Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ İzocam bölgenin önemli enerji projelerine ürün ve yalıtım danışmanlık hizmeti sunuyor Siemens Energy 2020’de faaliyetlerine başlıyor İmbat, Yeniliklere ve Teknolojiye Açtığı Pencerelerle ISK-Sodex 2019’da İlgi Topladı SOSİAD, “Avrupa ve Türkiye’de Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik Uygulamaları Semineri” Düzenledi Baymak Güneş Kolektörleri Projelerin Çözüm Ortağı Ravaber Taşyünü Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı Premix yoğuşmalı kombi hem çevreci hem de çok tasarruflu MİMSAN, Isınmada %35 Enerji Tasarrufu Sağlayacak Yoğuşmalı Kazan Teknolojilerini Tanıttı Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı PA-FLEX KAUÇUK, ISK-SODEX 2019 FUARI'NDAKİ STANDINDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI Vaillant güvencesi ve rahatlığı ATILMASI GEREKEN ADIMLARIN YILLIK BÜYÜMEYE KATKISI 10 GW

ISK-SODEX İstanbul 2019’da Alarko Carrier’dan iklimlendirme sektörüne inovatif çözümler

İklimlendirme sektörünün öncü markası Alarko Carrier, 2-5 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ISK-Sodex İstanbul 2019 Fuarı’nda geniş ürün gamını sergiledi. Alarko Carrier, fuar kapsamında ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerindeki yenilikçi ürünlerini, yüzden fazla ülkeden bini aşkın sayıdaki sektör profesyoneliyle buluşturdu. 
 
Fuarda; Toshiba’nın çok düşük enerji tüketimiyle optimum konforu bir araya getiren yeni Seiya klimaları ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Klima kumandasının yanı sıra akıllı telefon veya tablet üzerinden de kontrol edilebilen akıllı klima Toshiba Seiya, yeni R32 soğutucu akışkan ile çalışıyor ve çevreyi koruyor.
 
Alarko Carrier’ın ISK-Sodex kapsamında sergilediği bir diğer ürün, sektörde devrim yaratan Toshiba 
SHRM-e oldu. Toshiba SHRM-e küresel iklim değişikliğinin tüm dünyayı etkilediği bu dönemde yüksek enerji verimliliği ile öne çıkıyor. 3 borulu VRF sistemi olan Toshiba SHRM-e, ısıtma, soğutma ve sıcak su ihtiyacını aynı anda karşılayabiliyor. Üstelik ısıtma ve soğutma yapan iç üniteler arasında enerji transferi yapabilen sistem bu sayede üst düzey verimlilik sağlıyor.
 
AquaForce® Vision KAV/P (ZE): Küresel Isınma Potansiyeliyle Devrim Niteliğinde Bir Ürün
Soğutucu akışkanların çevreye olan zararlı etkilerinin azaltılmasına yönelik yapılan çalışmaları yakından takip eden Carrier, çevreye dost, küresel ısınma potansiyelleri çok düşük soğutucu akışkanların soğutma gruplarında kullanılması için gerekli çalışmaları sürdürüyor. Bu kapsamda fuarda yer alan yeni AquaForce® Vision KAV/P (ZE) serisinde de GWP (Global Warming Potential – Küresel Isınma Potansiyeli)  değeri 1’in altında olan yeni nesil soğutucu akışkanlardan R1234ze soğutucu akışkanı kullanılıyor. -20°C ila 55°C gibi farklı dış hava sıcaklıkları ve negatif su sıcaklıklarında çalışabilen AquaForce® Vision 30KAV/P (ZE), çok yüksek seviyelerde enerji verimliliği sunarken, üst düzey ofis binalarından sağlık tesislerine, veri merkezlerinden endüstriyel projelere kadar her türlü uygulamada zorlu beklentileri karşılıyor. 
 
Projeler İçin Terzi İşi Çözümler
İklimlendirme sektöründeki benzersiz yeniliklerden biri olan Tam Otomasyonlu Klima Santrali de fuarda sektör profesyonelleriyle buluştu. Tam Otomasyonlu Klima Santralleri, standart klima santrallerinin otomasyonlu seçilmesinin yanı sıra terzi usulü denilen esnek klima santrallerini de  otomasyonlu hale getirilebiliyor. Tüm olasılıklar ve algoritmalar önceden çalışılmış olarak seçim programının içine gömülüyor. Üretim aşamasında, tüm santraller sahada montaja hazır olacak şekilde birleştirilip fabrika simülasyon testleri yapılıyor. Böylelikle Alarko Carrier, test edilmiş ve montajında hata olmayan tak-çalıştır tam otomasyonlu klima santralini müşteriye sunmuş oluyor. 
1570695362 Alarko Carrier Genel Muduru Cem AkanSu basınçlandırma alanında yarım yüzyıla yaklaşan deneyimiyle ürünler geliştiren Alarko, fuarda yeni geliştirilen yüksek kapasiteli ve tasarruflu ALDP S/F serisi hidroforlarını da sergiledi. Kompakt yapıdaki hidroforlar; içme, kullanma, sulama ve proses sularının sürekli ve istenen seviyede tutulmasında ekonomik ve güvenilir çözümler olarak öne çıkıyor. Serideki hidroforlar hastane, okul, sera, çiftlik, otel, tatil köyü, iş merkezi, villa ve apartman gibi farklı yapılarda kullanılabiliyor.
 
Alarko Carrier standında ayrıca, yoğuşmalı kombiler, duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, sirkülasyon pompaları, santrifüj pompalar, kirli ve temiz sular için dalgıç pompalar, panel radyatörler, ısı payölçerler gibi farklı ürün gruplarına da yer verildi. 2020 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulacak yer tipi yoğuşmalı kazanlar da prototip olarak iki farklı renk kombinasyonunda fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu. Alınan geri bildirimler doğrultusunda tercih edilen renk belirlendi.
 
Bu yıl fuarda birçok inovatif ürünü sergilediklerini belirten Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan, “Sektörümüzde ihracatın öneminin giderek arttığı bu dönemde, ISK-Sodex gibi organizasyonlar da sektör profesyonelleri açısından önemli fırsatlar sunuyor. Elliden fazla ülkeye ihracat yapan bir firma olarak, bu yıl yine fuarda birçok yeni ürün sergiledik. Çin’den, İtalya’dan, Pakistan’dan, Almanya’dan ziyaretçilerimizi ağırladık. Bu yıl da fuarda küresel ısınmaya etkisi çok düşük olan, çevreci ürünlerimizi sergilemeyi tercih ettik. Uluslararası sektör profesyonellerini bir araya getiren ISK-Sodex’te yüksek verimlilik sağlayan yenilikçi ürünlerimizin gördüğü ilgiden çok mutluyuz.” diye bilgi verdi. 
 
1570695379 Tam Otomasyonlu Klima Santrali1570695363 AquaForce 21570695363 ALDP1570695359 Aldens Yer Tipi Yogusmali Kazan
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2