EKONOMİK KALKINMA RÜZGAR ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞİYOR BAYMAK’TAN KULLANICI DOSTU ATIK SU TERFİ İSTASYONLARI KENYA - Mega Clima HVAC Fuarı Buderus Star Club üyeleri Van’da bir araya geldi ​GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ PRESTİJLİ PROJELERİN TERCİHİ YERLİ MARKA PA-FLEX KAUÇUK BÜYÜYOR DEPREMLER KAÇINILMAZ !!! Kanadalı ve Türk Bilim İnsanlarından Tehlikeli Kirleticileri Gidermek İçin İş Birliği İZODER’DEN ‘17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ’ YIL DÖNÜMÜNDE AÇIKLAMA GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı AVRUPA’DAKİ AĞIR SANAYİNİN TERCİHİ RÜZGAR ENERJİSİ İstanbul – İzmir Otoyolu Projesinde STOPER İmzası Enerjisa Enerji 2019’un ilk yarısında büyüme ivmesini devam ettirdi Büyük Ekipmanlarınız İçin Acrefine ASI-L Yüksek Kapasiteli Sismik İzolatörler

INTERSOLAR EUROPE 2019: “DÜNYA İÇİN SU” ÖZEL SERGİSİ

INTERSOLAR EUROPE 2019: “DÜNYA İÇİN SU” ÖZEL SERGİSİ, İÇME SUYU TEMİNİ İÇİN FOTOVOLTAİK ÇÖZÜMLER SUNUYOR
 
Pompalama sistemlerinden tuzdan arındırma ve su dezenfeksiyonuna kadar Fotovoltaik çözümler 
 
Küresel su tüketimi 2030 yılına kadar iki katına çıkacak. Ve bugün bile, dünya çapında 2.1 milyar insanın temiz içme suyuna erişimi yok. Mevcut fotovoltaik tabanlı çözümler, kırsal ve şebeke dışı yerlerde bile suyun taşınmasını, tuzdan arındırılmasını ve dezenfeksiyonunu mümkün kılar. Intersolar Avrupa'da, güneş endüstrisi için dünyanın önde gelen sergi, 15 -17 Mayıs 2019 tarihleri arasında Münih'te gerçekleşecek ve dünya için su özel sergisinde, içme suyu temini için fotovoltaik tarafından sunulan manifold çözümleri sergilenecek.
 
2018 BM Dünya Su geliştirme Raporu'na göre, dünya çapında 2.1 milyar insanın temiz içme suyuna erişimi yok ve 3.6 milyar insan (dünya nüfusunun neredeyse yarısı) yılın en az bir ayı için su sıkıntısı ile tehdit edilen alanlarda yaşıyor. Bu sayının, iklim değişikliği ve genel nüfus artışı nedeniyle 2050 yılına kadar 5.7 milyar kişiye yükselmesi bekleniyor – BM'nin 2030 yılına kadar küresel su tüketiminde %100 artış öngörmesine neden olan faktörler. Su krizleri son sekiz yıllık Dünya Ekonomik Forumu küresel risk raporlarında ilk 5 risk arasında yer aldı.
 
Daha sürdürülebilir su yönetimi, suyun daha verimli kullanımı, daha adil dağıtım ve uluslararası iklim koruma çabalarının bir parçası olarak su toplama ve arıtmanın maksimum dekarbonizasyonu için küresel bir ihtiyaç vardır.
 
Güneş enerjisi ile su arıtma ve taşıma
Güneş enerjisi PV destekli sistemler vasıtasıyla su arıtma ve taşıma (örneğin Ters Ozmoz yoluyla tuzlu ve tuzlu suyun tuzdan arındırılması) için ilginç fırsatlar sunuyor. Güney Afrika'daki Witsand'da, saf güneş enerjisi ile şebekeden bağımsız olarak çalışabilen veya yerel şebeke şebeke sistemi ile birleştirilebilen bir kurulum başlatıldı. Bu kurulum sayesinde 66 kilowatt güç ile günde yaklaşık 100 metreküp temiz su üretilebilir.
 
Altı Avrupa ülkesinden on şirket ve araştırma enstitüsünü içeren canlanan su projesi ile AB, tuz ve tuzlu suyun tuzdan arındırılması için uygun bir seçenek olarak elektrodializi test ediyor. Su dezenfeksiyon sistemleri de güneş enerjisi ile güçlendirilebilir. En yaygın olarak kullanılan sistemler, UV dezenfeksiyon ve güneş enerjisinin bir kombinasyonuna dayanan şebeke dışı su arıtma sistemleridir.
 
Güneş enerjili pompalama sistemleri, güneşli ve kurak kırsal bölgelerde içme suyu temini ve tarımsal sulama için paha biçilmez bir yaklaşım sunmaktadır. Güneş pompaları genellikle off-grid işletilmektedir. Bazen genel yarar ızgara ile birleştiğinde veya yenilenebilir enerji tarafından desteklenen bir mini ızgara parçası olarak entegre edilebilir. ISE Fraunhofer Enstitüsü'nde proje lideri Joachim Went göre güneş enerjisi sistemleri oldukça büyük küresel bir pazar.
 
Reach Solar GmbH ve Grundfos GmbH tarafından ortaklaşa organize edilen Intersolar Europe'un B3-151 standında bulunan Dünya için Su özel sergisinde mevcut şube çözümleri hakkında bilgi sunulacak. 
 
Intersolar Europe ve parallel exhibition sees Europe, Power 2 Drive Europe and EMPower, Messe München'deki inovasyon merkezi the smarter e Europe'un bir parçası olarak 15-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.
 
Daha fazla bilgi için : www.intersolar.de/en  -  www.TheSmarterE.de/en
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8