Danfoss, Soğutkan Haftası’nı kutladı RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA EMANET LİMAK ENERJİ, AŞURE GÜNÜ’NÜ MÜŞTERİLERİ İLE KARŞILADI BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380 İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği / MCE ve BIE Fuarı Dört Mevsim İdeal İklimlendirme Baymak Isı Pompası 22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası İklimlendirmede Güney Afrika pazarı mercek altında PANASONIC LIFE SOLUTIONS TÜRKİYE “INNOVATION CORNER” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ Bosch Türkiye ve Sabancı Üniversitesi’nden sanayide dijital dönüşüm için ortak proje YENİLENEBİLİR ENERJİDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ ODE KALİTEYE YATIRIM YAPTI, SU YALITIMINDA EPİKON DÖNEMİNİ BAŞLATTI BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti Knauf Türkiye’de bayrak değişimi Siemens teknolojileri “ISK-SODEX” 2019 Fuarı’nda sergilenecek

ENERJİDE YERLİ EKİPMAN DESTEĞİ SONUÇ VERDİ

ICCI BİYOKÜTLE ENERJİ ÖDÜLÜ MİMSAN’IN ANA EKİPMAN SAĞLAYICISI OLDUĞU

ÇORUM MECİTÖZÜ SANTRALİNE VERİLDİ

 
 

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında bulunan yerli ekipman payını yüzde 70’e çıkardıklarını belirterek, “Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük” dedi.

 

“Enerjide Değişim ve Dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen ICCI 2019 kapsamında verilen 8. ICCI Enerji Ödülleri sahiplerini buldu. “Yenilenebilir Enerji Santralleri - Biyokütle ve Atık” kategorisinde ödülü Oltan – Köleoğlu Enerji’nin Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali kazandı. Santralin ana ekipman sağlayıcısı olarak Mimsan Endüstri Kazanları da ödüle layık görüldü. Mimsan Grup adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’tan aldı.

 

"YERLİ TEKNOLOJİ RÜŞTÜNÜ İSPATLADI”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan yaptığı konuşmada, Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali’ne verilen ödülün yerli teknolojinin enerjide rüştünü ispatlaması anlamına geldiğini belirterek, “Enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında olan yerli ekipman payını Mimsan olarak yüzde 70’e çıkardık. Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük. Mimsan Grup olarak enerji ekipmanlarında yerli teknolojinin öncülüğünü yaparak cari açığın azalmasına katkı sağlamaktan ötürü onur duyuyoruz” diye konuştu. Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, hem enerjide dışa bağımlılığın azaltılması, hem de atık bertarafının kesintiye uğramaması için YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin yeni dönemde de sürmesi gerektiğini vurguladı. 

 

İVME PAKETİ ÖNEMLİ BİR ADIMDIR”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, Türkiye’nin bir üretim ve ihracat seferberliğine ihtiyacının olduğunu belirterek, “Bu dönemde yerli sanayiye yönelik açıklanan İVME paketini umut verici buluyoruz” diye konuştu.

 

Mimsan bugüne kadar ICCI 2019 ödülünü kazanan Çorum Mecitözü Santrali de dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 5 biyokütle santrali kurdu. Malatya şehrinin çöpünü enerjiye çeviren ve geçen sene faaliyete geçen santral de bunlar arasında yer alıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8