Masdaf, İç Piyasadaki Daralmayı, Küresel Pazarda Büyüyerek Fırsata Dönüştürdü İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ

ENERJİDE YERLİ EKİPMAN DESTEĞİ SONUÇ VERDİ

ICCI BİYOKÜTLE ENERJİ ÖDÜLÜ MİMSAN’IN ANA EKİPMAN SAĞLAYICISI OLDUĞU

ÇORUM MECİTÖZÜ SANTRALİNE VERİLDİ

 
 

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında bulunan yerli ekipman payını yüzde 70’e çıkardıklarını belirterek, “Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük” dedi.

 

“Enerjide Değişim ve Dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen ICCI 2019 kapsamında verilen 8. ICCI Enerji Ödülleri sahiplerini buldu. “Yenilenebilir Enerji Santralleri - Biyokütle ve Atık” kategorisinde ödülü Oltan – Köleoğlu Enerji’nin Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali kazandı. Santralin ana ekipman sağlayıcısı olarak Mimsan Endüstri Kazanları da ödüle layık görüldü. Mimsan Grup adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’tan aldı.

 

"YERLİ TEKNOLOJİ RÜŞTÜNÜ İSPATLADI”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan yaptığı konuşmada, Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali’ne verilen ödülün yerli teknolojinin enerjide rüştünü ispatlaması anlamına geldiğini belirterek, “Enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında olan yerli ekipman payını Mimsan olarak yüzde 70’e çıkardık. Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük. Mimsan Grup olarak enerji ekipmanlarında yerli teknolojinin öncülüğünü yaparak cari açığın azalmasına katkı sağlamaktan ötürü onur duyuyoruz” diye konuştu. Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, hem enerjide dışa bağımlılığın azaltılması, hem de atık bertarafının kesintiye uğramaması için YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin yeni dönemde de sürmesi gerektiğini vurguladı. 

 

İVME PAKETİ ÖNEMLİ BİR ADIMDIR”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, Türkiye’nin bir üretim ve ihracat seferberliğine ihtiyacının olduğunu belirterek, “Bu dönemde yerli sanayiye yönelik açıklanan İVME paketini umut verici buluyoruz” diye konuştu.

 

Mimsan bugüne kadar ICCI 2019 ödülünü kazanan Çorum Mecitözü Santrali de dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 5 biyokütle santrali kurdu. Malatya şehrinin çöpünü enerjiye çeviren ve geçen sene faaliyete geçen santral de bunlar arasında yer alıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2