Alarko Carrier Webinarları Devam Ediyor TTMD, Sempozyum Basın Toplantısı Düzenledi Mimsan’ın Kat Kaloriferli Kazan Teknolojileri, Isıtmada %30 Tasarruf Sağlıyor Sanal TTMD XIV. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Pandemi ortamında merkezi iklimlendirme cihazları ve havalandırma sistemlerinin kullanımı GoodWe SDT G2 Serisi İnvertörler - Güç ve Tasarrufunuzu En Üst Düzeye Çıkarın Termo Teknik önlem aldı, faaliyetine devam etti ENERJİDE BAĞIMSIZLIK YOLU RÜZGAR ENERJİSİNDEN GEÇİYOR HİJYENİK KLİMA SANTRALLERİNDE KULLANILAN BATARYALAR Buderus’tan Avantajlı Kombi Bakım Kampanyası BORUSAN MANNESMANN KOVİD-19’U TEKNOLOJİYLE HACKLİYOR YAZIN ENERJİ SAVURGANLIĞININ ÖNÜNE GEÇMEK YALITIMLA MÜMKÜN İHTİYACINIZIN TAM KARŞILIĞI: ETNA PAKET TİP KONUTSAL HİDROFOR ÇÖZÜMLERİ MASDAF’IN UKMS SERİSİ POMPALARI, BİYOLOJİK HAYATI VE İNSAN SAĞLIĞINI KORUYOR AWE-İLHAM VEREN ÜRÜNLER UL: FİLTRE DRAYERLER VE SOLENOID VALFLER

ENERJİDE YERLİ EKİPMAN DESTEĞİ SONUÇ VERDİ

ICCI BİYOKÜTLE ENERJİ ÖDÜLÜ MİMSAN’IN ANA EKİPMAN SAĞLAYICISI OLDUĞU

ÇORUM MECİTÖZÜ SANTRALİNE VERİLDİ

 
 

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında bulunan yerli ekipman payını yüzde 70’e çıkardıklarını belirterek, “Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük” dedi.

 

“Enerjide Değişim ve Dönüşüm” temasıyla gerçekleştirilen ICCI 2019 kapsamında verilen 8. ICCI Enerji Ödülleri sahiplerini buldu. “Yenilenebilir Enerji Santralleri - Biyokütle ve Atık” kategorisinde ödülü Oltan – Köleoğlu Enerji’nin Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali kazandı. Santralin ana ekipman sağlayıcısı olarak Mimsan Endüstri Kazanları da ödüle layık görüldü. Mimsan Grup adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’tan aldı.

 

"YERLİ TEKNOLOJİ RÜŞTÜNÜ İSPATLADI”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan yaptığı konuşmada, Çorum Mecitözü Biyokütle Santrali’ne verilen ödülün yerli teknolojinin enerjide rüştünü ispatlaması anlamına geldiğini belirterek, “Enerji santrallerinde geçmişte yüzde 5-10 arasında olan yerli ekipman payını Mimsan olarak yüzde 70’e çıkardık. Bu başarıda YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin katkısı büyük. Mimsan Grup olarak enerji ekipmanlarında yerli teknolojinin öncülüğünü yaparak cari açığın azalmasına katkı sağlamaktan ötürü onur duyuyoruz” diye konuştu. Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, hem enerjide dışa bağımlılığın azaltılması, hem de atık bertarafının kesintiye uğramaması için YEKDEM ve Yerli Ekipman Desteğinin yeni dönemde de sürmesi gerektiğini vurguladı. 

 

İVME PAKETİ ÖNEMLİ BİR ADIMDIR”

Mimsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Enver İlhan, Türkiye’nin bir üretim ve ihracat seferberliğine ihtiyacının olduğunu belirterek, “Bu dönemde yerli sanayiye yönelik açıklanan İVME paketini umut verici buluyoruz” diye konuştu.

 

Mimsan bugüne kadar ICCI 2019 ödülünü kazanan Çorum Mecitözü Santrali de dahil olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde 5 biyokütle santrali kurdu. Malatya şehrinin çöpünü enerjiye çeviren ve geçen sene faaliyete geçen santral de bunlar arasında yer alıyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31