Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var ENERJİSA ENERJİ’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ İzocam bölgenin önemli enerji projelerine ürün ve yalıtım danışmanlık hizmeti sunuyor Siemens Energy 2020’de faaliyetlerine başlıyor İmbat, Yeniliklere ve Teknolojiye Açtığı Pencerelerle ISK-Sodex 2019’da İlgi Topladı SOSİAD, “Avrupa ve Türkiye’de Florlu Sera Gazlarına İlişkin Yönetmelik Uygulamaları Semineri” Düzenledi Baymak Güneş Kolektörleri Projelerin Çözüm Ortağı Ravaber Taşyünü Shell & Turcas enerjisini güneşten alan istasyon sayısını 3’e çıkardı Premix yoğuşmalı kombi hem çevreci hem de çok tasarruflu MİMSAN, Isınmada %35 Enerji Tasarrufu Sağlayacak Yoğuşmalı Kazan Teknolojilerini Tanıttı Türkiye’nin en büyük lisanslı güneş enerjisi santrali Cıngıllı GES üretime başladı PA-FLEX KAUÇUK, ISK-SODEX 2019 FUARI'NDAKİ STANDINDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI Vaillant güvencesi ve rahatlığı ATILMASI GEREKEN ADIMLARIN YILLIK BÜYÜMEYE KATKISI 10 GW

BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti

Nisan 2018'de Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörler ve kondansatörler portföyünü satın aldıktan sonra, soğutma ve iklimlendirme teknolojisi uzmanı BITZER, Rottenburg-Hailfingen'deki fabrikasını kuruyor. Burada üretilen ilk yeni kondenser ise müşteriye teslim edildi.

BITZER, klima ve soğutma uygulamaları için Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünü Nisan 2018'de satın aldı. Mayıs 2019'a kadar, bu ürünler BITZER için İtalya, Alonte'deki Alfa Laval fabrikasında üretildi. O zamandan beri üretim, Almanya'daki BITZER HEXPV (ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar) fabrikasına transfer edilme sürecine girmiştir. 2019'un temmuz ayında ilk yeni BITZER kondenser Rottenburg-Hailfingen'de üretildi ve müşteriye sevk edildi.

Önemli kilometre taşı

Temmuz 2019’un başından bu yana, tüm CRF, CXP, CXPM ve McDEW kondansatörleri Alonte’de değil, BITZER tarafından doğrudan Rottenburg-Hailfingen bölgesinde üretiliyor. Genleşmeli buharlaştırıcılar da 2020 ocak ayından itibaren orada üretilecek.

2018'den başlayarak, BITZER’in Rottenburg-Hailfingen bölgesi, HEXPV üretimi için diğerleri arasında daha fazla üretim kapasitesi ve iş ekleyerek genişleme sürecinden geçiyor. Fabrika 1985'ten beri BİTZER ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar üretmektedir. 2019'un sonuna gelindiğinde, eski Alfa Laval portföyünün üretimi, tamamen Güney Almanya'daki BITZER bölgesine devredilecek. 2020'den itibaren kompresör ve evaporatör karışık siparişleri mümkün olacak.

BITZER, 1950'lerden bu yana tatlı su ve deniz suyu uygulamaları için kondansatör üretmektedir. Alfa Laval’ın kabuk ve boru evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünün satın alınması, BITZER'i dünya çapında kabuk ve boru ısı eşanjörü pazarında en büyük bağımsız üreticiye dönüştürdü. Şirket, Almanya, ABD ve Avustralya'daki fabrikalarında HEXPV ürünleri üretmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2