SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

FRIGO BLOCK YÖNETİM KURULU ÜYESİ LEVENT AYDIN

BU YIL PAZAR HACMİNİ ARTTIRAN FRIGO BLOCK, 2020 YILINDA YURT İÇİNDEKİ PAZAR PAYLARINI KORUMAYI VE YURT DIŞINDA DA YENİ PAZARLAR ELDE ETMEYİ HEDEFLİYOR

 

Frigo Block Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın, 2019 Yılında firma için ürün ve inovasyon olarak en önemli gelişmenin, CO2 transkritik soğutucu akışkanlı

soğutma sistemleri kullanılan yurt dışında gerçekleştirdikleri projelerin olduğunu söyledi.

 

2019 Yılında tüm dahili ve harici olumsuz koşullara rağmen hem yurt içi pazarda hem de yurt dışı pazarda hacmimizi arttırdık. Bu sonucu firmamız için önemli bir başarı olarak nitelendiriyorum.  Özellikle yurt dışında daha önce faaliyette bulunmadığımız ülkelerde yeni pazarlara ulaştığımızı görüyorum. 

2019 Yılında firmamız için ürün ve inovasyon olarak en önemli gelişmeyi, CO2 transkritik soğutucu akışkanlı soğutma sistemleri kullanılan 2 yurt dışı projemiz olarak nitelendiriyorum. Bu projelerden biri Fransa’da, diğeri de Cezayir’de gerçekleşti. Özellikle Fransa gibi zor bir pazarda, anahtar teslimi CO2 projesi gerçekleştirebilmiş olmak firmamızın teknolojik olarak bir üst lige atladığının göstergesidir. Projenin Fransa’nın global firmalarından olan Carrefour firması için gerçekleştirilmiş olması da bizim için büyük bir referans oluşturmaktadır. 

 

"SERTİFİKASYON ÇALIŞMALARI İLERLEMEKTEDİR"

Bir diğer gelişmemiz de araç soğutucusu konusundaki yatırımımızdır. Alt yapı çalışmalarımız tamamlanmış, örnek ürünlerimiz araçlara monte edilmiş ve test amacı ile yol kat etmeye başlamışlardır. Diğer taraftan da sertifikasyon çalışmaları ilerlemektedir. 2020 Yılında ürünlerimiz pazarda mevcut olacaktır.

2020 Yılındaki hedef ve stratejilerimiz ise; yurt içindeki pazar payımızı korumak, yurt dışında da çok önemli yeni pazarlar elde etmek. 2020 yılında yurt dışında Afrika, Avustralya ve Amerika önemli pazarlarımız olacaktır.  Diğer taraftan CO2 konusundaki ar-ge ve uygulama tecrübelerimizin bize özellikle Avrupa’da yeni pazarlar açacağına eminim. 

 

"DÜNYA’NIN FARKLI BÖLGELERİNDE KATILACAĞIMIZ YURT DIŞI FUARLARIMIZ OLACAK"

Yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazarlardaki gücümüzü korumak adına Dünya’nın farklı bölgelerinde katılacağımız yurt dışı fuarlarımız olacak. Bunlardan, uzak pazarlar olarak adlandırdığımız Avustralya’daki ARBS ve Amerika’daki AHR Expo, HVAC-R sektör fuarlarını söyleyebilirim. Orta mesafedeki pazarlarda ise Nijerya, Fas, Cezayir ve Özbekistan fuarlarında olacağız. Kısa mesafe olarak da Almanya’daki 3 fuar yanında, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ülkeleri sayabiliriz. Orta ve yakın pazardaki bu fuarların bir bölümü iklimlendirme fuarlarıdır. Bazıları ise gıda, süpermarket ve gıda teknolojisi fuarlarıdır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31