İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörlüğü’ne Bilgi Akkaya getirildi Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR HİJYENİK KLİMA SANTRALLERİNDE KULLANILAN BATARYALAR Buderus’tan Avantajlı Kombi Bakım Kampanyası BORUSAN MANNESMANN KOVİD-19’U TEKNOLOJİYLE HACKLİYOR YAZIN ENERJİ SAVURGANLIĞININ ÖNÜNE GEÇMEK YALITIMLA MÜMKÜN İHTİYACINIZIN TAM KARŞILIĞI: ETNA PAKET TİP KONUTSAL HİDROFOR ÇÖZÜMLERİ MASDAF’IN UKMS SERİSİ POMPALARI, BİYOLOJİK HAYATI VE İNSAN SAĞLIĞINI KORUYOR

Schneider Electric, Tesis ve Binalarda Enerji Verimliliği ve Dijital Dönüşüm için İnovasyon Tır’ı ile Ankara’daydı

Schneider Electric, Ankara’da düzenlediği İnovasyon Tır’ı ve seminer programı ile tesis ve binalarda enerji verimliliğini maksimum seviyeye çıkaracak ve dijital dönüşümü hızlandıracak çözümleri paylaştı.
 
Katılımcılar, Schneider Electric’in küresel çapta öncülük ettiği dijital dönüşüme dair en son yenilikleri İnovasyon Tır’ında bire bir deneyimleme fırsatı yakaladı. Düzenlenen seminer programı ile de Schneider Electric konuşmacılarından geleceğin çözümlerini dinlediler ve birlikte yeni yol haritaları yaratma olanaklarından yararlandılar.
 
Sektör profesyonelleri, karar vericiler, akademisyenler ve öğrencilerin katılım gösterdiği buluşmalarda şirketin enerji verimliliği ve IT çözümleri yoğun ilgi topladı.
Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye’de enerji verimliliği ve dijital dönüşüm çalışmalarına güç katmak üzere İnovasyon Yolda adlı bir etkinlik serisi düzenliyor. Bu kapsamda 8 şehirde, 9 noktada buluşmalar gerçekleştirmek üzere yola çıkan İnovasyon Tır’ı 1 Ekim’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde öğrenciler, akademisyenler ve profesyonellere geleceğin dijital çözümlerini tanıttı. Ardından 3 Ekim’de Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilen İnovasyon Tır’ı gezisi ve seminer programı ile enerji verimliliği ve tesis ve binaların dijital dönüşüm yolculuğuna ışık tutacak teknoloji ve yol haritalarını paylaştı.
 
Buluşmalarda Schneider Electric İnovasyon Tır’ı birbiriyle haberleşen ürünler ve IoT tabanlı yazılımları deneyimlemenin mümkün olduğu özel bir ortam sundu. Gerçekleştirilen seminer programında ise Schneider Electric konuşmacıları uluslararası çapta bir deneyimi ve öncü teknolojilere dair gelişmeleri paylaştılar. Schneider Electric uzmanları, sektör temsilcilerinin yüksek enerji verimliliği ile işleyen dijital tesisler ve binalar için yeni yol haritaları hazırlamalarına da destek oldular.
 
Schneider Electric’in yeni nesil teknolojileri Ankara gündemine yerleşti
Şimdiye dek sektör profesyonellerine sunulan en kapsamlı buluşma olan Schneider Electric İnovasyon Tır’ı ve seminer programının ana gündeminde binalarda enerji verimliliği, siber güvenlik ve Endüstriyel Tesislerde UPS Verimliliği, Soğutma ve Sınır Bilişim ile farklı endüstrilere yönelik inovatif çözümler yer aldı. Bu kapsamda şirketin dijital IT ve enerji verimliliği çözümleri büyük ilgi topladı. 
 
Şirketin IT platformları için geliştirdiği yenilikçi çözümler dijitalleşme yolculuğundaki kurumlara güçlü rekabet avantajları sağlıyor. Schneider Electric’in bu alandaki son yeniliği EcoStruxure IT Advisor, bulutun gücünden faydalanarak veri merkezi kurulum ve yönetiminin her zaman ve her yerden gerçekleştirilmesine olanak tanıyan, kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Bulut tabanlı planlama ve modelleme aracı kapasite optimizasyonu, iş etkisi analizi ve iş akışlarının otomasyonunu sağlıyor. Bu sayede büyük veri merkezi ve ortak yerleşimli tesis operatörlerinin işletme maliyetlerini ve risklerini azaltmasına ve çalışma süresini maksimuma çıkarmasına yardımcı oluyor.
 
EcoStruxure IT Advisor, Schneider Electric’in IoT tabanlı açık, farklı marka ürünlerle çalışabilen otomasyon çözümü platformu olan EcoStruxure üzerine kurulu. EcoStruxure, kullanıcılarına güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik sağlıyor. Haberleşen ürünler, uç kontrol ve uygulama, analitik ve servisler katmanlarından oluşan EcoStruxure mimarisi aynı zamanda Nesnelerin İnterneti, haberleşme ve bulut teknolojileri, büyük veri analitiği ve siber güvenlik gibi teknolojileri kullanıyor. Böylece Bina, Güç, Veri Merkezi, Makine, Tesis ve Şebeke alanlarında endüstrinin tüm katmanlarında dijital dönüşüme hizmet ediyor. 
 
Schneider Electric, enerji verimliliğinde öncü çözümlerini tanıttı
Schneider Electric enerjinin akıllı ve verimli kullanımını yaygınlaştırmak üzere enerji ve altyapı, endüstri, bina, konut ve veri merkezi pazarlarına enerji verimliliği ve yönetimi çözümleri sunuyor. Bu kapsamda şirket, etkinlikler süresince, trafolardan başlayarak son kullanım noktasına kadar enerjinin her aşamada güvenli ve verimli bir şekilde iletilmesi, izlenmesi ve yönetilmesini sağlayan yenilikçi ürün ve sistemlerini tanıttı. Katılımcılar bu teknolojilerle aynı işin %30’a varan oranlarda daha az enerji kullanılarak yapılmasını sağlayan teknolojik çözümlerle tanıştı.
 
Aynı zamanda akıllı şebeke çalışmalarının masaya yatırıldığı etkinliklerde verimli, esnek ve güvenli operasyonlar için eksiksiz bir yapılanma planı ve ürünler paylaşıldı. Schneider Electric’in Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketi sıfatıyla sunduğu enerji yönetim danışmanlığı hizmetleri de katılımcılardan ilgi gördü.
 
Schneider Electric İnovasyon Tır’ının sonraki durakları:
11 Ekim - Bursa Organize Sanayi Bölgesi
16 -17 Ekim 2019 -  İzmir Tepekule Kongre Merkezi Otopark Alanı
 
 
1570177884 SCH InovasyonYolda Ankara 4 1570177884 SCH InovasyonYolda Ankara 1
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31