SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

BACAMER DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRÜN-HİZMET ÜRETEN BİR FİRMA HEDEFİYLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

BACAMER DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRÜN VE HİZMET ÜRETEN BİR FİRMA OLMA HEDEFİYLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

 

BACAMER Genel Müdürü Halim Okcan:  “Bizi tercih eden müşterilerimiz için geçmiş deneyimleri ve bu deneyimlerde yarattığımız etkilerin zaman içinde bize bir kimlik kazandırdığının, sektörde Bacamer ismi ile ilk akla gelen şeylerden birisinin de bu olduğunun farkındayız.”

 
Bu ay bir diğer röportajımızı da Bacamer Genel Müdürü Halim Okcan ile gerçekleştirdik. Okcan, müşteri memnuniyetinin bir firmaya katkılarıhakkındaki görüşlerini, satış öncesi ve sonrası hizmetlerini ve Bacamer’in önümüzdeki dönem planlarını bizlerle paylaştı.

 

Bize firmanızın ürün ve hizmetlerinden bahseder misiniz?

 

Bacamer, baca sistemleri alanından sistem tasarımından, ürün, montaj hizmeti, raporlama çalışmalarıyla öncelikle iş kolumuzda mekanik proje, taahhüt ve uygulama, inşaat firmaları ve tabiki İhtiyacı olan tüm kurum ve kuruluşlara hizmet vermekteyiz. 

 

"BİR MÜŞTERİMİZİN BİZİMLE İLK İŞ BİRLİĞİ YAPMA DENEYİMİNİ YAŞAMASINA KADAR OLAN

SÜREÇTE GERÇEKTEN ÇOK EMEK HARCIYORUZ"

 

Firmanızı rakiplerinden ayıran en büyük özelliği nedir?

 

Bacamer markasıyla biz dünya standartlarında ürün ve hizmet üreten firma olma hedefiyle hizmet kalitemizle sektörde öne çıkamaya devam etmekteyiz. Ayrıca Alman pazar lideri Eka Edelstahlkamine GmbH Firması’nın Türkiye Koordinatörü görevini de yürütmekteyim ve Bacamer olarak bizde Türkiye’de Eka’nın partneriyiz.  

Firmamız bu yılın ilk döneminde önemli bir iş birliğine imza attı. Bacamer, Almanya’da Avrupa pazar lideri olan Eka Bacadan sonra, Kutzner + Weber Firması’yla da iş birliğine karar verdi. Kutzner + Weber’in Motorlu Klape ürünü ile müşterilerine projelerinde değer sağlamaya devam edecek. Tip serisi MUK Ateşleme alevi olan ve yoğuşma suyu oluşumlu cihazlar için veya kaskad sistemleri için kullanılan Kutzner + Weber’in Motorlu Klape metalik sızdırmaz, kondensata karşı dayanıklı özelliklere sahip. Vakum basınçlı ve yüksek basınçlı baca gazı sistemleri için Kutzner + Weber’in Motorlu Klape ile Firmamız sektör faaliyetlerine değer katmaya devam edecek.

 

2015 yılında markalaşma konusunda başladığımız yolculuğumuzda; markanın öneminin her geçen gün daha iyi kavrandığı süreçlerle ilerleyerek 4 yılda sektörümüzde geldiğimiz nokta bizim için çok sevindirici. Markalaşıp farklılaşarak başarılı olunacağının farkında olarak, tüm ekibimizde de oluşturduğumuz bilinçle teslim ettiğimiz projelerimizde müşterilerimize en iyi hizmetleri sunduk. Bir müşterimizin bizimle ilk iş birliği yapma deneyimini yaşamasına kadar olan süreçte gerçekten çok emek harcıyoruz ama ilk işimizi alıp sözümüzle anlatmamızın üzerine kendimizi işimizle anlattığımız süreci yaşamak bambaşka… Bizi tercih eden müşterilerimiz için geçmiş deneyimleri ve bu deneyimlerde yarattığımız etkilerin zaman içinde bize bir kimlik kazandırdığının, sektörde Bacamer ismi ile ilk akla gelen şeylerden birisinin de bu olduğunun farkındayız.

 

"MARKANIZLA YARATTIĞINIZ İMAJ, SİZİN SAHİP OLDUĞUNUZ BULUNMAZINIZDIR"

 

Hemen her kuşaktan insanın ilgisini çekmeyi başarmış ünlü yazar Stephen King marka için şöyle demiş: “Bir ürün bir fabrikasyondan çıkmış bir şeydir, bir marka ise müşteriler tarafında alınan bir şey. Ürün rakiplerin kopyasıdır, marka ise biriciktir. Bir ürün çabuk demode olur, marka ise ebedidir.” Biz bu sözleri kendimize rehber edindik. Evet, ürününüzün alternatifleri her zaman olacaktır. Ama markanızla yarattığınız imaj, sizin sahip olduğunuz bulunmazınızdır. Yani markanız tüketici kitlenizin ürüne ilişkin fikridir. Sektörümüzde ürün kalitesinin kabul edilebilir standartlarda yetinilebilirken, hizmet kalitesinin en önemli konu olduğunu Bacamer olarak her daim hatırlattık, bununla ön plana çıktık ve de bu çabayla devam edeceğiz.

 

Sektöre sunduğunuz ürün ve hizmetleriniz için sağladığınız satış sonrası ve satış öncesi hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

Bacamer’de yönetim olarak biz biliyoruz ki, başarılı olmak için firmanın yapması gerekenler, müşterilere doğru davranmak, onlara yakın olmak, çalışma sonrasında da iletişim halinde olarak projeye dair tecrübe paylaşımını yapmak, hizmet kalitesini arttırmak için projelere özelde çözümler sunmaktan çekinmemek ve özetle müşteriye değer vermektir. Hepimiz satın aldığımız ürün ve hizmet bize sunulurken bunları aldığımız firmanın en önemli müşterisi gibi hissetmek isteriz. Bizimle ilk etkileşimi kurduğu andan itibaren biz çalıştığımız bireysel bir ev baca sisteminden tutun da bir fabrika projesine kadar aynı özeni gösterme prensibindeyiz. 

 

"ÜLKEMİZİN GÜCÜNE İNANIYOR FİRMAMIZ VE SEKTÖRÜMÜZ İÇİN 2020’NİN UMUT VERİCİ

OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ"

 

Bacamer’in 2020 yılı planları ve projeleri nelerdir?

 

Ülkece zor zamanlardan geçtiğimizin farkındayız, dünyadaki küresel krizlerden tabi ki gelişmekte olan bir ülke olarak bizde etkilenmekteyiz bu durum karşısında   yapılması gerekenin yine birbirimize tutunmak olduğunu düşünüyoruz. Kaynakları en verimli kullandığımız, israfın her türlüsünden kaçınacağımız bütçe yönetimleriyle ayakta kalmayı başararak, emin adımlarla yatırımlarımıza devam etmek zorundayız. Ülkemizin gücüne inanıyor firmamız ve sektörümüz için 2020’nin umut verici olduğunu düşünüyoruz.

 

Katılımınız için çok teşekkür ediyoruz…

 

Untitled 6

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31