İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi İklimlendirmesini İmbat Sağlayacak Siemens Bina Ürünleri bölümü, yangın ve güvenlik sistemlerine yönelik ürünleriyle TÜYAK 2019’da Emlak Termal Kent Yalova DemirDöküm Nitromix ile ısınacak TTMD’nin Yeni Kitabı Duman Kontrol Kılavuzu Yayımlandı FORM ŞİRKETLER GRUBU’NA YENİ MALİ İŞLER DİREKTÖRÜ İTÜ Enerji Enstitüsü - Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı HAZIRLANIN! DEĞİŞİM BAŞLIYOR ALDAĞ ALDAPOOL HAVUZ TİPİ NEM ALICI KLİMA SANTRALLERİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANAYİCİLERİ VE ENDÜSTRİSİ DERNEĞİ BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ LİNK YAPI ULUSLARARASI YANGIN ve GÜVENLİK SEMPOZYUMU'NA KATILIYOR GF HAKAN PLASTİK TÜRKİYE VE ORTADOĞU BÖLGE BAŞKANI BATUHAN BESLER AVRUPA’NIN KOMBİSİ İLK KEZ TÜRKİYE’DE E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE KULLANICI KONFORU ÖN PLANDA YENİ JENERASYON DAIKIN ALTHERMA ISI POMPALARI İZOCAM ENKA’NIN IRAK’TAKİ İKİ BÜYÜK PROJESİNİN YALITIMINDA TERCİH EDİLEN MARKA OLDU

The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor

Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir enerji inovasyon yatırımcısı InnoEnergy, Avrupa’da temiz enerjiye yönelik inovasyonların katalizörü olarak bilinen “The Business Booster” (TBB) etkinliğini bu yıl yedinci kez düzenliyor. 3-4 Ekim 2019 tarihinde Fransa’nın Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek etkinliğin ana teması ise “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacak. Açılış konuşmasını, İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve İnsan Hakları Elçisi Mary Robinson’ın yapacağı etkinlikle eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da 150’den fazla sürdürülebilir enerji inovasyonu sergilenecek. Etkinliğe 40 ülkeden 800’ü aşkın startup ve uzmanın katılımı bekleniyor.
 
EIT InnoEnergy, önde gelen The Business Booster (TBB) etkinliğinde ana temanın “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacağını duyurdu. Sürdürülebilir enerji inovasyonu alanında dünyanın önde gelen etkinliği olan TBB, 3-4 Ekim tarihlerinde Paris Kongre Sarayı’nda (Palais des congrès de Paris) gerçekleştirilecek. 
 
Toplumlar, sürdürülebilir bir enerji yaklaşımına doğru ilerlerken karbon salınımını azaltma konusunda başarılı olmak artık çok daha fazla önem kazandı. Bu noktada da her zamankinden daha çok enerji geçişinin merkezine tüketicileri koymak gerekiyor. 
 
Bu değişim beraberinde, enerji geçişinin insani yönünü yakalamak ve geliştirmek için yeni bir odak noktası getiriyor. İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Eski Özel Temsilcisi Mary Robinson bu konuda katılımcılara ilham verecek bir açılış konuşması yapacak. 
 
TBB’de iki gün boyunca ele alınacak 5 ana konu şöyle: 
Yeni yeteneklere ve yetkinliklere duyulan ihtiyaç 
İnovasyonun kaynakları olarak çeşitlilik ve yaratıcılık 
Müşterinin hazır olma düzeyi
Tüketen üreticilerin yeni rolleri 
Sivillerin rolleri 
 
Katılımcıların dinleyeceği, ilham veren seçkin konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor: 
İklim Değişikliği Komitesi Başkanı Lord Deben
Fransa Ekoloji Bakanı François de Rugy
Nobel Ekonomi Ödülü Sahibi, Harvard Üniversitesi’nden Profesör Eric Stark Maskin 
NIKE Sürdürülebilir Ticaret & İnovasyon Başkan Yardımcısı Dr. Cyrus Wadia
Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Ambroise Fayolle
Schneider Electric Fransa CEO’su Christel Heydemann
 
EIT InnoEnergy CEO’su Diego Pavia etkinlik hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “The Business Booster, enerji sektöründe inovasyon için bir hızlandırıcı görevi görüyor. Enerji geçişinde artık daha önce hiç olmadığı kadar insani yöne odaklanmamız gerekiyor. İnsanlığın karşılaştığı en büyük zorluğu çözmek için dünya genelinden insanlar iş birliği yapmak için buraya geliyor. Ancak teknolojik inovasyon ve mevzuat kadar yaratıcılık, çeşitlilik ve başarılı bir enerji geçişinde tüketicilerin oynadığı rolü anlamak da büyük önem taşıyor. Bu yıl, etkinliğimizin merkezine bu gerekliliği yerleştiriyoruz.”
 
40 ülkeden startuplar, endüstri temsilcileri, finans toplulukları, politika yapıcılar ve düzenleyicilerin de dâhil olduğu 800’ün üzerinde katılımcı ile TBB etkinliği yeni fikirler, yeni içgörüler ve yeni ticari girişimler için bir buluşma noktası olacak. Katılımcılar en yeni ve dünya standardındaki teknolojiler hakkında bilgi edinecek, yeni iş modellerini tanıyacak ve bunları gerçeğe dönüştüren insanlarla bağlantı kuracak. 
 
The Business Booster katılımcıları uzman konuşmacıları dinleme, canlı panel tartışmalarını izleme, interaktif oturumlara katılma imkânı yakalayacak ve bununla birlikte 150’nin üzerinde yeni sürdürülebilir enerji teknolojisini ve yatırım fırsatlarını keşfedecek. Bu etkinlik aynı zamanda şirketlere, kendilerini yatırımcılar ve endüstri temsilcilerinden oluşan izleyicilere tanıtma fırsatı da sunacak. 
 
3 Ekim akşamı ise katılımcılar gala yemeğinde bir araya gelecek.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Solar istanbul -24