İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ BATMAN EĞİTİM&ARAŞTIRMA KADIN DOĞUM&ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİNDE ÜNTES ÜRÜNLERİ

GF Hakan Plastik, Su Kayıp ve Kaçakları Forum&Fuarı için Ankara’daydı

Suyun çıkarılması, taşınması, depolanması, dağıtılması ve yeniden yapılandırılması konusunda yürüttüğü çalışmalar ve ürünleri ile GF Hakan Plastik, bu yıl beşincisi düzenlenen Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forum&Fuarı’na bronz sponsor olarak katkı sağladı. 
 

GFHakanPlastik YaseminArslan

 
9-11 Ekim tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşen ve Türkiye’de su kayıp ve kaçakları ile nasıl mücadele edileceğinin strateji, planlama ve finansmanı konularının konuşulduğu 5. Su 
ayıp ve Kaçakları Forum&Fuarı, belediyeler, su kanalizasyon idareleri ve ilgili sektör temsilcileriyle binden fazla katılımcıyı ağırladı. 
 
Üç gün süren organizasyonun Forum bölümünde GF Hakan Plastik Teknik Hizmetler Müdürü Yasemin Arslan, Su Yönetimi’nde İyi Uygulama Örnekleri konulu oturumun konuşmacıları arasında yer alarak bir sunum gerçekleştirdi. Arslan sunumunda,  herkesin güvenli ve erişilebilir içme suyuna kavuşması konusunda alt yapının önemine dikkat çekerek, GF Hakan Plastik alt yapı ürünleri hakkında bilgiler aktardı.  Yine alt yapı ürün grubunun sergilendiği GF Hakan Plastik standı ise fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü. 
 
Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan  "İçme Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliği"  su kayıp oranlarının belirli sürelerde belirli oranlara indirilmesi yükümlülüğü getirmektedir.  Ağustos 2019’da Resmi Gazete’de yayınlanan değişiklikle yönetmelikte hedefler konusunda revizyonlar yapılmıştır.  Yönetmelik, Belediyelerin su kayıp oranlarını, büyükşehir ve il belediyelerinde 2023 yılına kadar %30, 2028 yılına kadar %25; diğer belediyelerde ise 2023 yılına kadar %35, 2028 yılına kadar %30 ve 2033 yılına kadar en fazla %25 düzeyine indirmekle yükümlü oldukları belirtilmektedir.
 
SuKayipKacaklari stant

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2