İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörlüğü’ne Bilgi Akkaya getirildi Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR HİJYENİK KLİMA SANTRALLERİNDE KULLANILAN BATARYALAR Buderus’tan Avantajlı Kombi Bakım Kampanyası BORUSAN MANNESMANN KOVİD-19’U TEKNOLOJİYLE HACKLİYOR YAZIN ENERJİ SAVURGANLIĞININ ÖNÜNE GEÇMEK YALITIMLA MÜMKÜN İHTİYACINIZIN TAM KARŞILIĞI: ETNA PAKET TİP KONUTSAL HİDROFOR ÇÖZÜMLERİ MASDAF’IN UKMS SERİSİ POMPALARI, BİYOLOJİK HAYATI VE İNSAN SAĞLIĞINI KORUYOR

BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti

Nisan 2018'de Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörler ve kondansatörler portföyünü satın aldıktan sonra, soğutma ve iklimlendirme teknolojisi uzmanı BITZER, Rottenburg-Hailfingen'deki fabrikasını kuruyor. Burada üretilen ilk yeni kondenser ise müşteriye teslim edildi.

BITZER, klima ve soğutma uygulamaları için Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünü Nisan 2018'de satın aldı. Mayıs 2019'a kadar, bu ürünler BITZER için İtalya, Alonte'deki Alfa Laval fabrikasında üretildi. O zamandan beri üretim, Almanya'daki BITZER HEXPV (ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar) fabrikasına transfer edilme sürecine girmiştir. 2019'un temmuz ayında ilk yeni BITZER kondenser Rottenburg-Hailfingen'de üretildi ve müşteriye sevk edildi.

Önemli kilometre taşı

Temmuz 2019’un başından bu yana, tüm CRF, CXP, CXPM ve McDEW kondansatörleri Alonte’de değil, BITZER tarafından doğrudan Rottenburg-Hailfingen bölgesinde üretiliyor. Genleşmeli buharlaştırıcılar da 2020 ocak ayından itibaren orada üretilecek.

2018'den başlayarak, BITZER’in Rottenburg-Hailfingen bölgesi, HEXPV üretimi için diğerleri arasında daha fazla üretim kapasitesi ve iş ekleyerek genişleme sürecinden geçiyor. Fabrika 1985'ten beri BİTZER ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar üretmektedir. 2019'un sonuna gelindiğinde, eski Alfa Laval portföyünün üretimi, tamamen Güney Almanya'daki BITZER bölgesine devredilecek. 2020'den itibaren kompresör ve evaporatör karışık siparişleri mümkün olacak.

BITZER, 1950'lerden bu yana tatlı su ve deniz suyu uygulamaları için kondansatör üretmektedir. Alfa Laval’ın kabuk ve boru evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünün satın alınması, BITZER'i dünya çapında kabuk ve boru ısı eşanjörü pazarında en büyük bağımsız üreticiye dönüştürdü. Şirket, Almanya, ABD ve Avustralya'daki fabrikalarında HEXPV ürünleri üretmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31