EKONOMİ İÇİN YEŞİL IŞIK: YENİLENEBİLİR ENERJİ Türkiye tarımda 308 milyon dolar, sanayi ve teknolojide ise yıllık 88 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağladı Akıllı termostat Alarko by Cosa ile doğal gaz faturaları %37’ye varan oranlarda düşüyor Atık malzemeler çocuk parkına dönüştü HAVALANDIRMA SEKTÖRÜNDE FORM & CVS İŞ BİRLİĞİ LG Isı Pompası Serisinin Yeni Üyesi, Çevre Dostu LG Therma V R32 İzocam ENKA’nın Irak’taki iki büyük projesinin yalıtımında tercih edilen marka oldu Baymak’tan Başkentli Sektör Temsilcilerine Eğitim Tüketicisinin hayatını kolaylaştırıp, kalbine dokunan DemirDöküm’e iki ödül birden GLOBAL RAKABET İÇİN DÖNÜŞÜM ŞART MTMD Yapı İşlerinde Geçici Kabul Süreçleri Paneli, 14 Kasım 2019’de gerçekleşti İklimlendirme Sektörünün İhracat Atağı Devam Ediyor MARDAV, RAVABER VE STOPER FİRMALARI, RAVAGO BİNA ÇÖZÜMLERİ MARKASI ALTINDA BİRLEŞTİ AFS Akustik Hava Kanallarına Interclima Fuarı’nda Yoğun İlgi KOMBİLERDE OLASI ELEKTRİK PROBLEMLERİNE DİKKAT

ALDAĞ A.Ş. MANİSA TESİSİ ULUSLARARASI BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED), Japon Uluslararası İşbirliği Teşkilatı (JICA) ve Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliği ile 2002 yılından itibaren sürdürülen Üçüncü Ülke Eğitim Programı Projesi kapsamında ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesislerinde “19.Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitimi” düzenlendi. 

EVÇED, enerji verimliliği konusunda edindiği bilgi ve tecrübelerini aktarmak ve bilgi alışverişinde bulunarak bölgesel işbirliklerini geliştirmek amacıyla başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Asya, Orta Doğu, Balkan ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği ülkelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim programı teorik ve pratik çalışmalar olmak üzere iki bölümden oluşuyor.  Eğitimin pratik çalışmalar kısmında, ülkemizin öncü endüstriyel işletmelerinden enerji verimliliği yönetimi alanında iyi uygulama örneklerine sahip fabrikalar ziyaret ediliyor.

Enerji verimliliği başlığı altında çok yönlü bilgi alışverişinin yanı sıra Türkiye, Japonya ve katılımcı ülkeler arasında işbirliği kurma imkânlarının geliştirilmesinin hedeflendiği etkinlik için Ankara, Manisa ve İzmir olmak üzere üç il belirlendi.

“19.Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitimi” nin enerji verimliliği konusunda örnek teşkil edecek fabrika teknik gezilerinin Manisa ayağında ALDAĞ A.Ş. Akhisar tesisi tercih edildi. ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesislerinde çevreye saygılı, enerji verimliliği ön planda tutulan ve bütünleşik tasarım felsefesine uygun yapısı sayesinde örnek teşkil edilen fabrikalar arasında gösteriliyor. Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi konulu Üçüncü Ülke Eğitimi’ne; Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kırgızistan, Macaristan, Makedonya, Moldova, Moğolistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Tacikistan ve Ukrayna’dan üst ve orta düzey Bakanlık, STK ve üniversite mensupları olmak üzere, 16 ülkeden 21 kişi katıldı.

22 Haziran 2019 tarihinde eğitim katılımcıları, eğitimciler ve kamu kesimi temsilcilerinden oluşan grup, ALDAĞ A.Ş.’nin LEED Gold Yeşil Bina Sertifika gereklerini üst düzeyde karşılayan ve Türkiye İklimlendirme Sektörünün merkezi sistemlerde en büyük tesisi olan Akhisar tesisini gezdi. Teknik gezide tesisin çevre dostu uygulamaları konusunda detaylı bilgiler konuklara verilen yemeğin ardından plaket töreni düzenlendi. Konuklar ALDAĞ A.Ş. Akhisar tesislerini etkileyici bulduklarını belirterek beğenilerini dile getirdi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Tüyak 2019 banner-25