Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

GARANTİ TEKNOPARK’IN İKLİMLENDİRME TERCİHİ CARRIER OLDU

Garanti markalı kurumlara teknolojik altyapı hizmetleri sunan Garanti Teknoloji’nin Pendik’teki kampüsünde klima sistemleri ve veri merkezi soğutması için Carrier soğutma grupları tercih edildi. 

 

Garanti Teknopark kampüsü, gerçek zamanlı ve kesintisiz sistem kaynağı sağlamaya yönelik teknolojik mimariye, milyonlarca online işlemi gerçekleştirebilen altyapıya ve tüm sistemin 7/24 kusursuz işlerliği için operasyonel kontrol sistemine sahip. Kampüste, Carrier markasının yüksek güvenilirlik ve performans için olağanüstü dayanıklılık testlerinden geçmiş olan Hava Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grubu kullanıldı. Projede ayrıca düşük işletme maliyeti ile verimliliği arttıran, binaların enerji tüketimini ve karbondioksit emisyonunu azaltarak çevreci bir çözüm sağlayan Carrier  Su Soğutmalı Kondenserli Su Soğutma Grubu tercih edildi. Soğutma gruplarının kontrol otomasyonu olarak kullanıcı dostu Automated Logic ile sağlandı.  Bu sayede değişken soğutma ihtiyacına göre, farklı yüklerde de yüksek verimli çalışma sağlanması hedeflendi. Tesisin soğutma enerjisinden tasarruf edebilmesi için serbest soğutmadan (free cooling) faydalanılması planlandı. Böylelikle soğutma grupları çalıştırılmadan ek ısı değiştiricileri kullanılarak veya aynı anda soğutma grupları ile birlikte kısmî yüklerde çalıştırılarak daha az elektrik enerjisi tüketilmesi amaçlandı.

 

Proje hakkında bilgi veren Alarko Carrier  Sistem Satış Yetkilileri, “Özellikle veri merkezleri içeren teknoloji üslerinde, en önemli maliyetlerin başında gelen soğutma enerji giderlerinin azaltılması ve daha çevreci bir yaklaşım benimsenmesi gerekiyor. Bu sebeple tasarruflu altyapı sistemleri tüm veri merkezlerinde yaygınlaşmaya başlıyor. Yapılan araştırmalar veri merkezlerinin elektrik giderlerinin en az yüzde 40’ının soğutma sistemlerinden kaynaklandığını gösteriyor. Garanti Teknopark’ta kullandığımız Carrier markalı soğutma grupları ile üstün verimlilik sağlıyor, aynı zamanda çevreye olan etkilerini en aza indirgemelerine destek oluyoruz” diye bilgi verdi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36