GELECEK YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ENERJİDE DÜNYAMIZI GELECEK İÇİN DEĞİŞTİRMELİYİZ Wilo Roadshow organizasyonu Kuşadası’na geliyor Danfoss’ta üst düzey atama EKİN ENDÜSTRİYEL FOUR EFFECTS 2019 FUARI’NA KATILDI Alarko Carrier, bu yıl da “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası’’ listesinde yerini aldı Bursa’da Sanayicilere Dijital Dönüşümün Yol Haritası Çizildi Avrupa İklimlendirme Derneği EUROVENT, Yine Naci Şahin dedi GF HAKAN PLASTİK AQUASYSTEM AİLESİNE YENİ ÜYELER BAYMAK’IN YENİLENEN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA2 VE EVOSTA3 FORM’DAN HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ DEMİRDÖKÜM, ISITMA, SOĞUTMA VE SICAK SU İHTİYACINI TEK CİHAZDAN KARŞILIYOR KOMBİ ALTI MIKNATISLI TORTU TUTUCU FİLTRESİ CALEFFI XS TASARRUF VE KONFORU BİR ARADA SUNAN BAYMAK MAGNUS YER TİPİ PREMIX KAZAN ALDAĞ EC FANLI FANCOIL UNIT DANFOSS LINK: AKILLI ISITMA SİSTEMİNDE MÜKEMMEL ÇÖZÜM

BAKANLARIMIZ ALDAĞ A.Ş. AKHİSAR TESİSİNİ GEZEREK BİLGİ ALDILAR

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve ALDAĞ A.Ş.’nin Manisa Akhisar’da bulunan, Türkiye Merkezi İklimlendirme Sektörünün en büyük merkezi sistem üretim yatırımı olan yeni tesislerinde incelemelerde bulundu. 

 

Ziyaret kapsamında ALDAĞ A.Ş. nin yeni üretim hatlarını ve idari binalarını gezen her iki bakan fabrikayla ilgili detaylı bilgiler aldılar. Bu çerçevede Aldağ A.Ş. yetkilileri, 32.000 m² toplam üretim alanına toplamda 36.000 m2 ye sahip modern tesisin Leed Yeşil Bina Sertifikası almasını sağlayacak özellikleri, yenilenebilir enerji kaynaklarının, yağmur sularının değerlendirilmesi konusundaki teknik detayları hakkında her iki bakana da bilgiler aktardılar. Fabrika ziyaretinin ardından misafir bakanlar bir süre ALDAĞ A.Ş. çalışanlarıyla tanışma ve sohbet etme imkanı buldular. Fabrika gezisinin tamamlanmasının ardından basın toplantısına geçildi.

 

Burada ilk olarak sözü alan Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasında, ülkesini ve milletini seven fedakar girişimciler sayesinde Türkiye’nin hem bölgeye hem de ekonomisine katkı sağlayacak böylesine modern, katma değerli ürün üretecek ve istihdam yaratacak tesislere kavuşacağını belirtti. Tüm Türkiye’nin 31 Mart seçimlerine kitlendiğini ve tüm yatırımcıların seçim sonrası süreci beklediğini belirten bakan Varank seçim sonrasında 4,5 yıllık seçimsiz bir dönemin ortaya çıkacağını ve bu ortamında istikrar adına büyük önem taşıdığını belirtti. Bakan Varank en kısa zamanda ALDAĞ A.Ş.’nin yeni tesisini tekrar ziyaret edeceğini belirterek ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

 

Bakan Varank’ın ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ALDAĞ A.Ş.‘nin yeni tesisinin hayırlara vesile olmasını diledi. ALDAĞ A.Ş. tarafından yapılan tesislerin yeni istihdam yarattığını belirten bakan Kasapoğlu bu ülkede taş üstüne taş koyan herkese müteşekkir olduklarını, hükümet ve bakanlar olarak bu ülkede üreten, ürettiren herkesin yanında ve destekçisi olduklarını belirtti.

 

Bakanların ardından söz alan ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu konuşmasında, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarda, Ekonomik ve Siyasi saldırıların hedefi olduğumuz bir ortamda sanayicilerin yatırım yapma kararların stratejik bir tercih değil Vatan sevgisi temelinde ortaya çıkan bir zorunluluk  durumu olduğunu belirtti. Tüm saldırılara inat, Türkiye’nin büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini belirten Dağoğlu bu süreçte kendi üzerlerine düşenin çok daha fazlasını yapmaya devam edeceklerini belirterek sözlerini bitirdi.

 

Basın toplantısının ardından ALDAĞ İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu her iki bakana da plaket takdim ederek ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8