GELECEK YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ENERJİDE DÜNYAMIZI GELECEK İÇİN DEĞİŞTİRMELİYİZ Wilo Roadshow organizasyonu Kuşadası’na geliyor Danfoss’ta üst düzey atama EKİN ENDÜSTRİYEL FOUR EFFECTS 2019 FUARI’NA KATILDI Alarko Carrier, bu yıl da “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası’’ listesinde yerini aldı Bursa’da Sanayicilere Dijital Dönüşümün Yol Haritası Çizildi Avrupa İklimlendirme Derneği EUROVENT, Yine Naci Şahin dedi GF HAKAN PLASTİK AQUASYSTEM AİLESİNE YENİ ÜYELER BAYMAK’IN YENİLENEN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA2 VE EVOSTA3 FORM’DAN HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ DEMİRDÖKÜM, ISITMA, SOĞUTMA VE SICAK SU İHTİYACINI TEK CİHAZDAN KARŞILIYOR KOMBİ ALTI MIKNATISLI TORTU TUTUCU FİLTRESİ CALEFFI XS TASARRUF VE KONFORU BİR ARADA SUNAN BAYMAK MAGNUS YER TİPİ PREMIX KAZAN ALDAĞ EC FANLI FANCOIL UNIT DANFOSS LINK: AKILLI ISITMA SİSTEMİNDE MÜKEMMEL ÇÖZÜM

BU BAYRAMDA KLİMA İLE SERİNLEYECEKLERİN DİKKATİNE

Sıcak havalar geldi çattı. Ülke genelinde sıcaklık değerleri giderek yükselirken bunaltıcı havalarda serinlemek isteyenler klimalara sarılıyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili boyunca evlerinde, otellerde ve çeşitli kapalı alanlarda sıcak havadan korunmak isteyecek tatilcilerin bayram dönüşlerini hasta olmadan geçirebilmeleri için klimaların doğru kullanımı büyük önem taşıyor. Form MHI Klima Sistemleri uzmanları tatile çıkacakları, serinlerken hasta olmamak için klimalarını doğru ve tavsiye edilen şekillerde kullanmaları yönünde uyarıyor. Klimanın konumu, çalıştırıldığı sıcaklık ya da kullanıldığı mod serinlemeye yardımcı olan ufak etkenler gibi görülse de çeşitli hastalıklardan korunmaya da yardımcı oluyor. 
 
Ramazan Bayramı öncesinde aniden yükselen sıcaklık değerleri, günlük yaşantıda klima kullanma ihtiyacını artırıyor. Özellikle bu dönemlerde kapalı ortamların sıcaklığını ideal derecede tutmak büyük önem taşıyor. Bununla birlikte yaz mevsiminin dayanılmaz sıcaklığında en çok gereksinim duyulan ürünlerden biri olan klimaların doğru kullanımı, yaşam alanlarında yüksek konfor sağlamaya yardımcı oluyor. Bu kapsamda Form MHI Klima Sistemleri uzmanları, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesinde tatile çıkacak vatandaşları doğru klima kullanımı konusunda uyarıyor. Klimanın yalnızca serinleme görevi görmediğine, doğru kullanıldığında ortamdaki taze ve temiz hava akışını kontrol ederek kişileri hastalıklardan koruduğuna dikkat çeken uzmanlar tatilcilerinin bayram dönüşlerinde hasta olmamaları için çeşitli detaylara dikkat çekiyor. 
 
Klima deyip geçmeyin! Doğru bir kullanım için buna dikkat 
Klimanın bilinçsiz kullanımında, en sık görülen rahatsızlıklardan biri de halk arasındaki adıyla klima çarpması… Klimanın üflediği havanın doğrudan üzerinize gelmesi ve vücuttaki terin kuruması boyun, sırt gibi kaslarda başlayıp devam eden tutulma ve ağrılara sebep oluyor. Bu gibi durumları önlemek için oda sıcaklığını 22 ila 25 derece arasında tutmak ve klima kanatlarını da hava akışının tek bir yöne gelmesini engelleyecek şekilde ayarlamak gerekiyor.  Mitsubishi Heavy klimaların eşsiz 3D Auto özelliği sayesinde motorlu ve bağımsız kanatlar, bulunulan ortamda   yüksek konfor seviyesi sağlamak için 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor. Soğutulan hava doğrudan tavana üfleniyor. Böylece klimadan üflenen hava ortama son derece homojen bir biçimde dağılıyor ve oda içerisindeki sıcaklık farklarını minimize ediyor.
 
Klima filtreleri çok önemli
Yalnız klima çarpması değil aynı zamanda alerjik bünyeliler için de klima kullanımı sorun olabiliyor. Oysa bunu önlemek çok kolay. İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form MHI Klima Sistemleri, bakterilerin çoğalmasını engelleyebilmek için klimaların düzenli bakımının önemine dikkat çekiyor. Japon Mitsubishi Heavy Industries’e özgü alerjen temizleme sistemi sayesinde soluduğunuz hava temizleniyor. Mitsubishi Heavy split klimalar ayrıca kendi kendini temizleme, alerjen temizleme ve kir önleme amaçlı antibakteriyel işleme tabi tutulan fanlara sahip split klimalarıyla son kullanıcıya büyük avantajlar sağlıyor.  Bu sayede cihaz kapalıyken oluşabilecek kötü kokular ve partiküller engellenmiş oluyor. Çıkarılabilen klima filtreleri ve yıkanabilen fotokatalitik koku önleyici filtreler de kullanıcılara temizleme imkanı sunarak bakterilerin çoğalmasını önlüyor ve bu sayede olası hastalıkları engelliyor. 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8