VENCO Havalandırma’da Yeni Dönem Pompa Sektöründe Sürdürülebilir Olmanın Yolu “Tasarruflu Ürünler Üretmek”ten Geçiyor Isıtmada 8 ülkenin pazar lideri DemirDöküm oldu Ayvaz, Sakarya Arifiye’de Bulunan Fen Lisesi’ne Destekte Bulundu Anadolu’nun rüzgarına göre türbin üretti GRUNDFOS’UN YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİ 500 SEKTÖR PROFESYONELİNE İLHAM VERDİ Gökhan İşbitiren, Schneider Electric Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Oldu GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜNÜN PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ ODE EVOMİNERAL İLE KONFORLU YAŞAM ALANLARI SUNUYOR ÇEVRE VE BÜTÇE DOSTU DAIKIN PREMIX VZ KOMBİ BOSCH TERMOTEKNOLOJİ’DEN ODA KUMANDALARININ EN VERİMLİ KULLANIMI İÇİN İPUÇLARI VORT HRW MONO ÜNTES KALİTESİ TÜM DÜNYADA ÜNTES BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARKTA (BÜDOTEK) FORM’DAN AVM’LERE YERLİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

FRIGO BLOCK YÖNETİM KURULU ÜYESİ LEVENT AYDIN

BU YIL PAZAR HACMİNİ ARTTIRAN FRIGO BLOCK, 2020 YILINDA YURT İÇİNDEKİ PAZAR PAYLARINI KORUMAYI VE YURT DIŞINDA DA YENİ PAZARLAR ELDE ETMEYİ HEDEFLİYOR

 

Frigo Block Yönetim Kurulu Üyesi Levent Aydın, 2019 Yılında firma için ürün ve inovasyon olarak en önemli gelişmenin, CO2 transkritik soğutucu akışkanlı

soğutma sistemleri kullanılan yurt dışında gerçekleştirdikleri projelerin olduğunu söyledi.

 

2019 Yılında tüm dahili ve harici olumsuz koşullara rağmen hem yurt içi pazarda hem de yurt dışı pazarda hacmimizi arttırdık. Bu sonucu firmamız için önemli bir başarı olarak nitelendiriyorum.  Özellikle yurt dışında daha önce faaliyette bulunmadığımız ülkelerde yeni pazarlara ulaştığımızı görüyorum. 

2019 Yılında firmamız için ürün ve inovasyon olarak en önemli gelişmeyi, CO2 transkritik soğutucu akışkanlı soğutma sistemleri kullanılan 2 yurt dışı projemiz olarak nitelendiriyorum. Bu projelerden biri Fransa’da, diğeri de Cezayir’de gerçekleşti. Özellikle Fransa gibi zor bir pazarda, anahtar teslimi CO2 projesi gerçekleştirebilmiş olmak firmamızın teknolojik olarak bir üst lige atladığının göstergesidir. Projenin Fransa’nın global firmalarından olan Carrefour firması için gerçekleştirilmiş olması da bizim için büyük bir referans oluşturmaktadır. 

 

"SERTİFİKASYON ÇALIŞMALARI İLERLEMEKTEDİR"

Bir diğer gelişmemiz de araç soğutucusu konusundaki yatırımımızdır. Alt yapı çalışmalarımız tamamlanmış, örnek ürünlerimiz araçlara monte edilmiş ve test amacı ile yol kat etmeye başlamışlardır. Diğer taraftan da sertifikasyon çalışmaları ilerlemektedir. 2020 Yılında ürünlerimiz pazarda mevcut olacaktır.

2020 Yılındaki hedef ve stratejilerimiz ise; yurt içindeki pazar payımızı korumak, yurt dışında da çok önemli yeni pazarlar elde etmek. 2020 yılında yurt dışında Afrika, Avustralya ve Amerika önemli pazarlarımız olacaktır.  Diğer taraftan CO2 konusundaki ar-ge ve uygulama tecrübelerimizin bize özellikle Avrupa’da yeni pazarlar açacağına eminim. 

 

"DÜNYA’NIN FARKLI BÖLGELERİNDE KATILACAĞIMIZ YURT DIŞI FUARLARIMIZ OLACAK"

Yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazarlardaki gücümüzü korumak adına Dünya’nın farklı bölgelerinde katılacağımız yurt dışı fuarlarımız olacak. Bunlardan, uzak pazarlar olarak adlandırdığımız Avustralya’daki ARBS ve Amerika’daki AHR Expo, HVAC-R sektör fuarlarını söyleyebilirim. Orta mesafedeki pazarlarda ise Nijerya, Fas, Cezayir ve Özbekistan fuarlarında olacağız. Kısa mesafe olarak da Almanya’daki 3 fuar yanında, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan gibi ülkeleri sayabiliriz. Orta ve yakın pazardaki bu fuarların bir bölümü iklimlendirme fuarlarıdır. Bazıları ise gıda, süpermarket ve gıda teknolojisi fuarlarıdır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Sodex Ankara-3