SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI"

Defrost rezistansı; endüstriyel mutfak reyonlarında, soğuk hava odalarındaki evaporatör gibi alanlarda kullanılmaktadır.

8aqrY1

 

Evaporatör’ün yüzeyinde yapışık veya boru içinde bulunur. Yalnız defrost periyodunda devreye girerek evaporatör yüzeyinde biriken buzları eritir. Dolabın normal çalışma periyodunda sadece iletken olarak görev yapar. 

 

Tesisatlara eklenen çeşitli devrelerle, düzeneklerle, önlem ve otomasyonlarla; soğutma sistemlerinin defrost için harcadıkları enerji gereksinimleri düşük düzeyde tutulmaya çalışılır. Defrost sabit veya kontrollu zamanlama ile yapılır. 

 

Defrost  rezistanslarımız; Defrost fişek rezistans  (tek taraftan çıkışlı)  ve Defrost çubuk rezistans (çift taraftan çıkışlı) olarak üretilmektedir.

YQn9gk

• Defrost rezistanslarda; 300 dereceye dayanıklı silikon baskı tapa uygulanır.

• Kullandığımız kablolar ise +180 derece / - 40 derece ‘ye dayanıklı  ithal  kablo ‘dur.

• Evaporatörlerde kullanılan defrost  rezistanslar  ısındığı zaman genleşme  yaptığında, rezistansların oynamaması için  sekman kanalı açılır  veya  sabitleme  sacı  kullanılır.

NnaoZg

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31