TÜSAD ÜYESİ HEKİMLER 7 NİSAN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ’NDE DAYANIŞMA ÇAĞRISI YAPTI: Medipol Mega Bağcılar Hastanesi Ek Bina Projesi, Venco’nun Referansları Arasına Katıldı GOODWE VE GE ORTAKLIĞI MİMSAN’dan %85’e Varan Oranlarda Yanma Verimi Sağlayan Kazan Teknolojileri FRİTERM'DEN BASIN AÇIKLAMASI Mustafa Demirkol, Schneider Electric Veri Merkezi Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Global Başkan Yardımcısı Oldu SOSİAD’ın Dernek Adı Değiştirildi TTMD ÜYESİ PROF. DR. AHMET ARISOY İLPA Su Teknolojileri Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne Gökhan Uzuner getirildi Dolmen Grup, Jazz Data Center İklimlendirmesinde İmbat’ı Tercih Etti Dünya Nüfusunun Dörtte Biri Aşırı Derecede Susuzluk Çekiyor ODE DÜNYA ÇAPINDA PRESTİJLİ PROJELERİNİN TERCİHİ OLMAYA DEVAM EDİYOR İklimlendirme Sektöründe Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Ödülü DemirDöküm'ün oldu Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart PA-FLEX KAUÇUK HER ALANDAKİ PROJELERDE RAĞBET GÖRÜYOR

DOĞU İKLİMLENDİRME SAN. TİC. A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ SEÇKİN ERDOĞMUŞ

ISI GERİ KAZANIM CİHAZI VE ROOFTOP SEÇİM PROGRAMLARI İLE FARK YARATAN DOĞU İKLİMLENDİRME, 2020 YILINDA İHRACAT CİROSUNU ARTTIRMAK VE HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞACAK

 

Doğu İklimlendirme San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Seçkin Erdoğmuş: "İç pazarda hedeflediğimiz işlerin birçoğu ile anlaşarak hem risklerimizi minimize ettik hem de yılın başında koyduğumuz hedeflere ulaştık."

 

Aslında 2019 yılının kolay bir yıl olmayacağı 2018’in son çeyreği itibariyle biliniyordu. Gerçekten de ülke ekonomisinin dar boğazdan geçtiği bir yılı geride bırakıyoruz. 2019 yılında iç piyasada, inşaat sektörü ciddi oranda gerilerken bundan sektörümüz de doğal olarak etkilendi. Yılın 2. yarısında kur ile ilgili yıl içinde yaşanan istikrar ve faiz indirimi ile piyasaları bir nebze olsun hareketlenebildi.

 

Firmamız da iç pazardaki daralmadan tabi ki etkilendi. Bu süreçten geçerken en büyük avantajımız tüm Türkiye’yi kapsayan tecrübeli ve nitelikli satış ekibimizim olmasıydı. İç pazarda hedeflediğimiz işlerin birçoğu ile anlaşarak hem risklerimizi minimize ettik hem de yılın başında koyduğumuz hedeflere ulaştık.

2019 yılında toplam ciromuzun %40’lık kısmını ihracattan elde ettik. İhracat yaptığımız ülke sayısını 40’dan 45’e yükselttik.

 

"ISI GERİ KAZANIM CİHAZI VE ROOFTOP SEÇİM PROGRAMLARINI İLE FARK YARATTIK"

Bunun dışında 2019 yılı içinde tamamlanan ve başta mekanik tesisat tasarımı yapan firmalarımızın kullanımına sunulan, Isı Geri Kazanım Cihazı ve Rooftop seçim programlarını ile fark yarattık. http://dogu.productcalculator.org/ web sitesi üzerinden ücretsiz olarak kullanılabilen bu programlar sayesinde istenilen verim ve özellikte cihazların seçimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

 

"DOGHVAC CLIMATIC TEST LABORATORY"

2019 yılında, hem Avrupa’da geçerli ERP yönetmeliklerine uygun ısı ve enerji geri kazanım cihazlarımızı hem de Rooftop cihazlarımızı test edebileceğimizi ”DOGHVAC Climatic Test Laboratory” test laboratuvar projemizi tamamladık. Önümüzdeki günlerde yapacağımız açılış ile sektörümüz ile buluşturacağız. 2020 yılı içinde laboratuvarımızın akreditasyon süreci ile ilgili çalışmalar tamamlanacaktır. Laboratuvarımızda, -20 oC / 50 oC aralığında dış ortam simülasyonu yapılabilmektedir. Bir örnek ile açıklamak istersek, Norveç’teki müşterimiz için ürettiğimiz Isı/Enerji geri kazanım cihazının, EN308 standardına göre verim ve donma senaryosunu test edebileceğimiz gibi Katar’daki müşterimiz için ürettiğimiz Rooftop ünitemizin EN 14825 standardına göre performans testleri de yapılabilecektir.

 

"2020 YILI İÇERİSİNDE ÜRÜNLERİMİZ BIM PLATFORMLARINDA SEKTÖR PAYDAŞLARININ KULLANIMINA

SUNULACAK"

2020 ülkemiz açısından tekrar büyümenin öngörüldüğü bir yıl. Bu nedenle iç pazarın daha hareketli olacağını düşünüyoruz. Bununla birlikte ihracatın arttırılması, ülkenin her bireyi için çok büyük önem arz ediyor. Proje tasarım ofisinden, üreticisine kadar tüm sektörün ihracat fırsatlarını çok iyi değerlendirmesi gerekiyor.

2015 yılında hazırlamış olduğumuz 5 yıllık projeksiyonumuzda, 2020 yılında, ihracat ciromuzun, toplam satış ciromuza oranının %50 olacağı maddesi vardı. 2019 yılı itibariyle bu oranı %40 mertebesine getirdik. 2020 yılında en büyük hedefimiz ihracat ciromuzu arttırmak ve hedefimize ulaşmak olacaktır. 

 

Doğu İklimlendirme, 2019 yılı itibariyle, özellikle Orta Avrupa’da bulunan büyük firmalara fason üretim yapabilen bir firma kimliği kazanmıştır. Bu stratejimizi 2020 yılında da sürdürerek standart ürün üretim kapasitemizi daha da arttırmayı hedefliyoruz.

 

BIM (Building Information Modelling) konusunda Ar-Ge departmanımız tarafından çalışmalar başlatıldı. 2020 yılı içerisinde ürünlerimiz BIM platformlarında sektör paydaşlarının kullanımına sunulacak. Bu konuda İSKİD bünyesinde de bir Ur-Ge projesi başlatıldı. Firmamız bu projenin bir üyesi olacak.

 

Son olarak; her yeni yıl, yeni umutları, yeni hayalleri beraberinde getirir. Sektörümüzün büyüdüğü, ihracatın arttığı, hedeflerin yakalandığı bir yıl olsun. 2020 yılının barış, sağlık, başarı, huzur ve mutluluk içinde geçmesini diliyorum. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31