüdüğümüz bir 40 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu 40 yıllık süre boyunca bizi yerelden evrensele taşıyan tüm çözüm ortaklarımıza şükranlarımızı sunar, 2020 yılında da yeni projelerde yeni heyecanları birlikte yaşama umuduyla saygılarımızı sunarız.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31