Türk İklimlendirme Sektörü Kenya’da 300 Firma ile Buluştu DÜNYANIN İLK KATLANABİLİR GÜNEŞ PANELİ ÇATISINI NORD HAREKET ETTİRİYOR PANASONIC’TEN YANGINA KARŞI AKILLI KORUMA SİSTEMLERİ İSİB,AQUATHERM MOSCOW 2020 FUARI’NDA INFO STAND’I KURDU BoschTermoteknoloji’den hayatı kolaylaştıran, dekoratif duvar tipi fanlar Limak “Daha İyi Bir Dünya İçin Söylemden Eyleme” Geçiyor İZMİR GÜNEŞ ENERJİSİ’NE KUCAK AÇTI Modern Sanayi Kompleksi TEM 34 İkitelli, Aironn’un Referansları Arasına Katıldı Danfoss Soğutma Danimarka’da TOSHIBA YENİ YÜKSEK KAPASİTELİ MİNİ SMMS-E MODEL VRF DIŞ ÜNİTELERİNİ PİYASAYA ÇIKARIYOR VAILLANT, ECOTEC INTRO İLE TASARRUFTA ÇITAYI YÜKSELTİYOR DOĞU İKLİMLENDİRME FOUR-HPGK ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZI BOSCH, BAĞLANABİLİRLİĞİN YENİ ADI EASYCONTROL AKILLI ODA KUMANDASI CASTEL: DÜŞÜK GWP’Lİ SOĞUTUCULAR İÇİN GELECEĞE ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER DAIKIN ÇEVRE VİZYONU 2050 VE DAIKIN’IN SOĞUTUCU AKIŞKAN POLİTİKASI

LG, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’

LG, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’ ile Akıllı Ev Cihazlarına Bağlantıyı Daha da Kolaylaştırıyor
 
Yeni ThinQ™ Uygulamasındaki Ses Tanıma Özelliği, Kullanıcılara Doğal Dil Kullanımı ile LG Ürünlerini Kontrol Etme ve İzleme İmkânı Sağlıyor
 
LG Electronics (LG), ThinQ™ (eski adıyla SmartThinQ™) mobil uygulaması ile müşterilerine benzersiz bir ses tanıma teknolojisi sunuyor. Mobil uygulamayla LG ThinQ™ cihazlarına bağlanmak için maksimum kolaylık sağlıyor. İngilizce destekli akıllı ev cihaz yönetimi için ilk olan mobil uygulama; çamaşır makineleri, kurutucular, buzdolapları, fırınlar, bulaşık makineleri, elektrikli süpürgeler, klimalar, hava temizleyicileri gibi tüm Wi-Fi özelliğine sahip LG cihazlarının yönetimi için Google Asistan’ın ses tanıma teknolojisini kullanıyor.
 
Kullanıcılar, ThinQ uygulaması sayesinde sesli konuşma komutları ile cihazlarını kontrol etmenin ve izlemenin inanılmaz kolaylığını yaşayacak. Akıllı ev kolaylığında zirve noktası olan uygulama, tek bir komutla tüm bağlı LG cihazları için gerçek zamanlı güncelleştirmeler sunuyor. Kullanıcılar, işyerlerindeyken ThinQ uygulamasından çamaşır makinesi programında kalan süreyi kontrol etmesini isteyebiliyor ya da araç kullanırken, telefonlarına bakmak için durmak zorunda kalmadan klima sıcaklığını ayarlayabiliyor. 
 
ThinQ uygulaması, ürünlerin özellikleri ve işlevleri hakkında yararlı bilgiler sağlarken kullanıcıyı bakım ya da sorunların çözümü konusunda da bilgilendiriyor. Uygulama, “Hava temizleyicisindeki otomatik işlev nasıl çalışır?” ya da “Soğutucu üzerindeki sarı ışığın anlamı nedir?” gibi sorular sorulduğunda anında cevap veriyor. ThinQ uygulaması, yalnızca ürün kullanımına ilişkin yaygın soruları yanıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda, yakın zamandaki kullanım özetini de çıkarıyor ve yararlı yaşam ipuçları veriyor.*
 
LG Home Appliance & Air Solution Company Akıllı Ev Birimi Başkanı Alive Ryu, konuyla ilgili,  “Müşterilerimizin yaşamlarını ölçülebilir şekilde kolaylaştıran akıllı ev deneyiminin yaratılması, bizim öncelikli amacımız. Ses algılama özelliğine sahip mobil uygulama ile kolaylığı ön plana çıkaran en üst düzeyde akıllı ev ekosistemini yarattık.” dedi.
 
Geliştirilmiş ThinQ uygulaması, bu ay Kore’de, dördüncü çeyrekte Kuzey Amerika’da ve önümüzdeki yıl Avrupa’daki kilit pazarlarda piyasaya çıkacak.
 
6-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan IFA 2019'da katılımcılar, LG'nin Berlin Messe'deki 18 nolu Salonda bulunan standına uğrayarak LG’nin bütün akıllı ev çözüm-lerini deneyimlemeye ve #LGIFA2019 ile LG’nin IFA faaliyetlerini takip etmeye davet ediliyor.
 
 
* Bu özellik şu anda yalnızca Kore’de kullanılabilmektedir.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Sodex Ankara-3