SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı COPA KLİMA AİLESİNİN YENİ ÜYESİ: COPA NAYA LINE ODE YALITIM İKİNCİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORUNU YAYIMLADI

ODE, 2019’DA YENİ ÜRÜN, ‘KATMA DEĞER’ VE İHRACAT İLE BÜYÜYECEK

ODE YALITIM PAZARLAMA DİREKTÖRÜ CEYLİN AKDEMİR

 

 

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, global bir marka olma vizyonuyla yol alan firmalarının, Türkiye yalıtım pazarının en önemli oyuncularından biri olduğunu ve dünya devi şirketlerle rekabet ettiğini kaydetti. 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan ODE’nin, 2018’de ihracat cirosunu, dolar bazında yüzde 30’un üzerinde artırarak büyük bir başarıya imza attığının altını çizen Akdemir, “ODE olarak bu yıl da ihracat lokomotifliğinde, yeni ürünlerimizle, katma değerli hizmetlerimizle ve geçtiğimiz yıla benzer bir ivmeyle büyümeye devam edeceğiz” dedi. 

 

“Önümüzdeki süreçte ODE’nin en önemli farkı, paydaşlarına sağladığı faydalar olacak” 

“ODE olarak bu yıl pazarlarımızı çeşitlendirmek ve mevcut pazarlarımızda konumumuzu daha da güçlendirmek en önemli odak konularımız” diyen Akdemir, 2019’da yurtdışı gelirlerinin toplam ciro içindeki payını yüzde 40’a çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Küresel pazarlara hitap eden bir marka olarak ODE Starflex, ODE R-Flex, ODE Membran, ODE Isıpan, ODE Rockflex, ODE Ductflex, ODE Nfaf markaları altında, su, ısı, ses ve yangın yalıtımı gruplarında, 4 bini aşkın üründen oluşan bir portföye sahip olduklarını belirten Akdemir, “ODE olarak tüm planlamamızı, küresel rakiplerimizle olan yarışımızda bizi bir adım öne çıkaracak her fırsatı değerlendirmek üzerine kurguladık. Bu anlamıyla önümüzdeki süreçte ODE’nin en önemli farkı, paydaşlarına sağladığı faydalar olacak. Hayata geçirmeye başladığımız katma değerli ürün ve hizmetlerle artık, ‘paydaşlarımızla birlikte büyüyeceğiz’ söylemimizin altını daha kalın çizgilerle çizdiğimiz bir döneme girmiş olduk” diye konuştu. Bayilerine sağladıkları hizmetleri daha katma değerli hale getirmek için, geçen yılın sonunda bir araştırma yaptırdıklarının altını çizen Akdemir, şöyle devam etti: “Bu araştırmayla, özellikle İstanbul’daki bayilerimiz için lojistiğin hızının rekabet için çok önemli olduğunu gördük. Bu sonuçla birlikte bayilerimizi rekabette bir adım öne çıkarabilmek adına hızla harekete geçtik ve ODE Express’i hayata geçirdik. Bu yıl attığımız bu adımla, yalıtım sektöründe bir de ilke imza atarak, membran ürünlerimizde İstanbul bayilerimize 24 saat içinde teslimat taahhüdü verdik. Artık İstanbul’da bayilerimiz, saat 16.00’a kadar verdikleri membran siparişlerini ertesi gün kapılarından teslim alıyor ve lojistikte kazandıkları bu hızı rekabette fırsata çevirebiliyor. Çok olumlu geri dönüşler aldığımız ODE Express bir ilkti. Bu yıl, başka katma değerli hizmetler de sunmaya ve sektörümüzde yine ilklere imza atmaya devam edeceğiz.” 

 

Yeni ürünleriyle ve doğru zamanda rakiplerinden ayrışıyor

ODE olarak lokomotifleri olan ihracatta en önemli güçlerinin Ar-Ge’de ulaştıkları yeni ürün üretebilme hızı ve kabiliyeti olduğunun da altını çizen Akdemir, şunları söyledi: “ODE, küresel yolculuğundaki hedeflerine Ar-Ge gücü sayesinde emin adımlarla ilerliyor. Ar-Ge’de çalışmalarını ihracat odaklı sürdüren firmamız, çıkardığı yeni ürünlerle ve doğru zamanda rakiplerinden ayrışarak, pazarın ihtiyaç ve taleplerine hızla yanıt verebiliyor. Çok ciddi yatırım yaptığımız Ar-Ge’mizle, sektörümüzde bu konuda en iyi firmalardan biriyiz. Ulaştığımız bu kabiliyetle örneğin geçen yıl, Katar pazarından aldığımız talebi, 11 gün gibi kısa bir süre içerisinde, ürünü sıfırdan üretip ihraç ederek karşıladık.” 

 

Tesisat yalıtımındaki liderliğini yeni ürünleriyle perçinliyor

Türkiye’de tesisat yalıtımında üç ürün grubunu da üreten ODE Yalıtım, Starflex markasıyla cam yünü, Rockflex markasıyla taş yünü ve R-Flex markasıyla da elastomerik kauçuk köpüğünü alıcılarıyla buluşturuyor. Avrupa’nın ilk 3 büyük şirketinden biri olduklarını vurgulayan Akdemir, “Çok ciddi hedeflerimiz ve büyüme planlarımız olan tesisat yalıtımında, yeni ürünlerle lider konumumuzu pekiştiriyoruz” ifadesini kullandı. Akdemir, “ODE R-Flex ailesinin yeni ürünü, özellikle soğuk hat tesisat yalıtımında, yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı (µ≥ 11.000) ile yoğuşmaya karşı maksimum koruma sağlıyor. Aynı zamanda bu ürünümüz, tesisatı koruyarak çalışma ömrünü de uzatıyor. 0,032 W/(m.K) (-20 °C)  değerindeki ısı iletkenlik katsayısı ile de enerji verimliliğini artırıyor. Bir diğer yeni ürünümüz ise 60 mm kalınlığındaki yeni R-Flex levha ürünümüz. Türkiye’de ilk defa üretilen bu 2 ürünü, Nisan ayında gerçekleştirilen Teskon+Sodex 2019 Fuarı’nda tanıttık” dedi. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31