GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, EPDK’NIN SON KARARINI DEĞERLENDİRDİ “SU YALITIMI DEPREME KARŞI KALKANDIR” Buderus’tan eski kombileri geleceğe kazandıran kampanya DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ‘DOĞRU HAVAYI’ ANLATTI İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor Her 2 Kişiden 1’inin Kliması Var GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji Türkiye’de 158 MW’lık Rüzgâr Santrali Kuracak The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor Bosch Termoteknoloji, Türkiye genelinde Partner Program üyeleri ile buluşuyor PANASONIC’TEN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER, DAHA KONFORLU OTELLER ODE YALITIM’DA ÜST DÜZEY ATAMA Baymak'tan Yetersiz Su Basıncına Lokal Çözüm Enerji Verimliliği, Geleceğin Yeni Sektörü ve Mesleği Olacak GF Hakan Plastik’den ihracatta her bölgeye özel çözümler Vaillant, Bursa ve Tekirdağ’daki yetkili satıcıları ile markanın gelecek vizyonunu konuştu

İklimlendirme ihracatında artış trendi devam ediyor

İklimlendirme sektörü ihracatı yılın ilk 6 ayını yükselişle tamamladı. Sektör Ocak-Haziran döneminde 2 milyar 265 milyon dolar ihracat geliri elde ederken bir önce yılın aynı dönemine göre yüzde 1,6 oranında büyüdü. Kilogram bazında da yüzde 6 oranında büyüyen ihracat miktarı 469 milyon kilogramdan 497 milyon kilograma çıktı. Sektör içinde en fazla ihracat artışı yüzde 43,7 ile Klima Sistem ve Elemanlarında gerçekleşirken ihracat satışı 185 milyon dolardan 266 milyon dolara ulaştı. 
 
İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, sektör ihracatında olumlu seyrin devam ettiğini söyleyerek, Türk iklimlendirme ürünlerinin dört mevsim dünyanın pek çok ülkesinde yerini aldığını ifade etti. Dönem itibari ile klima sistem ve elemanları, yalıtım ürünleri, soğutma sistem ve elemanları ile havalandırma ekipmanlarının ihracatta ipi göğüslediğini söyleyen Şanal, Türkiye’nin son dönemlerde global klima markalarının üretim yeri olarak tercih edildiğine dikkat çekti. Türkiye’nin bu alanda, sahip olduğu teknolojik gelişim ve avantajlar sayesinde adeta bir üretim üssü haline geleceğinin altını çizen Şanal, “Sektör kendini geliştiriyor. Teknoloji ve ar-ge’ye yatırım yapıyor. Özellikle klima alanında memnun edici yatırımlar gerçekleşti. Global üreticiler sektörümüzdeki gelişimi izliyor. Yatırım için ülkemizi tercih etmeleri tabi ki tesadüf değil. Sektör olarak var gücümüzle ihracat hedeflerimize odaklandık” diye konuştu. 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8