GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, EPDK’NIN SON KARARINI DEĞERLENDİRDİ “SU YALITIMI DEPREME KARŞI KALKANDIR” Buderus’tan eski kombileri geleceğe kazandıran kampanya DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ‘DOĞRU HAVAYI’ ANLATTI İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor Her 2 Kişiden 1’inin Kliması Var GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji Türkiye’de 158 MW’lık Rüzgâr Santrali Kuracak The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor Bosch Termoteknoloji, Türkiye genelinde Partner Program üyeleri ile buluşuyor PANASONIC’TEN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER, DAHA KONFORLU OTELLER ODE YALITIM’DA ÜST DÜZEY ATAMA Baymak'tan Yetersiz Su Basıncına Lokal Çözüm Enerji Verimliliği, Geleceğin Yeni Sektörü ve Mesleği Olacak GF Hakan Plastik’den ihracatta her bölgeye özel çözümler Vaillant, Bursa ve Tekirdağ’daki yetkili satıcıları ile markanın gelecek vizyonunu konuştu

AYVAZ TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KAPASİTELİ BUHAR EKİPMANI TEST MERKEZİ’Nİ FAALİYETE GEÇİRDİ

AYVAZ TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK KAPASİTELİ BUHAR EKİPMANI TEST MERKEZİ’Nİ FAALİYETE GEÇİRDİ

 

Türkiye’nin ilk kondenstop üreticisi Ayvaz, buhar alanında bir ilki daha gerçekleştirdi. Sıcaklık ve basınç kapasitesiyle sektörün en yükseğine sahip Buhar Ekipmanı Test Merkezi’ni geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdi.

 

Sektöre kazandırdığı ilklerle adından söz ettiren Ayvaz, buhar alanında yine bir ilki gerçekleştirdi. Şirket, Türkiye’nin en yüksek sıcaklık ve basınç kapasitesine sahip Buhar Ekipmanı Test Merkezi’ni geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdi. 

 

Buhar ürünlerinin tahliye kapasite ve dayanıklılık testlerini kusursuz şekilde yapabilmek ve sektöre daha sorunsuz buhar ürünleri sunabilmek için Ayvaz’ın AR-GE departmanının görevlendirmesiyle start veren proje, Proje Mühendisleri Oğulcan Torun ve Batuhan Yavuz’un yönetimi; deneyimli ustabaşı Rober Artik’in uygulamasıyla 10 ayda hayata geçirildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut, bu yeni ve modern merkezde test sürecinin birçok aşamasının manuel değil “otomasyon sistemleriyle” sağlandığını ve bu nedenle minimum iş gücüne gereksinim duyulduğunu söyledi. “Fabrikamızda üretilen tüm buhar ekipmanları artık bu yeni test odasında test ediliyor” diyen Alpagut “Testlerimizi artık daha iyi koşullarda yapabiliyoruz. Her zaman olduğu gibi yine ancak bu testleri geçen ürünleri müşterilerimize teslim ediyoruz. Burası, 40 bar doymuş buhar ve 230° C kondens sıcaklına kadar test yapılabilen Türkiye’deki ilk ve tek test merkezi. Ayvaz olarak sektörümüzde bir ilki daha gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Proje Mühendisleri Oğulcan Torun ile Batuhan Yavuz ise, genç mühendisler olarak sektörde ilk olan bu projenin her aşamasında görev aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdiler. “40 yıllık ustamızın deneyimi ve biz gençlerin enerjisiyle böyle güzel bir yeri Ayvaz’a kazandırabildik. Projenin Revit’te 3 boyutlu olarak çizilmesinden hayata geçirilmesine kadarki tüm aşamalarda keyifle çalıştık. Şirketimizi ziyaret eden müşterilerimize, eğitim alan mühendislerimize ve bayilerimize adeta ‘buhar okulu’ niteliğinde bir tesis kazandırdık. Birçok buhar ürünümüzü de kullandığımız için burayı "Showroom" olarak bile nitelendirebiliriz” diyerek projeyle ilgili detaylı bilgi verdiler. Merkezin uygulamasında görev alan deneyimli Ustabaşı Rober Artik ise “Neredeyse kırk yıldır çalıştığım şirketim Ayvaz’a böyle bir test merkezi kazandırdığım için çok mutluyum; gelecek nesillere güzel bir armağan bıraktığımızı düşünüyorum” diyerek duygularını ifade etti.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8