Danfoss, Soğutkan Haftası’nı kutladı RÜZGAR TÜRBİNLERİNİN KANAT BAKIMLARI İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINA EMANET LİMAK ENERJİ, AŞURE GÜNÜ’NÜ MÜŞTERİLERİ İLE KARŞILADI BETA Kimya A.Ş.’den yangına dayanımlı köpük: APEL PF380 İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği / MCE ve BIE Fuarı Dört Mevsim İdeal İklimlendirme Baymak Isı Pompası 22. ISK-SODEX Istanbul Fuarına FORM İmzası İklimlendirmede Güney Afrika pazarı mercek altında PANASONIC LIFE SOLUTIONS TÜRKİYE “INNOVATION CORNER” AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ Bosch Türkiye ve Sabancı Üniversitesi’nden sanayide dijital dönüşüm için ortak proje YENİLENEBİLİR ENERJİDE SEKTÖR VE AKADEMİ İŞ BİRLİĞİ ODE KALİTEYE YATIRIM YAPTI, SU YALITIMINDA EPİKON DÖNEMİNİ BAŞLATTI BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti Knauf Türkiye’de bayrak değişimi Siemens teknolojileri “ISK-SODEX” 2019 Fuarı’nda sergilenecek

BAYMAK’IN YENİLENEN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA2 VE EVOSTA3

DAB teknolojisine sahip, Baymak ıslak rotorlı sirkülasyon pompaları Evosta ve Evatron serisi yenilendi. Daha yüksek verim ve teknik donanıma sahip Evosta2 ve Evosta3 serisi büyük projelerin yanı sıra düşük kapasiteli sistemlerin ihtiyaçlarına da ekonomik çözümler sunuyor. 

Evosta2 ve Evosta3 serisi sirkülasyon pompalarındaki dikkat çeken ilk yenilik paslanmaz çelik motor gömleği ve dış ortamdaki suya karşı koruma sağlayan güvenliğin IPX5 ile en üst seviyeye çıkarılması oldu. 

Yenilenen Evosta2 serisinde, bir önceki Evosta serisinde bulunan akışkan sıcaklık 95 °C iken Evosta2 modelinde 110 °C ‘ye çıkarıldı. Bunun yanı sıra cihazda bulunan elektronik kart, dış ortamdan gelecek zararlara karşı motorun arka kısmına yerleştirildi ve yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan Sabit Basınç Modu eklendi. 

Evatron serisinin güncellenen modeli Evosta3 modelinde ise, Evosta ve Evosta2 ‘de bulunan hava atma tıpası eklendi. Sirkülasyon pompaları uzun süre çalıştırılmadığı takdirde pompa mili sıkışabilir. Hava atma tıpası ise bu durumlarda pompanın içini açmadan ilk çalıştırmanın yapılmasını sağlar. Otomatik hava atma fonksiyonunun da eklendiği Evosta3 modelinde çalışma anındaki debi, basınç, güç ve arıza türü de pompa üzerinden okunabiliyor. 

Baymak Evosta2 ve Evosta3 serisi frekans sirkülasyon pompaları maksimum 4,2 m3/h debi ve maksimum 8 mSS basma yüksekliğine kadar kapasite aralıklarında olup rekorlu bağlantı seçenekleri sunuyor. Resirkülasyon hatları için bronz gövde opsiyonuna sahip olan Evosta2 ve Evosta3 serileri 1 ½’’ ve 2’’ ölçüleri ve PN 10 gövde dayanımı ile kullanıcıyı esneklik ve kalite ile buluşturuyor. İzolasyon ceketi Evosta2’de opsiyonel olarak Evosta3 serisinde ise ürünle beraber standart olarak sunuluyor. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8