GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, EPDK’NIN SON KARARINI DEĞERLENDİRDİ “SU YALITIMI DEPREME KARŞI KALKANDIR” Buderus’tan eski kombileri geleceğe kazandıran kampanya DAIKIN, NİHAT SIRDAR İLE BİNLERCE KİŞİYE ‘DOĞRU HAVAYI’ ANLATTI İSİB, Afrika pazarlarında emin adımlarla ilerliyor Her 2 Kişiden 1’inin Kliması Var GE Yenilenebilir Enerji, Türkerler Holding ve RT Enerji Türkiye’de 158 MW’lık Rüzgâr Santrali Kuracak The Business Booster, enerji geçişinin merkezine insanları yerleştiriyor Bosch Termoteknoloji, Türkiye genelinde Partner Program üyeleri ile buluşuyor PANASONIC’TEN TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER, DAHA KONFORLU OTELLER ODE YALITIM’DA ÜST DÜZEY ATAMA Baymak'tan Yetersiz Su Basıncına Lokal Çözüm Enerji Verimliliği, Geleceğin Yeni Sektörü ve Mesleği Olacak GF Hakan Plastik’den ihracatta her bölgeye özel çözümler Vaillant, Bursa ve Tekirdağ’daki yetkili satıcıları ile markanın gelecek vizyonunu konuştu

ALDAĞ A.Ş. MANİSA TESİSİ ULUSLARARASI BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı (EVÇED), Japon Uluslararası İşbirliği Teşkilatı (JICA) ve Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliği ile 2002 yılından itibaren sürdürülen Üçüncü Ülke Eğitim Programı Projesi kapsamında ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesislerinde “19.Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitimi” düzenlendi. 

EVÇED, enerji verimliliği konusunda edindiği bilgi ve tecrübelerini aktarmak ve bilgi alışverişinde bulunarak bölgesel işbirliklerini geliştirmek amacıyla başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Asya, Orta Doğu, Balkan ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği ülkelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim programı teorik ve pratik çalışmalar olmak üzere iki bölümden oluşuyor.  Eğitimin pratik çalışmalar kısmında, ülkemizin öncü endüstriyel işletmelerinden enerji verimliliği yönetimi alanında iyi uygulama örneklerine sahip fabrikalar ziyaret ediliyor.

Enerji verimliliği başlığı altında çok yönlü bilgi alışverişinin yanı sıra Türkiye, Japonya ve katılımcı ülkeler arasında işbirliği kurma imkânlarının geliştirilmesinin hedeflendiği etkinlik için Ankara, Manisa ve İzmir olmak üzere üç il belirlendi.

“19.Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi Eğitimi” nin enerji verimliliği konusunda örnek teşkil edecek fabrika teknik gezilerinin Manisa ayağında ALDAĞ A.Ş. Akhisar tesisi tercih edildi. ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesislerinde çevreye saygılı, enerji verimliliği ön planda tutulan ve bütünleşik tasarım felsefesine uygun yapısı sayesinde örnek teşkil edilen fabrikalar arasında gösteriliyor. Uluslararası Sanayide Enerji Verimliliği ve Yönetimi konulu Üçüncü Ülke Eğitimi’ne; Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kırgızistan, Macaristan, Makedonya, Moldova, Moğolistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Tacikistan ve Ukrayna’dan üst ve orta düzey Bakanlık, STK ve üniversite mensupları olmak üzere, 16 ülkeden 21 kişi katıldı.

22 Haziran 2019 tarihinde eğitim katılımcıları, eğitimciler ve kamu kesimi temsilcilerinden oluşan grup, ALDAĞ A.Ş.’nin LEED Gold Yeşil Bina Sertifika gereklerini üst düzeyde karşılayan ve Türkiye İklimlendirme Sektörünün merkezi sistemlerde en büyük tesisi olan Akhisar tesisini gezdi. Teknik gezide tesisin çevre dostu uygulamaları konusunda detaylı bilgiler konuklara verilen yemeğin ardından plaket töreni düzenlendi. Konuklar ALDAĞ A.Ş. Akhisar tesislerini etkileyici bulduklarını belirterek beğenilerini dile getirdi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8