Danfoss, Soğutkan Haftası’nı kutladı RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA EMANET LİMAK ENERJİ, AŞURE GÜNÜ’NÜ MÜŞTERİLERİ İLE KARŞILADI BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380 İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği / MCE ve BIE Fuarı Dört Mevsim İdeal İklimlendirme Baymak Isı Pompası 22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası İklimlendirmede Güney Afrika pazarı mercek altında PANASONIC LIFE SOLUTIONS TÜRKİYE “INNOVATION CORNER” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ Bosch Türkiye ve Sabancı Üniversitesi’nden sanayide dijital dönüşüm için ortak proje YENİLENEBİLİR ENERJİDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ ODE KALİTEYE YATIRIM YAPTI, SU YALITIMINDA EPİKON DÖNEMİNİ BAŞLATTI BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti Knauf Türkiye’de bayrak değişimi Siemens teknolojileri “ISK-SODEX” 2019 Fuarı’nda sergilenecek

FORM’DAN YERLİ ÜRETİM ISI POMPALARINDA TEKNİK EĞİTİM

Form‘un yerli ürünü su kaynaklı ısı pompaları teknik servis ve satış personellerine tanıtıldı
 
İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, kısa bir süre önce yerli üretime geçtiği su kaynaklı ısı pompası alanında yetkili servis ve satış personelinin katıldığı bir teknik eğitim gerçekleştirdi. İzmir’de Pancar OSB’de yer alan üretim tesislerinde düzenlenen eğitimde Form’un 30 yıllık deneyiminin yansıtıldığı yerli ısı pompalarının kurulum, onarım, çalışma sistematiği gibi kapsamlı konularda katılımcılarla uygulamalı ve teorik bilgi paylaşımı yapıldı. 
 
Form iştiraki Form Endüstri Ürünleri A.Ş.’nin 30 yılı aşkın bir süredir deneyiminin bulunduğu ve kısa süre önce yerli üretimine başlanan ısı pompaları alanında Form merkez servisi ile yetkili servislerin ve ısı pompası satış personelinin katıldığı bir teknik eğitim toplantısı gerçekleştirildi. 
 
Form’un İzmir Pancar OSB’de yer alan fabrikasında düzenlenen ve toplamda 28 kişinin katıldığı eğitimde; Ar-Ge’si Form Endüstri Tesisleri A.Ş. bünyesinde geliştirilmiş yerli üretim su kaynaklı ısı pompalarının genel yapısı, komponentler, yazılım ve otomasyon senaryoları ile kurulum, devreye alma ve arıza onarımlarda dikkat edilecek konular hakkında detaylı bilgi paylaşıldı. Bunun yanı sıra toplantı süresince katılımcı servisler yeni ürün hakkında kendi saha tecrübelerine ve birikimlerine yönelik görüşlerini paylaştı. 
 
Uygulamalı eğitimin de yapıldığı toplantıda, üretim alanı ve ürün test standı da gezilerek ürün üzerinde bilgi paylaşımı yapıldı ve merak edilenler hakkında yöneltilen sorular yanıtlandı. Katılımcılar tarafından büyük ilgi gören eğitim, ürünün ortaya çıkış sürecinde yer alan AR-GE Müdürü Muhammed Damar ve AR-GE Müdür Yardımcısı Cansu Özçelik tarafından düzenlendi. 
 
Eğitimde Form’un ısı pompaları alanındaki deneyim ve tecrübesine vurgu yapan AR- GE Müdürü Muhammed Damar şunları söyledi: “55 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren ve su kaynaklı ısı pompaları konusunda 30 yıllık deneyimimizle öncü bir firma olarak yerli ısı pompalarımızı piyasa ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdik. Bunun yanı sıra bu ürünlerin ana kart ve yazılım gibi detaylarını da yine bilgi birikimimizi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak hazırladık. Piyasadaki yüzlerce su kaynaklı ısı pompası projesinin uygulayıcı firması olarak tüm tasarım, Ar-Ge ve üretim süreçleri tarafımızca gerçekleştirilen bu ürünleri gerek gaz gerekse su devresinde üst seviyede koruma ve otomasyon yönetimi ile donattık ve profesyonellerin dikkatine sunduk. Müşterilere kullanım kolaylığı sağlayabilmek amacıyla özel donanımlarla oda termostadı üzerinde geliştirmeler yaptık. Müşterilerimizin üründen maksimum derecede verim alabilmesi için fan hızı konusundaki  beklentileri karşılayabilmek adına 3 ayrı fan hızı seçebilme imkanı tanıdık.   Aynı zamanda ana kart üzerinden kontrol edilebilen 2 kademeli ısıtıcı sayesinde de cihazların direk taze hava ile çalışması sağladık. Yeni ısı pompalarımız Modbus veya Bacnet otomasyona uyumlu olarak direk sahaya sevk edilmekte, müşterinin ihtiyaçlar doğrultusunda diğer BMS taleplerine de cevap verebilmektedir.
 
Bunun gibi birçok inovatif yaklaşımda bulunduğumuz bu yeni ürün ile Form olarak su kaynaklı ısı pompası uygulamalarındaki iddiamızı artırmaktan ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak bu özel ürünü piyasaya sunmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz.’’ 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8