Naci Şahin, tekrar EUROVENT Derneği Başkanlığına seçildi İZODER’DEN ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM EYLEM PLANI’ AÇIKLAMASI MTMD, Kolombiya'daki Expo ACAIRE 2019'da temsil edildi Rüzgâr sektöründeki gelişmeleri içeren 'Türkiye Rüzgâr Enerjisi İstatistik Raporu' yayınlandı Buderus Star Club üyeleri Manisa’da buluştu TEAM BOSPHORUS ALDAĞ A.Ş. Sponsorluğunda Solar DECATHLON Afrika’da Yarışıyor VODAFONE’DAN ADANA’DA GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMI Japon devi Daikin, mucidi olduğu R-32 patentlerine erişimi kolaylaştırıyor Baymak’tan yeni pazarlarla gelen ‘ihracat rekoru’ GF Hakan Plastik’den yeni nesıl atık su ve drenaj sistemi: GF AERATOR Geleneksel Boğaziçi Buluşması TTMD İstanbul Temsilciliği Ev Sahipliğinde Gerçekleşti FORM’DAN YERLİ ÜRETİM ISI POMPALARINDA TEKNİK EĞİTİM Zorlu Enerji’nin Eskişehir ofisi Türkiye’nin ilk ISO 45001:2018 Sertifikası’nı aldı Küresel İklim Değişikliğine Bağlı Havalandırmanın Önemi Meslek Lisesi öğrenciler bu yıl da DemirDöküm ile ders başı yaptı

Fronius Solar Energy, Intersolar 2019 fuarına başarıyla katılım sağladı

Enerji değişimi kapsamındaki yeni çözümler ziyaretçileri hayran bıraktı
 
Fronius Solar Energy, güneş enerjisi alanında dünya çapında lider olan Intersolar fuarında üç başarılı fuar gününü geride bırakmıştır. Güneş enerjisi uzmanı Fronius, 552 metrekarelik bir alanda enerji değişimi için çok yönlü ürün portföyünü sunmuştur. Fuar standında öne çıkan ürünlerin arasında yeni hibrit inverter Fronius GEN24 Plus, ticari inverter Fronius Tauro ve ödüllü hidrojen depolama tesisi SOLH2UB bulunmaktadır. 
 
"Intersolar bizim için yine bir başarı olmuştur." diye sevinçle belirtiyor Fronius International GmbH'nın Solar Energy bölümünde Global Director olan Martin Hackl. "Stantta çok sayıda ilgi gösteren ziyaretçimiz vardı ve sohbet esnasında birçoğu çözümlerimize hayran kaldı." Fronius, Dünya çapındaki enerji ihtiyacının tamamen yenilenebilir kaynaklardan sağlandığı bir gelecek hedefleyen 24 saat güneş vizyonu kapsamında, enerji değişiminin temeli olan sektör birleşimi için çözümlerini sunmuştur. 
 
GEN24 Plus: Eşsiz çok yönlülükte hibrit inverterleri 
Fronius, GEN24 Plus hibrit inverteriyle ürün portföyünü tamamlamıştır. "Her zaman hedefimiz, kurulumcuların işlerini olabildiğince kolaylaştırmaktır. GEN24 Plus fotovoltaik, depolama, acil akım, sıcaklık veya e-mobilite gibi konularda eşsiz bir çözüm çeşitliliği sunmaktadır ve evde enerji değişimi adına kilometre taşıdır." diye belirtiyor Martin Hackl gururla. Cihazlar tek fazlı ve üç fazlı olarak sunulmaktadır ve dünya çapında kullanım için uygundur(1). SnapINverter'in tüm avantajlarıyla donatılmıştır ve uygulama üzerinden hızlı devreye alma ve piyasadaki en hızlı servis hizmetlerinin sunulması gibi ilave özellikleriyle öne çıkmaktadır. PV Point sayesinde enerji deposuna gerek kalmadan bir temel acil akım beslemesi de yapılabilmektedir. Kullanıcılar örneğin bir cep telefonunu veya bir dizüstü bilgisayarı şarj edebilir ve böylelikle uzun süreli elektrik kesintilerinde de ulaşılabilir ve iletişimde kalabilirler. İnverter bir pille birleştirilirse, Full-Backup olarak tüm eve akım sağlayabilir. Primo GEN24 Plus, Plus X Award 2019'da yüksek kalite, kullanım konforu, işlevsellik ve ekoloji alanlarında ödül almıştır.
 
Tauro: Maksimum kazanç için akıllı tasarım
Fuar alanındaki bir diğer öne çıkan ürün Fronius Tauro olmuştur. Tauro 50 ve 100 kW'lik güç sınıfları sayesinde esnek sistem planlama, BOS masraflarının(2) azaltılması ve sıcaklık, soğuk veya toz gibi en zorlayıcı çevre koşullarında bile aşırı sağlamlığıyla öne çıkmaktadır. "Tauro kullanıcılara tesis tasarımı konusunda maksimum esneklikle masraftan tasarruflu bir komple tesisi birleştiren, dış alanda kullanım için sağlam bir ticari inverter sunmaktadır." diyor Martin Hackl. Fronius bu sağlam inverteri korunmasız dış alan için tasarlamıştır. 50 kW'den itibaren çatı üstü ve serbest alandaki büyük tesisler için optimum uygunlukta olacak şekilde geliştirilmiştir. Tauro ile merkezi ve merkez dışı topograf üretimi mümkündür. Aşırı boyutlandırma ve AC Daisy Chaining'i mümkün kılmakta, kolaylıkla kurulmakta ve bakımı yapılabilmektedir. 
 
Geleceğin enerji taşıyıcısı hidrojen
Fuar standında uzman ziyaretçilere ekolojik olarak üretilen hidrojenin, şirket ve belediyelerin enerji ihtiyacını karşılama konusunda nasıl büyük bir potansiyel barındırdığı da gösterilmiştir. Fronius, çevre ve enerji teknolojileri alanında Avusturya devlet ödülünü alan SOLH2UB hidrojen depolama tesisini sunmuştur. Güneş enerjisi ve su kullanılarak elektroliz üzerinden yeşil hidrojen üretilmekte ve bununla da Fronius hidrojen filosunu beslemektedir. Gerekirse yakıt hücresiyle hidrojen tekrar akım ve sıcaklığa geri dönüştürülmektedir. SOLH2UB, güneş enerjisi için merkez dışı bir düğüm noktası görevindedir ve elektrik, mobilite ve ısı sektörlerinin yenilikçi bir şekilde birleşmesini mümkün kılmaktadır. Hidrojen bir yandan mobilite alanında fosil yakıtlara bir alternatif sunmaktadır." diye açıklıyor Hackl, "diğer yandan ise yenilenebilir enerji kaynaklarının uzun süreli depolanması için mükemmel bir çözümdür."
 
(1) Tek fazlı Primo GEN24 Plus 3kW ila 6kW arası güç sınıflarında, üç fazlı Symo GEN24 ise 6kW ila 10kW arası güç sınıflarında sunulmaktadır.
(2) balance of system
 
Eşsiz çok yönlülükteki hibrit inverterler Fronius GEN24 Plus, entegre temel acil akım beslemesi sunmaktadır.
 
Büyük tesislerin yatırım ve işletme giderleri, yeni Fronius Tauro ticari inverter sayesinde asgari düzeye indirilebilir.
 
Fronius, Fronius SOLH2UB ürünü sayesinde sanayi ve belediyelere sürdürülebilir bir mobilite ve enerji çözümü sunmuştur.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8