Naci Şahin, tekrar EUROVENT Derneği Başkanlığına seçildi İZODER’DEN ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM EYLEM PLANI’ AÇIKLAMASI MTMD, Kolombiya'daki Expo ACAIRE 2019'da temsil edildi Rüzgâr sektöründeki gelişmeleri içeren 'Türkiye Rüzgâr Enerjisi İstatistik Raporu' yayınlandı Buderus Star Club üyeleri Manisa’da buluştu TEAM BOSPHORUS ALDAĞ A.Ş. Sponsorluğunda Solar DECATHLON Afrika’da Yarışıyor VODAFONE’DAN ADANA’DA GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMI Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor Baymak’tan yeni pazarlarla gelen ‘ihracat rekoru’ GF Hakan Plastik’den yeni nesıl atık su ve drenaj sistemi: GF AERATOR Geleneksel Boğaziçi Buluşması TTMD İstanbul Temsilciliği Ev Sahipliğinde Gerçekleşti FORM’DAN YERLİ ÜRETİM ISI POMPALARINDA TEKNİK EĞİTİM Zorlu Enerji’nin Eskişehir ofisi Türkiye’nin ilk ISO 45001:2018 Sertifikası’nı aldı Küresel İklim Değişikliğine Bağlı Havalandırmanın Önemi Meslek Lisesi öğrenciler bu yıl da DemirDöküm ile ders başı yaptı

BU BAYRAMDA KLİMA İLE SERİNLEYECEKLERİN DİKKATİNE

Sıcak havalar geldi çattı. Ülke genelinde sıcaklık değerleri giderek yükselirken bunaltıcı havalarda serinlemek isteyenler klimalara sarılıyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı tatili boyunca evlerinde, otellerde ve çeşitli kapalı alanlarda sıcak havadan korunmak isteyecek tatilcilerin bayram dönüşlerini hasta olmadan geçirebilmeleri için klimaların doğru kullanımı büyük önem taşıyor. Form MHI Klima Sistemleri uzmanları tatile çıkacakları, serinlerken hasta olmamak için klimalarını doğru ve tavsiye edilen şekillerde kullanmaları yönünde uyarıyor. Klimanın konumu, çalıştırıldığı sıcaklık ya da kullanıldığı mod serinlemeye yardımcı olan ufak etkenler gibi görülse de çeşitli hastalıklardan korunmaya da yardımcı oluyor. 
 
Ramazan Bayramı öncesinde aniden yükselen sıcaklık değerleri, günlük yaşantıda klima kullanma ihtiyacını artırıyor. Özellikle bu dönemlerde kapalı ortamların sıcaklığını ideal derecede tutmak büyük önem taşıyor. Bununla birlikte yaz mevsiminin dayanılmaz sıcaklığında en çok gereksinim duyulan ürünlerden biri olan klimaların doğru kullanımı, yaşam alanlarında yüksek konfor sağlamaya yardımcı oluyor. Bu kapsamda Form MHI Klima Sistemleri uzmanları, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesinde tatile çıkacak vatandaşları doğru klima kullanımı konusunda uyarıyor. Klimanın yalnızca serinleme görevi görmediğine, doğru kullanıldığında ortamdaki taze ve temiz hava akışını kontrol ederek kişileri hastalıklardan koruduğuna dikkat çeken uzmanlar tatilcilerinin bayram dönüşlerinde hasta olmamaları için çeşitli detaylara dikkat çekiyor. 
 
Klima deyip geçmeyin! Doğru bir kullanım için buna dikkat 
Klimanın bilinçsiz kullanımında, en sık görülen rahatsızlıklardan biri de halk arasındaki adıyla klima çarpması… Klimanın üflediği havanın doğrudan üzerinize gelmesi ve vücuttaki terin kuruması boyun, sırt gibi kaslarda başlayıp devam eden tutulma ve ağrılara sebep oluyor. Bu gibi durumları önlemek için oda sıcaklığını 22 ila 25 derece arasında tutmak ve klima kanatlarını da hava akışının tek bir yöne gelmesini engelleyecek şekilde ayarlamak gerekiyor.  Mitsubishi Heavy klimaların eşsiz 3D Auto özelliği sayesinde motorlu ve bağımsız kanatlar, bulunulan ortamda   yüksek konfor seviyesi sağlamak için 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor. Soğutulan hava doğrudan tavana üfleniyor. Böylece klimadan üflenen hava ortama son derece homojen bir biçimde dağılıyor ve oda içerisindeki sıcaklık farklarını minimize ediyor.
 
Klima filtreleri çok önemli
Yalnız klima çarpması değil aynı zamanda alerjik bünyeliler için de klima kullanımı sorun olabiliyor. Oysa bunu önlemek çok kolay. İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form MHI Klima Sistemleri, bakterilerin çoğalmasını engelleyebilmek için klimaların düzenli bakımının önemine dikkat çekiyor. Japon Mitsubishi Heavy Industries’e özgü alerjen temizleme sistemi sayesinde soluduğunuz hava temizleniyor. Mitsubishi Heavy split klimalar ayrıca kendi kendini temizleme, alerjen temizleme ve kir önleme amaçlı antibakteriyel işleme tabi tutulan fanlara sahip split klimalarıyla son kullanıcıya büyük avantajlar sağlıyor.  Bu sayede cihaz kapalıyken oluşabilecek kötü kokular ve partiküller engellenmiş oluyor. Çıkarılabilen klima filtreleri ve yıkanabilen fotokatalitik koku önleyici filtreler de kullanıcılara temizleme imkanı sunarak bakterilerin çoğalmasını önlüyor ve bu sayede olası hastalıkları engelliyor. 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8