İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi İklimlendirmesini İmbat Sağlayacak Siemens Bina Ürünleri bölümü, yangın ve güvenlik sistemlerine yönelik ürünleriyle TÜYAK 2019’da Emlak Termal Kent Yalova DemirDöküm Nitromix ile ısınacak TTMD’nin Yeni Kitabı Duman Kontrol Kılavuzu Yayımlandı FORM ŞİRKETLER GRUBU’NA YENİ MALİ İŞLER DİREKTÖRÜ İTÜ Enerji Enstitüsü - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı HAZIRLANIN! DEĞİŞİM BAŞLIYOR ALDAĞ ALDAPOOL HAVUZ TİPİ NEM ALICI KLİMA SANTRALLERİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANAYİCİLERİ VE ENDÜSTRİSİ DERNEĞİ BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ LİNK YAPI ULUSLARARASI YANGIN ve GÜVENLİK SEMPOZYUMU'NA KATILIYOR GF HAKAN PLASTİK TÜRKİYE VE ORTADOĞU BÖLGE BAŞKANI BATUHAN BESLER AVRUPA’NIN KOMBİSİ İLK KEZ TÜRKİYE’DE E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE KULLANICI KONFORU ÖN PLANDA YENİ JENERASYON DAIKIN ALTHERMA ISI POMPALARI İZOCAM ENKA’NIN IRAK’TAKİ İKİ BÜYÜK PROJESİNİN YALITIMINDA TERCİH EDİLEN MARKA OLDU

ALDAĞ A.Ş.’DEN YENİ NESİL PATENTLİ ISITMA APAREYLERİ

Aldağ A.Ş. Ar-Ge departmanının geliştirdiği yeni nesil radyal ve aksiyal fanlı ısıtma apareylerinde; ısıl verimi yükseltecek batarya ve üfleme mesafesini artıran panjur dizaynı için tasarım tescil patenti alındı. Yeni nesil radyal ve aksiyal fanlı ısıtma apareylerinde motor ve fan tasarımı değiştirilerek yüzde 35 tasarruf sağlandı. Hava jeti oluşturacak kanat dizaynı ile fabrika, depo alanları ve tavan yüksekliği 4 m’yi geçen kapalı alanlarda daha az apareyle daha fazla hacmin verimli şekilde ısıtılması hedeflendi. Isıtma apareyleri, bakım kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edildi. Fanın ve bataryanın ulaşılabilirliğini artırmak için kullanılan açılır kapak sayesinde bataryanın kolayca çıkarılabilmesiyle bakım kolaylığı sağlandı.

 

Yeni nesil aksiyal ve radyal fanlı ısıtma apareyleri; fabrikalar, atölyeler, hangarlar, garajlar, spor salonları gibi yerlerde kullanılmak üzere geliştirildi. ALTA Aksiyal Fanlı Isıtma Apareyleri, standart olarak 90 / 70˚C sıcak su çalışma şartlarında 7.9 - 31.9 kW ısıtma kapasitesi, 1500 - 2250 m³/h hava debisi aralığında 8 tip olarak tasarlandı. ALDA Radyal Fanlı Isıtma Apareyleri, standart olarak 90 / 70 °C sıcak su çalışma şartlarında 7.5-35.8 kW ısıtma kapasitesi ve 1350 -2650 m³/h hava debisi aralığında 9 tip olarak dizayn edildi. Isıtma apareyleri istenildiği takdirde kızgın su ve buharlı olarak da üretilebiliyor. Isıtma apareyleri; galvaniz sacdan özel olarak şekillendirilmiş konstrüksiyonlu ve elektrostatik toz boyalı olarak imal ediliyor. Verimlilik esasına göre minimum ölçü ve ağırlığa sahip olan ısıtma apareyleri, tavan ve duvara kolayca monte edilebilecek şekilde tasarlanıyor. Aksiyal apareylerde kullanılan kendinden motorlu, sessiz ve güvenli olarak çalışan aksiyal fan ile hava sirkülasyonu sağlanıyor. Radyal apareylerde rotor motor tipi seyrek kanatlı ve geriye eğik santrifüj fan grubu bulunuyor. Koruma kafesi ile güvenlik önlemi artırılmıştır. 230 Volt 50 Hz şehir şebeke elektriği ile çalışır. Bakır boru alüminyum kanatlı ısıtıcı bataryalar kullanılır. Verimleri yüksek olan bu bataryalar ile istenilen ısı transferi kolaylıkla yapılabilir. İsteğe bağlı olarak buhar ve kızgın su seçenekleri için (0,5 Atü - 6 Atü), çelik boru, çelik kanatlı, elektro galvaniz kaplamalı ısıtıcı bataryalar da kullanılabilir. Elektrikli ısıtıcı opsiyonu da bulunur. Panjur dizaynı, havayı istenilen şekilde yönlendirmek üzere ayarlanabilir kanatlardan yapılmıştır. İstenildiği takdirde jet üfleme yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Isıtma apareyleri, enerji tasarrufu sağlamak için termostatla kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Solar istanbul -24