EKONOMİK KALKINMA RÜZGAR ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞİYOR BAYMAK’TAN KULLANICI DOSTU ATIK SU TERFİ İSTASYONLARI KENYA - Mega Clima HVAC Fuarı Buderus Star Club üyeleri Van’da bir araya geldi ​GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ PRESTİJLİ PROJELERİN TERCİHİ YERLİ MARKA PA-FLEX KAUÇUK BÜYÜYOR DEPREMLER KAÇINILMAZ !!! Kanadalı ve Türk Bilim İnsanlarından Tehlikeli Kirleticileri Gidermek İçin İş Birliği İZODER’DEN ‘17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ’ YIL DÖNÜMÜNDE AÇIKLAMA GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı AVRUPA’DAKİ AĞIR SANAYİNİN TERCİHİ RÜZGAR ENERJİSİ İstanbul – İzmir Otoyolu Projesinde STOPER İmzası Enerjisa Enerji 2019’un ilk yarısında büyüme ivmesini devam ettirdi Büyük Ekipmanlarınız İçin Acrefine ASI-L Yüksek Kapasiteli Sismik İzolatörler

MTMD Hakan Altepe 12. Çalıştayı

Erken yaşta kaybettiğimiz, sektörümüzün değerlerinden merhum Hakan Altepe’ye ithaf edilen MTMD Çalıştayı 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Village Park Country Hotel’de gerçekleşti. Bu yıl 12.si düzenlenen geleneksel MTMD Çalıştayı’nın konusu “İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi” oldu. MTMD 6. Dönem YK Başkanı İrfan Çelimli’nin açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, Hakan Altepe anısında yapılan kısa film ile devam etti. Daha sonra ekonomist Dr. Can Gürlesel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, Yönetim Danışmanı Levent Taşkın’ın çok değerli konuşmalar yaptılar. Yapılan konuşmalarda ele alınan konular özet olarak şunlar oldu:
 
Ekonomist Dr. Can Gürlesel yaptığı sunumda dünyada ve Türkiye’deki ekonomik durumu karşılaştırmalı olarak değerlendirdi.  Son ekonomik gelişmelere sebep olan etkenleri ve coğrafyamızdaki gelecekte neler beklendiğini anlattı. ABD ve Avrupa Merkez Bankası’nın stratejileri doğrultusunda USD ve EUR piyasalarındaki durumu değerlendirdi. Yeni ekonomi programı hakkında görüş ve beklentilerini de açıklayan Gürlesel, Türk ekonomisinin ekonomik dengelemedeki yeri, mali disiplin, finansal istikrar ve risk konularına vurgu yaptı. İnşaat sektörünün durumu hakkında rakamsal veriler ve olasılık senaryolarından bahsederek sunumunu tamamladı.
 
Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu sektördeki tecrübelerini aktardığı konuşmasında, şirketlerin bu zor dönemlerde yapması gerekenleri ve büyüme hedefindeki Türk ekonomisi için görüşlerini paylaştı. Yavrucu, zor dönemlerden birçok kez geçmiş bir üst düzey yönetici olarak geniş bir perspektiften değerlendirmeler yaptı, değerli tavsiyelerde ve öngörülerde bulundu.
 
Yönetim Danışmanı Levent Taşkın ise yönetimsel olarak değişimin ve gelişimin öneminden söz ederek başladığı konuşmasında mücadeleyi sürdürmenin, hızlı ve esnek olabilmenin, son teknoloji ve yeni metotları kullanabilmenin ve trendleri takip etmenin değerinin vurguladı. Liderlik kavramı ve liderlik stilleri konuşmanın bir diğer önemli başlığı idi. Taşkın’a göre kriz dönemlerinde öne çıkan bir başka konu da şirketin iletişim ve raporlama konusuydu. Etkili raporlama ile şirketin çizeceği rotayı ve çözüm üretme becerilerinin artacağını vurgulayan Taşkın, yurt dışı yönetim deneyimlerinden örneklerle iletişim, liderlik ve kriz yönetimi konusunda ışık tuttu.
 
 
 
Birinci gün programı sunumların ardından yapılan soru-cevap bölümlerinde konuşmacılar konuklardan gelen soruları yanıtladılar. Birinci günün son oturumu yapılan sunumlar çerçevesinde konukların da görüşlerini paylaştıkları interaktif bir oturum olarak gerçekleşti.
 
İkinci günde ise katılımcılar içinde bulunulan zor zamana ilişkin tespitlerini ve çıkış yolları hakkında çözüm önerilerini dile getirdiler. Bu çözümlerde yurt dışı pazarının, birlikte hareket etmenin önemi, ilkeli olmak, sözleşme şartlarının iyileştirilmesi ve yaşanan sorunların yatırımcı ve ana yüklenicilere anlatılması konuları ön plana çıktı.
 
ATC (Air Trade Centre) çalıştaya tek sponsor olarak destek verdi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8