Danfoss, Soğutkan Haftası’nı kutladı RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA EMANET LİMAK ENERJİ, AŞURE GÜNÜ’NÜ MÜŞTERİLERİ İLE KARŞILADI BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380 İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği / MCE ve BIE Fuarı Dört Mevsim İdeal İklimlendirme Baymak Isı Pompası 22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası İklimlendirmede Güney Afrika pazarı mercek altında PANASONIC LIFE SOLUTIONS TÜRKİYE “INNOVATION CORNER” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ Bosch Türkiye ve Sabancı Üniversitesi’nden sanayide dijital dönüşüm için ortak proje YENİLENEBİLİR ENERJİDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ ODE KALİTEYE YATIRIM YAPTI, SU YALITIMINDA EPİKON DÖNEMİNİ BAŞLATTI BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti Knauf Türkiye’de bayrak değişimi Siemens teknolojileri “ISK-SODEX” 2019 Fuarı’nda sergilenecek

LG, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’

LG, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’ ile Akıllı Ev Cihazlarına Bağlantıyı Daha da Kolaylaştırıyor
 
Yeni ThinQ™ Uygulamasındaki Ses Tanıma Özelliği, Kullanıcılara Doğal Dil Kullanımı ile LG Ürünlerini Kontrol Etme ve İzleme İmkânı Sağlıyor
 
LG Electronics (LG), ThinQ™ (eski adıyla SmartThinQ™) mobil uygulaması ile müşterilerine benzersiz bir ses tanıma teknolojisi sunuyor. Mobil uygulamayla LG ThinQ™ cihazlarına bağlanmak için maksimum kolaylık sağlıyor. İngilizce destekli akıllı ev cihaz yönetimi için ilk olan mobil uygulama; çamaşır makineleri, kurutucular, buzdolapları, fırınlar, bulaşık makineleri, elektrikli süpürgeler, klimalar, hava temizleyicileri gibi tüm Wi-Fi özelliğine sahip LG cihazlarının yönetimi için Google Asistan’ın ses tanıma teknolojisini kullanıyor.
 
Kullanıcılar, ThinQ uygulaması sayesinde sesli konuşma komutları ile cihazlarını kontrol etmenin ve izlemenin inanılmaz kolaylığını yaşayacak. Akıllı ev kolaylığında zirve noktası olan uygulama, tek bir komutla tüm bağlı LG cihazları için gerçek zamanlı güncelleştirmeler sunuyor. Kullanıcılar, işyerlerindeyken ThinQ uygulamasından çamaşır makinesi programında kalan süreyi kontrol etmesini isteyebiliyor ya da araç kullanırken, telefonlarına bakmak için durmak zorunda kalmadan klima sıcaklığını ayarlayabiliyor. 
 
ThinQ uygulaması, ürünlerin özellikleri ve işlevleri hakkında yararlı bilgiler sağlarken kullanıcıyı bakım ya da sorunların çözümü konusunda da bilgilendiriyor. Uygulama, “Hava temizleyicisindeki otomatik işlev nasıl çalışır?” ya da “Soğutucu üzerindeki sarı ışığın anlamı nedir?” gibi sorular sorulduğunda anında cevap veriyor. ThinQ uygulaması, yalnızca ürün kullanımına ilişkin yaygın soruları yanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda, yakın zamandaki kullanım özetini de çıkarıyor ve yararlı yaşam ipuçları veriyor.*
 
LG Home Appliance & Air Solution Company Akıllı Ev Birimi Başkanı Alive Ryu, konuyla ilgili,  “Müşterilerimizin yaşamlarını ölçülebilir şekilde kolaylaştıran akıllı ev deneyiminin yaratılması, bizim öncelikli amacımız. Ses algılama özelliğine sahip mobil uygulama ile kolaylığı ön plana çıkaran en üst düzeyde akıllı ev ekosistemini yarattık.” dedi.
 
Geliştirilmiş ThinQ uygulaması, bu ay Kore’de, dördüncü çeyrekte Kuzey Amerika’da ve önümüzdeki yıl Avrupa’daki kilit pazarlarda piyasaya çıkacak.
 
6-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan IFA 2019'da katılımcılar, LG'nin Berlin Messe'deki 18 nolu Salonda bulunan standına uğrayarak LG’nin bütün akıllı ev çözüm-lerini deneyimlemeye ve #LGIFA2019 ile LG’nin IFA faaliyetlerini takip etmeye davet ediliyor.
 
 
* Bu özellik şu anda yalnızca Kore’de kullanılabilmektedir.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8