GELECEK YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ENERJİDE DÜNYAMIZI GELECEK İÇİN DEĞİŞTİRMELİYİZ Wilo Roadshow organizasyonu Kuşadası’na geliyor Danfoss’ta üst düzey atama EKİN ENDÜSTRİYEL FOUR EFFECTS 2019 FUARI’NA KATILDI Alarko Carrier, bu yıl da “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası’’ listesinde yerini aldı Bursa’da Sanayicilere Dijital Dönüşümün Yol Haritası Çizildi Avrupa İklimlendirme Derneği EUROVENT, Yine Naci Şahin dedi GF HAKAN PLASTİK AQUASYSTEM AİLESİNE YENİ ÜYELER BAYMAK’IN YENİLENEN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA2 VE EVOSTA3 FORM’DAN HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ DEMİRDÖKÜM, ISITMA, SOĞUTMA VE SICAK SU İHTİYACINI TEK CİHAZDAN KARŞILIYOR KOMBİ ALTI MIKNATISLI TORTU TUTUCU FİLTRESİ CALEFFI XS TASARRUF VE KONFORU BİR ARADA SUNAN BAYMAK MAGNUS YER TİPİ PREMIX KAZAN ALDAĞ EC FANLI FANCOIL UNIT DANFOSS LINK: AKILLI ISITMA SİSTEMİNDE MÜKEMMEL ÇÖZÜM

TASARRUF VE KONFORU BİR ARADA SUNAN BAYMAK MAGNUS YER TİPİ PREMIX KAZAN

Yakıt tasarrufu, kolay kurulum, uzaktan erişim ve kontrol edilebilen paneli ile bireysel kullanıcılardan büyük projelere kadar herkesin ortak tercihi olan Baymak Magnus kazanlar %109,6’lara varan yüksek enerji verimiyle dikkat çekiyor. 

 
 

ErP- Enerji Verimliliği Direktifi’nin yürürlüğe girmesiyle yoğuşma teknolojisi, sağladığı tasarrufla ile hem bireysel kullanıcılar için hem de hastane, okul, otel, yüksek katlı konut, ticari işletme ve endüstriyel tesislerinin enerji tasarruf politikalarında öncelikli hale geldi. Enerji politikalarındaki bu dönüşüm kapsamında Baymak, yenilenebilir enerjili binalarda ve LEED projelerinde de kullanılabilen Magnus Yer Tipi Premix Brülörlü yoğuşmalı kazanları ile tek cihazla 285 kW – 650 kW, Magnus 2 serisiyle 570 kW- 1300 kW aralığında 12 farklı kapasitede ve tek kaskad kontrol paneli ile 15 kazan kontörlüne kadar binanın ısı ihtiyacına cevap veriyor. 

 

Kazanlarda verimin yükseltilmesine doğrudan etkili olan eşanjör, aynı zamanda kazanla ısı tüketiminin yapıldığı alana kadar olan tesisatta da ısı kayıplarının düşürülmesini sağlıyor. Hem yüksek verim hem de hafiflik sağlayan Baymak Magnus Yer Tipi Premix Brülörlü Yoğuşmalı kazanlar, %109,6’lara varan yüksek enerji verimine sahip. Maksimum 7 bar çalışma basıncıyla özellikle yüksek katlı binalarda kullanım kolaylığı sağlayan Magnus’da kullanılan Alüminyum Magnezyum Silisyum Eşanjör, daha geniş yüzey alanı ile ısı iletiminin daha hızlı olmasına ve verimin yükselmesine olanak veriyor. Bunun yanı sıra Baymak Magnus kazanda kullanılan Alüminyum Magnezyum Silisyum Eşanjör, yoğuşma işleminde ortaya çıkan asitik suya karşı da daha dayanıklı bir yapıya sahip. 

Silindirik paslanmaz fiber kaplı, oransal brülörü ve modülasyonlu fan kontrol sistemi ile enerji tasarruflu sağlayan Baymak Magnus, ısı gücü kapasitesine bağlı olarak %20-100 oranlarına varan değerlerde modülasyon yaparak, yakıt tasarrufu sağlıyor.  

 

Magnus Yer Tipi Premix Brülörlü kazanlarla binalardaki farklı ısınma ihtiyaçlarına tek seferde çözüm sunan Baymak, RVS 283 ile tek kontrol paneline bağlı 15 Magnus kazanın kaskad sistemle çalışmasına olanak veriyor. RVS 283 beraberinde kurulumu gerçekleşen web server ile sistemin uzaktan kontrol edilmesini de sağlayan Baymak, takibin sadece bilgisayar değil tablet ve telefonlardan da yapılmasına imkân veriyor.  Kaskad sistem RVS paneli, ısı üretimini ve dağıtımını kontrol edebilen zaman programının yapılmasını sağlıyor.  

 

Yüksek verim ve kapasitesiyle kullanıcıların ortak tercihi olan Baymak Magnus yer tipi yoğuşmalı kazanlar, kompakt boyutlarıyla da her kazan dairesine uygun hale geliyor. Baymak Magnus, gövdesine monteli tekerlekler sayesinde kolayca kazan dairesine taşınabiliyor ve sabitleme ayakları üzerine yerleştirilerek monte ediliyor. Bunun yanı sıra kazanların dar alanlardan geçmesi gerektiği durumlarda kazan üzerine monteli kazan kaplamaları ve gaz-hava ünitesi sökülerek taşınma işlemi rahatlıkla gerçekleştiriliyor. Magnus kazanların kaskad uygulamalarında sağ ve sol versiyonlar bitişik şekilde montaj yapılabildiğinden dar alana sahip kazan dairelerinde kullanıcıya yer avantajı sağlanıyor. 

 

Kazan Aksesuarları

Baymak dış hava sensörü (QAC 34) 

Baymak boyler sensörü (QAZ 36) 

Tesisat gidiş-dönüş sensürü (QAD 36) 

Web server uzaktan erişim kiti 

Baymak programlanabilir, kablolu ve kablosuz oda termostatları 

Hava emiş filtresi 

Servis temizlik ekipmanları 

Nötralizasyon kabı 

PC bağlantısı için RECOM bağlantı kiti 

Eşanjör izolasyon kiti 

Baca gazı termostadı 

İkinci dönüş bağlantısı 

Atık gaz sıcaklık anahtarı 

Atık gaz sızıntı kontrol (VPS) 

Su basınç sensörü 

Atık gaz baca kiti

 

Magnus Kazan Teknik Özellikleri

Kapasite: 285 kW ile 1300 kW arası 12 farklı model

Tek kaskad kontrol paneli ile15 Adet Kazana Kadar Kaskad Çalışma İmkânı 

Tekerlekleri Sayesinde Taşıma Kolaylığı

TSE ve CE Belgeli 

Kazana entegre geri akım klapesi ile yüksek güvenlik

Al-Mg-Si alaşımlı döküm eşanjör ile yüksek ısıl iletkenlik 

Paslanmaz Çelik Fiber Kaplı Premix Brülörlü 

Yakıt & Hava Uygun Oranda karışımı için modülasyonlu fan 

%109,6’a varan yüksek verim 

%20 - %100 aralığında yüksek modülasyon aralığı  

Kazan çalışma sıcaklık aralığı 20 °C – 90 °C 

Donma Koruma Sistemi

Çevre Dostu – Düşük Emisyon Değerlerine Sahip 

0,8-7 Bar Arası Kazan çalışma basıncı

Yüksek Güç ve Kapasite Değerlerine Sahip

Sessiz Çalışma Özelliği – 65 dBA (Magnus I İçin) 

Kompakt Boyutlar (72 cm genişliğinde)

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8