Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’da 300 Firma ile Buluştu DÜNYANIN İLK KATLANABİLİR GÜNEŞ PANELİ ÇATISINI NORD HAREKET ETTİRİYOR PANASONIC’TEN YANGINA KARŞI AKILLI KORUMA SİSTEMLERİ İSİB,AQUATHERM MOSCOW 2020 FUARI’NDA INFO STAND’I KURDU BoschTermoteknoloji’den hayatı kolaylaştıran, dekoratif duvar tipi fanlar Limak “Daha İyi Bir Dünya İçin Söylemden Eyleme” Geçiyor İZMİR GÜNEŞ ENERJİSİ’NE KUCAK AÇTI Modern Sanayi Kompleksi TEM 34 İkitelli, Aironn’un Referansları Arasına Katıldı Danfoss Soğutma Danimarka’da TOSHIBA YENİ YÜKSEK KAPASİTELİ MİNİ SMMS-E MODEL VRF DIŞ ÜNİTELERİNİ PİYASAYA ÇIKARIYOR VAILLANT, ECOTEC INTRO İLE TASARRUFTA ÇITAYI YÜKSELTİYOR DOĞU İKLİMLENDİRME FOUR-HPGK ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZI BOSCH, BAĞLANABİLİRLİĞİN YENİ ADI EASYCONTROL AKILLI ODA KUMANDASI CASTEL: DÜŞÜK GWP’Lİ SOĞUTUCULAR İÇİN GELECEĞE ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER DAIKIN ÇEVRE VİZYONU 2050 VE DAIKIN’IN SOĞUTUCU AKIŞKAN POLİTİKASI

​Danfoss, “Bölgesel Enerjinin Dijitalleşmesi Zirvesi”ni gerçekleştirdi

Danfoss, 20-21 Ağustos tarihleri arasında Bölgesel Enerjinin Dijitalleşmesi Zirvesi’ni Kapadokya’da gerçekleştirdi. 
 
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Kapadokya’da 20-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Bölgesel Enerjinin Dijitalleşmesi Zirvesi”ne ev sahipliği yaptı. Bölgesel enerji alanında görev yapan yaklaşık 80 kişiyi ağırlayan zirvede Danfoss, “Bölgesel Enerji” bölümünden ürün yöneticileri ve iş geliştirme ekiplerinin liderliğinde en yeni trendleri ve Danfoss’un dijital çözümlerini anlattı. 
 
Türkiye’de bölgesel ısıtma alanında faaliyet gösterenkişi ve kuruluşların da sunumlarıyla dijitalleşme yolundaki tecrübelerini paylaştığı zirvede, Avrupada’ki dijital çözümlerin Türkiye’ye nasıl uyarlanabileceğinin interaktif bir şekide aktarıldı. Zirve sırasında düzenlenen workshoplardan çıkan sonuçlar değerlendirilerek yeni projelerin oluşturulması için adımlar atıldı. Zirvede ayrıca Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Hükümeti ve Türk Hükümetleriyle birlikte hazırlanan Türkiye’deki yeni enerji yasası hakkındaki çalışmaların son durumu hakkında bilgiler verildi.
 
İki gün boyunca süren toplantılarda Danimarka Başkonsolosu Anette Snedgaard Galskjøt, Danimarka Büyükelçiliği Enerji Sektör Danışmanı Dennis Holte Skov-Albertsen,Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma Bölgesel Isıtma İşletme Koodinatörü Can Doğan Cansever ile Danfoss, Bölgesel Enerji Bölüm Başkanı, Anton Koller’in yanısıra Danfoss dünyasından üst düzey yöneticiler katılımcılarla fikir alışverişinde bulundu.
 
 
Zirveye katılan Arı Jeotermal Firma Sahibi ve MTMD Genel Sekreteri Gürkan Arı konuyla ilgili şunları söyledi: “Yıllardır Danfoss ile çalışıyor ve bu tarz seminerlerine katılıyoruz gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim için bu tarz toplantılarda öğrendiklerimiz, gördüklerimiz, bilgilerimizi pekiştirmek için çok önemli. Ülkemiz için çok kritik olan bölgesel enerji konularını bu toplantıda tekrar görüştük. Aslında belli bir kesim tarafından bilinen ama kamuoyu ve kullanıcılar tarafından bilinmeyen konular ve detaylar üzerinden fikirler paylaşıldı. Danimarka’daki uygulama ve gelişmeleri duydukça çok heyecanlandık. Biz de projelerimizde bu teknolojiyi ve çözümleri kullanarak tüm Türkiye’de uygulamak istiyoruz.”
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Sodex Ankara-3